XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
.
.
Backa liga ns 2019
Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00 | ||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa |
1 | 1 | Kapablanka 1992 | 2 – 4 | Anpasan |
2 | 2 | Temerin | ½ – 5½ | Detelinara |
3 | 3 | Čenejac | 1½ – 4½ | Hercegovac |
4 | 4 | Bačka Palanka | 3½ – 2½ | Srbobran |
5 | 5 | Mladost Bač Petrovac | 3½ – 2½ | Pravi Potez N Sad |
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00 | ||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa |
1 | 10 | Anpasan | 5½ – ½ | Pravi Potez N Sad |
2 | 7 | Srbobran | – | Mladost Bač Petrovac |
3 | 8 | Hercegovac | – | Bačka Palanka |
4 | 9 | Detelinara | – | Čenejac |
5 | 1 | Kapablanka 1992 | – | Temerin |
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00 | ||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa |
1 | 2 | Temerin | – | Anpasan |
2 | 3 | Čenejac | – | Kapablanka 1992 |
3 | 4 | Bačka Palanka | – | Detelinara |
4 | 5 | Mladost Bač Petrovac | – | Hercegovac |
5 | 6 | Pravi Potez N Sad | – | Srbobran |
Backa liga ns 2019
Pozicija posle kola 1
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | Detelinara | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 5½ |
2 | Hercegovac | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4½ |
3 | Anpasan | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 |
4 | Bačka Palanka | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3½ |
Mladost Bač Petrovac | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3½ | |
6 | Pravi Potez N Sad | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2½ |
Srbobran | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2½ | |
8 | Kapablanka 1992 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
9 | Čenejac | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1½ |
10 | Temerin | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | ½ |
Backa liga ns 2019
Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00 | |||||||
1.1 | 1 | Kapablanka 1992 | 2 – 4 | 10 | Anpasan | ||
1 | Musicki Stevan | 2113 | 0 : 1 | FM | Notaros Krasoje | 2176 | |
2 | FM | Medar Zeljko | 2085 | ½:½ | FM | Bokan Danko | 2195 |
3 | Torbica Milos | 2227 | ½:½ | Milenkovic Zoran | 1986 | ||
4 | Pajcin Lav | 1960 | 1 : 0 | FM | Avram Sretko | 2123 | |
5 | Aleksic Aleksandar | 1995 | 0 : 1 | Markov Ziva | 2094 | ||
6 | Stanojevic Slavko | 1789 | 0 : 1 | Vujevic Tomislav | 1979 | ||
1.2 | 2 | Temerin | ½ – 5½ | 9 | Detelinara | ||
1 | Banjac Branimir | 2041 | 0 : 1 | Pavlovic Nenad | 2216 | ||
2 | Todic Miroslav | 1981 | 0 : 1 | FM | Radanovic Borislav | 2275 | |
3 | Markovic Radomir | 2089 | ½:½ | Kerezovic Mihajlo | 2074 | ||
4 | Petkovski Stanko | 2017 | 0 : 1 | FM | Jovanovic Milenko | 2154 | |
5 | Zvicer Gavrilo | 1901 | 0 : 1 | Rajic Dobrivoje | 2065 | ||
6 | Gagic Milan | 0 | 0 : 1 | Vuckov Branislav | 1951 | ||
1.3 | 3 | Čenejac | 1½ – 4½ | 8 | Hercegovac | ||
1 | Veric Ognjen | 1816 | ½:½ | Pavkov Nebojsa | 2219 | ||
2 | Deze Vladimir | 1987 | 0 : 1 | Popovic Zoran M | 2175 | ||
3 | FM | Titov Ivan | 2193 | 1 : 0 | Cica Dragan | 2167 | |
4 | Tuturin Sergey | 2196 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2077 | ||
5 | Popov Jovan | 2012 | 0 : 1 | Pecelj Nedeljko | 2128 | ||
6 | Zivkov Lazar | 1868 | 0 : 1 | Bilic Milanko | 2041 | ||
1.4 | 4 | Bačka Palanka | 3½ – 2½ | 7 | Srbobran | ||
1 | IM | Runic Zoran | 2319 | ½:½ | FM | Petkovic Radosav | 2201 |
2 | IM | Vujadinovic Goran | 2309 | 1 : 0 | FM | Bojkovic Slobodan | 2153 |
3 | FM | Brajic Miloje | 2199 | ½:½ | Srdjanov Stevan | 2125 | |
4 | Tepic Boris | 2151 | ½:½ | Kovacevic Sinisa | 2180 | ||
5 | Dermisek Stipa | 2087 | 1 : 0 | Paroski Sinisa | 2170 | ||
6 | Jovanovic Petar | 2084 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2105 | ||
1.5 | 5 | Mladost Bač Petrovac | 3½ – 2½ | 6 | Pravi Potez N Sad | ||
1 | IM | Pucovski Miroslav | 2244 | 1 : 0 | Stojkovic Nenad P | 2100 | |
2 | Dokic Zoran | 2081 | ½:½ | Sajic Velibor | 2068 | ||
3 | FM | Kokeza Mirko | 2159 | 1 : 0 | Trajkovic Aleksandar | 2087 | |
4 | Marcok Pavel | 1928 | 0 : 1 | Reljin Vuk | 2118 | ||
5 | FM | Jovic Stevan | 2175 | 1 : 0 | Simovic Zarko | 2064 | |
6 | Cervenak Juraj | 1928 | 0 : 1 | Jakovljevic Zoran N | 2119 |
Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00 |
|||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | Kapablanka 1992 | 2-4 | Anpasan | 10 |
2 | 2 | Temerin | o,5-5,5 | Detelinara | 9 |
3 | 3 | Čenejac | 1,5-4,5 | Hercegovac | 8 |
4 | 4 | Bačka Palanka | 3,5-2,5 | Srbobran | 7 |
5 | 5 | Mladost Bač Petrovac | 3,5-2,5 | Pravi Potez N Sad | 6 |
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | Anpasan | 5,5-0,5 | Pravi Potez N Sad | 6 |
2 | 7 | Srbobran | – | Mladost Bač Petrovac | 5 |
3 | 8 | Hercegovac | – | Bačka Palanka | 4 |
4 | 9 | Detelinara | – | Čenejac | 3 |
5 | 1 | Kapablanka 1992 | – | Temerin | 2 |
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | Temerin | – | Anpasan | 10 |
2 | 3 | Čenejac | – | Kapablanka 1992 | 1 |
3 | 4 | Bačka Palanka | – | Detelinara | 9 |
4 | 5 | Mladost Bač Petrovac | – | Hercegovac | 8 |
5 | 6 | Pravi Potez N Sad | – | Srbobran | 7 |
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | Anpasan | – | Srbobran | 7 |
2 | 8 | Hercegovac | – | Pravi Potez N Sad | 6 |
3 | 9 | Detelinara | – | Mladost Bač Petrovac | 5 |
4 | 1 | Kapablanka 1992 | – | Bačka Palanka | 4 |
5 | 2 | Temerin | – | Čenejac | 3 |
Kolo 5 na 09.06.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | Čenejac | – | Anpasan | 10 |
2 | 4 | Bačka Palanka | – | Temerin | 2 |
3 | 5 | Mladost Bač Petrovac | – | Kapablanka 1992 | 1 |
4 | 6 | Pravi Potez N Sad | – | Detelinara | 9 |
5 | 7 | Srbobran | – | Hercegovac | 8 |
Kolo 6 na 08.09.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | Anpasan | – | Hercegovac | 8 |
2 | 9 | Detelinara | – | Srbobran | 7 |
3 | 1 | Kapablanka 1992 | – | Pravi Potez N Sad | 6 |
4 | 2 | Temerin | – | Mladost Bač Petrovac | 5 |
5 | 3 | Čenejac | – | Bačka Palanka | 4 |
Kolo 7 na 15.09.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 4 | Bačka Palanka | – | Anpasan | 10 |
2 | 5 | Mladost Bač Petrovac | – | Čenejac | 3 |
3 | 6 | Pravi Potez N Sad | – | Temerin | 2 |
4 | 7 | Srbobran | – | Kapablanka 1992 | 1 |
5 | 8 | Hercegovac | – | Detelinara | 9 |
Kolo 8 na 22.09.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | Anpasan | – | Detelinara | 9 |
2 | 1 | Kapablanka 1992 | – | Hercegovac | 8 |
3 | 2 | Temerin | – | Srbobran | 7 |
4 | 3 | Čenejac | – | Pravi Potez N Sad | 6 |
5 | 4 | Bačka Palanka | – | Mladost Bač Petrovac | 5 |
Kolo 9 na 29.09.2019 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 5 | Mladost Bač Petrovac | – | Anpasan | 10 |
2 | 6 | Pravi Potez N Sad | – | Bačka Palanka | 4 |
3 | 7 | Srbobran | – | Čenejac | 3 |
4 | 8 | Hercegovac | – | Temerin | 2 |
5 | 9 | Detelinara | – | Kapablanka 1992 |
1 |
olo 1 na 12.05.2019 u 10.00 | |||||||
1.1 | 1 | Kapablanka 1992 | 2 – 4 | 10 | Anpasan | ||
1 | Musicki Stevan | 2113 | 0 : 1 | FM | Notaros Krasoje | 2176 | |
2 | FM | Medar Zeljko | 2085 | ½:½ | FM | Bokan Danko | 2195 |
3 | Torbica Milos | 2227 | ½:½ | Milenkovic Zoran | 1986 | ||
4 | Pajcin Lav | 1960 | 1 : 0 | FM | Avram Sretko | 2123 | |
5 | Aleksic Aleksandar | 1995 | 0 : 1 | Markov Ziva | 2094 | ||
6 | Stanojevic Slavko | 1789 | 0 : 1 | Vujevic Tomislav | 1979 | ||
1.2 | 2 | Temerin | ½ – 5½ | 9 | Detelinara | ||
1 | Banjac Branimir | 2041 | 0 : 1 | Pavlovic Nenad | 2216 | ||
2 | Todic Miroslav | 1981 | 0 : 1 | FM | Radanovic Borislav | 2275 | |
3 | Markovic Radomir | 2089 | ½:½ | Kerezovic Mihajlo | 2074 | ||
4 | Petkovski Stanko | 2017 | 0 : 1 | FM | Jovanovic Milenko | 2154 | |
5 | Zvicer Gavrilo | 1901 | 0 : 1 | Rajic Dobrivoje | 2065 | ||
6 | Gagic Milan A | 1921 | 0 : 1 | Vuckov Branislav | 1951 | ||
1.3 | 3 | Čenejac | 1½ – 4½ | 8 | Hercegovac | ||
1 | Veric Ognjen | 1816 | ½:½ | Pavkov Nebojsa | 2219 | ||
2 | Deze Vladimir | 1987 | 0 : 1 | Popovic Zoran M | 2175 | ||
3 | FM | Titov Ivan | 2193 | 1 : 0 | Cica Dragan | 2167 | |
4 | Tuturin Sergey | 2196 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2077 | ||
5 | Popov Jovan | 2012 | 0 : 1 | Pecelj Nedeljko | 2128 | ||
6 | Zivkov Lazar | 1868 | 0 : 1 | Bilic Milanko | 2041 | ||
1.4 | 4 | Bačka Palanka | 3½ – 2½ | 7 | Srbobran | ||
1 | IM | Runic Zoran | 2319 | ½:½ | FM | Petkovic Radosav | 2201 |
2 | IM | Vujadinovic Goran | 2309 | 1 : 0 | FM | Bojkovic Slobodan | 2153 |
3 | FM | Brajic Miloje | 2199 | ½:½ | Srdjanov Stevan | 2125 | |
4 | Tepic Boris | 2151 | ½:½ | Kovacevic Sinisa | 2180 | ||
5 | Dermisek Stipa | 2087 | 1 : 0 | Paroski Sinisa | 2170 | ||
6 | Jovanovic Petar | 2084 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2105 | ||
1.5 | 5 | Mladost Bač Petrovac | 3½ – 2½ | 6 | Pravi Potez N Sad | ||
1 | IM | Pucovski Miroslav | 2244 | 1 : 0 | Stojkovic Nenad P | 2100 | |
2 | Dokic Zoran | 2081 | ½:½ | Sajic Velibor | 2068 | ||
3 | FM | Kokeza Mirko | 2159 | 1 : 0 | Trajkovic Aleksandar | 2087 | |
4 | Marcok Pavel | 1928 | 0 : 1 | Reljin Vuk | 2118 | ||
5 | FM | Jovic Stevan | 2175 | 1 : 0 | Simovic Zarko | 2064 | |
6 | Cervenak Juraj | 1928 | 0 : 1 | Jakovljevic Zoran N | 2119 |
.
Tabela/pocetni plasman posle kola 0
SBr. | Ekipa | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | PM3 | Poena | Plasman |
1 | Kapablanka 1992 | * | 0 | 0 | 1 | |||||||||
2 | Temerin | * | 0 | 0 | 2 | |||||||||
3 | Čenejac | * | 0 | 0 | 3 | |||||||||
4 | Bačka Palanka | * | 0 | 0 | 4 | |||||||||
5 | Mladost Bač Petrovac | * | 0 | 0 | 5 | |||||||||
6 | Pravi Potez N Sad | * | 0 | 0 | 6 | |||||||||
7 | Srbobran | * | 0 | 0 | 7 | |||||||||
8 | Hercegovac | * | 0 | 0 | 8 | |||||||||
9 | Detelinara | * | 0 | 0 | 9 | |||||||||
10 | Anpasan | * | 0 | 0 | 10 |
P R O P O Z I C I J E
BAČKE LIGE NS za 2019. GODINU
Vojvođanska Liga se igra u pet grupa po teritorijalnom principu i to grupe: SREM, BANAT sever i BANAT jug i BAČKA NS i BAČKA SU sa po 10 klubova. Takmičenje se održava po Bergerovom sistemu jednokružno i počinje 12. maja 2019. godine. Sastav pojedine ekipe i sastoji se od 6 (šest) igrača. Nije obavezno da u ekipi nastupi omladinac ili žena. Obavezno je da su svi članovi ekipe registrovani kod Šahovskog saveza Vojvodine i da imaju overene takmičarske knjižice za 2019. godinu. Pred svaki meč kapiten predaje sudiji sastav svoje ekipe. Uz sastav kapiten je obavezan da preda na uvid i takmičarske knjižice, bez kojih ekipa ne može da nastupi. Sastav ekipe može se dati po slobodnom izboru, bez obzira na kategoriju i rejting. Ukoliko se desi da neki igrač sedne na pogrešnu tablu u odnosu na kojoj je prijavljen i povuče potez i pritisne sat, on gubi kontumacijom partiju na tabli gde je trebao da nastupi a partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i na njoj se normalno sastaju, oni koji su po predatim sastavima i trebali tamo da igraju.
Tempo igre je 90 minuta za partiju plus 30 sekundi bonus vremena po odigranom potezu počev od prvog, po igraču do kraja partije. Seansa traje približno 5 sati. Svi mečevi igraju sa digitalnim satovima. Obavezno je pisanje poteza do kraja partije!
Obavezna upotreba digitalnih satova na svim mečevima.
Domaćin je obavezan da obezbedi 6 ispravnih digitalnih satova za igru. Ukoliko na meču nedostaje za neku partiju digitalni sat, tu partiju gubi igrač domaće ekipe, na čijoj tabli nedostaje sat. Domaća ekipa mora obavezno obavestiti sudiju pre predavanja sastava na kojoj tabli neće imati sat na početku meča.
Član 10.2 Pravila igre FIDE se NE PRIMENJUJE!
Domaća ekipa ima bele figure na neparnim tablama. Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru.
Sudije za sve mečeve određuje koordinator – voditelj lige u saradnji sa Komesarom za suđenje ŠS Vojvodine.
Domaćin je dužan da delegiranom sudiji isplati putne troškove (ako ih ima) i sudijsku taksu koja iznosi 1.500,00 dinara.
Ukoliko delegirani sudija ne dođe u zakazano vreme, meč će se održati, a sudiće domaći sudija uz saglasnost oba kapitena.
Mečevi se igraju prema rasporedu koji sadrže ove propozicije sa početkom u 10 časova. Ukoliko je takmičarska komisija prihvatila zahtev nekog kluba za izmenu termina igranja mečeva kada je on domaćin, onda je taj termin subota u 17 čas i biće obavezno unet u ove propozicije u tabelu raspored igranja.
Odlaganje mečeva nije dozvoljeno jedino se isti mogu igrati ranije u toku nedelje ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste koordinatora lige i ovaj Savez i delegiranog sudiju. Izuzetno meč se može odložiti uz saglasnost ovog Saveza ukoliko najmanje 2 (dva) člana ekipe učestvuju na državnom ili međunarodnom takmičenju, ili zbog više sile ali ne u poslednja 3 (tri) kola.
U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)
Odmah po završetku meča, a najkasnije u nedelju do 20 h, sudija ili kapiten domaće ekipe meča treba da pošalje zapisnik sa meča Koordinatoru lige e-mailom na adresu: nslord@hotmail.com Sudije pojedinih mečeva obavezne su da odmah po završetku meča, o rezultatu izveste komesara lige SMS porukom na mob/tel: 063 120 0145. Ukoliko je moguće pojedinačni rezultati se mogu izdiktirati telefonom posle meča ili poslati slika zapisnika mobilim telefonom.
Originalne zapisnike sudija meča treba da šalje koordinatoru lige na adresu ŠSVojvodine N Sad Masarikova 25
Propozicije Bačke lige-NS, kao i praćenje rezultata u toku lige pratiće se na sajtu www.vojvodinachess.net pod Takmičenja / Bačka liga NS 2019. , www.chess-results.com pod SRB, i na sajtu www.chessnovisad.in.rs
Zapisnik popuniti čitko, štampanim slovima sa punim imenom i prezimenom i tačnim datumom rođenja igrača, kako bi liga mogla biti rejtingovana bez problema. Po mogućnosti uvek upisati i FIDE Id. broj igrača.
Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe kapiteni su dužni da unesu u zapisnik, a klub koji je nezadovoljan odlukom sudije u meču obavezan je da u roku od 48 časova po završetku meča uloži žalbu Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine. Žalba se ne može uložiti, ukoliko nije stavljena najava u zapisnik meča. Uz žalbu treba uplatiti 2.000,00 (dve hiljade) dinara na ime takse koja se žaliocu vraća u slučaju povoljnog rešenja žalbe. Žalbe bez dokaza o uplaćenoj taksi neće se razmatrati. Taksa se uplaćuje na žiro račun Šahovskog saveza Vojvodine broj: 340-1945-12.
U slučaju da neka ekipa istupi sa takmičenja ili izgubi jedan meč bez igre a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja, a dotadašnji rezultati se poništavaju. Ako je odigrala polovinu ili više od polovine mečeva tada preostale mečeve gubi sa “0” (nula), a protivnici u sledećim kolima dobijaju onoliko poena koliko je ta ekipa najviše izgubila u jednom meču u toku takmičenja, ali ne manje od 3,5 poena! Ovo se rešava prema članu 34 Pravilnika o ekipnim takmičenjima.
Ekipe koje neopravdano napuste takmičenje biće kažnjene prebacivanjem u najniži rang takmičenja kao i novčano – najviše do 10.000,00 (desethiljada) dinara.
Konačan plasman se određuje na osnovu zbira ukupno osvojenih MEČ BODOVA. Pobeda u meču se vrednuje sa 3 meč boda, nerešen rezultat sa 1 meč bodom, a izgubljen meč bez bodova. U slučaju da dve ili više ekipa imaju isti broj meč bodova, odlučuje veći broj ukupno osvojenih poena, pa zatim bolji međusobni rezultat ekipa koje dele mesto, potom bolji uspeh po Soneborn – Bergeru (primenjen na meč bodove), a ako je sve isto odlučuje naknadni meč odnosno mečevi ekipa koje dele kritično mesto.
Prvoplasirana ekipa iz Bačke lige NS igra play off protiv prvoplasirane ekipe Bačka NS i pobednik se plasira u Drugu ligu Srbije grupa Vojvodina 2020. god. Play off se igra – prvi meč 6. oktobra u 10 časova a revanš meč 13. oktobra u 10 časova. Play off se igra u dva meča gde je ekipa koja ima lošiji plasman u ligi prvi domaćin. Bolji plasman se računa tako što se prvo gledaju bodovi pa ako je to isto onda poeni i ako je i to isto onda se domaćin u prvom meču određuje žrebom.
U play off-u je pobednik ona ekipa koja skupi više meč bodova u ta dva meča a ako je to isto onda je pobednik ona ekipa, koja ima veći broj osvojenih poena u ta dva meča. Ukoliko je i posle toga sve izjednačeno onda boljeg odlučuje koja ekipa je u ta dva meča zajedno, ostvarila više poena na prve tri table. Ako je i to isto takmičarska komisija ŠSV će zakazati novi meč.
U grupama Bačka NS i Bačka SU Vojvođanske lige ispada po 1 (jedna) najslabije plasirana ekipa i još onoliko ekipa, koliko ispadne iz Druge lige Srbije – grupa Vojvodina, sa te teritorije. U slučaju da se prvak jedne do ove dve Vojvođanske liga ne plasira u play off-u u viši rang – Drugu ligu Srbije grupa Vojvodina a iz Druge lige ispadnu jedna ili više ekipa, broj ekipa koje ispadaju iz lige u niži rang takmičenja, Severno odnosno Južno Bačku ligu, srazmerno tome se povećava, vodeći računa da broj ekipa obe Vojvođanske lige Bačka SU i Bačka NS, bude deset.
Sve što nije obuhvaćeno ovim Propozicijama rešavaće se u skladu sa važećim FIDE pravilima šahovske igre i Pravilnicima ŠS Vojvodine.
NA SVIM ZVANIČNIM TAKMIČENJIMA U VOJVODINI ZABRANJENO JE PUŠENJE! OBAVEZUJU SE SUDIJE NA STRIKTNO POŠTOVANJE OVE ODLUKE! Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe, daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča, ali mora reagovati ako uoči prekršaj.
RASPORED IGRANJA za Vojvođansku ligu Bačka NS
Pažnja: Ekipa ŠK „Anpasan“, šk Bačka Palanka i ŠK „Čenejac“ kada su domaćini , svoje mečeve igraju subotom sa početkom od 17,00 časova.
- kolo se igra 12. maja 2019. godine Čenejac i B Palanka 11 maja
- kolo se igra 19. maja 2019. godine Anpasan 18 maja
- kolo se igra 26. maja 2019. godine Čenejac i B Palanka 25 maja
- kolo se igra 02. juna 2019. godine Anpasan 1 juna
- kolo se igra 09. juna 2019. godine Čenejac i B Palanka 8 juna
——————– P A U Z A ————————–
- kolo se igra 08. septembra 2019. godine Anpasan i Čenejac 7 sept
- kolo se igra 15. septembra 2019. godine Bač Palanka 14 septemb
- kolo se igra 22.septembra 2019.godine Anpasan Čenej i BPalanka21sep
- kolo se igra 29. septembra 2019. godine
Klubovi su obavezni da ekipama koje im dolaze u goste putem koordinatora lige dostave tačnu adresu prostorije u kojima će se mečevi igrati.
Istu obavezu klub domaćin ima i prema delegiranom sudiji.
Sve posledice koje mogu proisteći iz nepoštovanja ove odredbe snosi klub domaćin!
Uz ove Propozicije se dostavlja kompletan raspored igranja za 1-9. kola sa izvučenim turnirskim brojevima.
LIGE ĆE BITI REJTINGOVANE KOD FIDE!!
KOTIZACIJA KLUBOVA ZA UČEŠĆE U LIGI IZNOSI 6.000,00 DINARA I PLAĆA SE NAJKASNIJE DO 12. MAJA 2019. GODINE NA TEKUĆI RAČUN ŠS VOJVODINE BR. 340-1945-12
KLUBOVI SU OBAVEZNI DA PLATE I REJTING TAKSU OD 500 DINARA PO REJTINGOVANOM IGRAČU KOJEG SU REGISTROVALI ZA IGRU. UPLATU TREBA IZVRŠITI PREMA DOBIJENIM PREDRAČUNIMA OD ŠAHOVSKOG SAVEZA VOJVODINE.
EKIPE KOJE NE UPLATE KOTIZACIJU I REJTING TAKSU NE MOGU NASTUPITI U LIGI ZA 2019. G.
Novi Sad/ 30. 04. 2019.
Klubovi koji igraju 2019 u ovoj ligi su:
ŠK Slepih ”ANPASAN” NOVI SAD,igra se u Miletićeva 28 tel 4728996
Sretko Avram, 063 547173 6335 971, Markov Živa 446 091 064974 3853 gosns@mts.rs
ŠK TEMERIN 21235 Todić Miroslav 062 8638227
pitati Todića gde se igra Petkovski 063 534687 jovanka.mikic@gmail.com
ŠK BAČKA PALANKA “21400 Bačka Palanka igra se u J Armije 17,
tel. Tepić Boris 0638016575, Nebojša Kralj 064 8201733 , e-mail:
sk.bpalanka@gmail.com
RŠK DETELINARA 21000 Novi Sad Borislav Radanović tel.064.183 8918 e-mail: brsbrs73@gmail.com Igra se na igralištu fk Novi Sad ulica Rumenačka 152
ŠK MLADOST 21470 Bački Petrovac Marčok Pavel 062 202080 i 780 388 i Medvedj Mihal 780788 Igra se u : Mesna Zajednica ulica Kolarova br 3. Bački Petrovac pavelmarcok@gmail.com
ŠK SRBOBRAN -21.480 Srbobran, Stevan Srđanov, Šumadijska 14. tel. 069 2002511 e-mail: stevansrdjanov@gmail.com Igra se : sportska hala Srbobran
ŠK ČENEJAC Čenej ŠK Čenejac M Srpske 11 064 8052442 Ognjen Verić 021 522121 igra se u Mesnoj Zajednici u centru mesta
ŠK HERCEGOVAC “21432 Gajdobra, Žarko Dedijer, Nevesinjska 7, (klub) tel. 021.762667021.762667 mob 065 8557-318 e-mail: zarkodedijer@gmail.com nedeljko.pecelj@gmail.com
igra se u Čitaonici u centru ulica Nevesinjska
ŠK PRAVI POTEZ Novi Sad Boška Buhe 4 Grahovac Goran 063 8743520 454657 igra se u Novom Sadu NŠK Nikole Pašića 26 gorangrahovac@gmail.com
DŠK „Kapablanka 1992“ Novi Sad igra se u NŠK Nikole Pašića 26
Željko Medar 069 1967 213 medar.ns.dvoje@gmail.com
Za Šahovski Savez Vojvodine
Milan Miladinov, IA
Koordinator lige
Bačka liga NS 2019.:
Iz ove lige ŠK Mladenovo je otišao u viši rang 10 – 1 = 9
Iz lige ispada Sutjeska (B. D. Polje) 9 – 1 = 8
U ligu ne dolazi odozgo niko 8 + 0 = 8
U ligu dolazi odozdo DŠK Kapablanka i Pravi Potez 8 + 2 = 10
Imaju pravo igranja u 2019. godini
1. Bačka Palanka |
2. Srbobran |
3. Mladost Bač Petrovac |
4. Anpasan subotom domaćin |
5. Detelinara |
6. Čenejac 1 subotom domaćin |
7. DŠK Kapablanka |
8. Temerin |
9. Pravi Potez |
10. Hercegovac |
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Revanš meč play off Mladenovo-Bajša 4-2
Mladenovo je novi drugoligaš
Kapiten –
Prezime i ime: Mladenović Dušan |
Kapiten –
Prezime i ime: Pardić Oliver |
||||||
Tabla | Domaći – Prezime i Ime i
kategorija ili titula |
Pun datum rođenja | FIDE Id. broj | Gosti – Prezime i Ime i
kategorija ili titula |
Pun datum rođenja | FIDE Id. broj | Rezultat |
1. | Parežanin Darko FM | 29.03.1962. | 915190 | Mesaroš Bela FM | 06.04.1952. | 902713 | 1/2:1/2 |
2. | Mladenović Dušan MK | 06.11.1957. | 932612 | Solymosi Andras MK | 29.04.1993. | 949094 | 1:0 |
3. | Rogač Srđan IM | 02.06.1977. | 920576 | Tomik Lajoš MK | 26.04.1944. | 908223 | 1:0 |
4. | Krejić Igor FM | 20.03.1973. | 917788 | Pardić Oliver FM | 09.03.1961. | 904295 | 1/2:1/2 |
5. | Kovačević Vladimir MK | 24.08.1972. | 918270 | Žegarac Boris FM | 03.05.1963. | 925276 | 1/2:1/2 |
6. | Radić Veljko II | 05.04.2002. | Lakatoš Mikloš III | 16.09.2005. | 974048 | 1/2:1/2 | |
Ukupan rezultat meča: | 4:2
|
Плеј оф Бачке лиге
Žegarac Boris FM | Rogač Srđan IM реми |
Pardić Oliver FM | Parežanin Darko FM 0-1 |
Mesaroš Bela FM | Krejić Igor FM 0-1 |
Tomik Lajoš MK | Kovačević Vladimir MK 0-1 |
Solymosi Andras MK | Mladenović Dušan MK 0-1 |
Nađ Aleks MK | Vraneš Jovan III 1-0 |
07.10.2018. у 10:00 часова
бр | Домаћин | Гост | Резултат | Судија | |||
1 | ЛАЈОШ СЕГИ | БАЈША | МЛАДЕНОВО | МЛАДЕНОВО | 1,5-4,5 | ||
14.10.2018. у 10:00 часова
бр | Домаћин | Гост | Резултат | Судија | |||
1 | МЛАДЕНОВО | МЛАДЕНОВО | ЛАЈОШ СЕГИ | БАЈША | 4-2 | Nenadović |
БОЉИ ИЗ ОБА ОДИГРАНА МЕЧА СЕ ПЛАСИРА У ДРУГУ ЛИГУ СРБИЈЕ ГРУПА ВОЈВОДИНА ЗА 2019 ГОД
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Konacna lista
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 9 | 8 | 0 | 1 | 24 | 32½ |
2 | SK Hercegovac Gajdobra | 9 | 6 | 1 | 2 | 19 | 32½ |
3 | SK Srbobran | 9 | 4 | 3 | 2 | 15 | 30½ |
4 | SK Anpasan | 9 | 4 | 1 | 4 | 13 | 28½ |
5 | SK Cenejac 1 | 9 | 4 | 1 | 4 | 13 | 26½ |
6 | SK Backa Palanka | 9 | 3 | 3 | 3 | 12 | 28½ |
7 | SK Mladost BacPetrovac | 9 | 2 | 4 | 3 | 10 | 27½ |
8 | SK Detelinara | 9 | 2 | 3 | 4 | 9 | 25 |
9 | SK Temerin | 9 | 3 | 0 | 6 | 9 | 21½ |
10 | SK Sutjeska BDPolje | 9 | 0 | 2 | 7 | 2 | 17 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||||
9.1 | 5 | SK Temerin | 3½ – 2½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Kovacic Vlastimir | 2129 | 1 : 0 | Popovic Zoran M | 2178 | ||
2 | Todic Miroslav | 1971 | 0 : 1 | Pecelj Nedeljko | 2126 | ||
3 | Markovic Radomir | 2088 | 1 : 0 | Cica Dragan | 2171 | ||
4 | Petkovski Stanko | 2016 | ½ : ½ | Dukic Aleksandar | 2102 | ||
5 | Banjac Branimir | 2035 | 0 : 1 | Dedijer Zarko | 2002 | ||
6 | Pajcin Lav | 1926 | 1 : 0 | Pesic Marina | 1635 | ||
9.2 | 6 | SK Anpasan | 4½ – 1½ | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | Milenkovic Zoran | 1971 | ½ : ½ | Tepic Boris | 2151 | ||
2 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | 1 : 0 | Kralj Nebojsa | 1958 | |
3 | FM | Avram Sretko | 2126 | 0 : 1 | Jovanovic Petar | 2086 | |
4 | Markov Ziva | 2059 | 1 : 0 | Ignjatovic Dragan | 2091 | ||
5 | Vujevic Tomislav | 1940 | 1 : 0 | Mencik David | 1865 | ||
6 | Gagic Milan A | 1792 | 1 : 0 | Lalic Nikola | 1493 | ||
9.3 | 7 | SK Mladenovo | 3½ – 2½ | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | FM | Parezanin Darko | 2236 | ½ : ½ | Feher Sinisa | 2221 | |
2 | IM | Rogac Srdjan | 2321 | ½ : ½ | Baletic Velimir | 2068 | |
3 | FM | Krejic Igor | 2257 | ½ : ½ | Knezevic Rodoljub | 2090 | |
4 | Mladenovic Aleksandar D | 2041 | ½ : ½ | Malovic Bozidar | 2013 | ||
5 | Kovacevic Vladimir M | 2065 | 1 : 0 | Krunic Budimir | 1945 | ||
6 | Vranes Jovan | 1554 | ½ : ½ | Kupusovic Jovan | 1692 | ||
9.4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 1½ – 4½ | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | Dokic Zoran | 2146 | 1 : 0 | Mutlak Zoran | 1941 | ||
2 | Marcok Pavel | 1962 | ½ : ½ | Deze Vladimir | 1932 | ||
3 | Negru Jonatan | 0 | – : + | Tuturin Sergey | 2199 | ||
4 | FM | Kokeza Mirko | 2203 | 0 : 1 | Popov Jovan | 2007 | |
5 | IM | Pucovski Miroslav | 2241 | 0 : 1 | Vujinovic Predrag | 2077 | |
6 | Stracinski Ondrej | 1500 | 0 : 1 | Alavanja Stefan | 1959 | ||
9.5 | 9 | SK Detelinara | 3 – 3 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | FM | Mujagic Ramo | 2176 | ½ : ½ | Srdjanov Stevan | 2118 | |
2 | FM | Radanovic Borislav | 2283 | ½ : ½ | Paroski Sinisa | 2189 | |
3 | Rajic Dobrivoje | 2082 | ½ : ½ | Manojlovic Sava | 2044 | ||
4 | Pavlovic Nenad | 2234 | ½ : ½ | Radic Zvonimir | 2148 | ||
5 | Vuckov Branislav | 1946 | ½ : ½ | Kovacevic Sinisa | 2151 | ||
6 | Radanovic Dusan | 0 | ½ : ½ | Cvetanovic Damjan | 2094 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||||
9.1 | 5 | SK Temerin | 3,5-2,5 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
9.2 | 6 | SK Anpasan | 4½ – 1½ | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | Milenkovic Zoran | 1971 | ½ : ½ | Tepic Boris | 2151 | ||
2 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | 1 : 0 | Kralj Nebojsa | 1958 | |
3 | FM | Avram Sretko | 2126 | 0 : 1 | Jovanovic Petar | 2086 | |
4 | Markov Ziva | 2059 | 1 : 0 | Ignjatovic Dragan | 2091 | ||
5 | Vujevic Tomislav | 1940 | 1 : 0 | Mencik David | 1865 | ||
6 | Gagic Milan A | 1792 | 1 : 0 | Lalic Nikola | 1493 | ||
9.3 | 7 | SK Mladenovo | 3,5-2,5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
9.4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 1,5-4,5 | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
9.5 | 9 | SK Detelinara | 3-3 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Pozicija posle kola 8
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 8 | 7 | 0 | 1 | 21 | 29 |
2 | SK Hercegovac Gajdobra | 8 | 6 | 1 | 1 | 19 | 30 |
3 | SK Srbobran | 8 | 4 | 2 | 2 | 14 | 27½ |
4 | SK Backa Palanka | 8 | 3 | 3 | 2 | 12 | 27 |
5 | SK Mladost BacPetrovac | 8 | 2 | 4 | 2 | 10 | 26 |
6 | SK Anpasan | 8 | 3 | 1 | 4 | 10 | 24 |
7 | SK Cenejac 1 | 8 | 3 | 1 | 4 | 10 | 22 |
8 | SK Detelinara | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 22 |
9 | SK Temerin | 8 | 2 | 0 | 6 | 6 | 18 |
10 | SK Sutjeska BDPolje | 8 | 0 | 2 | 6 | 2 | 14½ |
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||||
8.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 4 – 2 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | Pecelj Nedeljko | 2126 | ½ : ½ | FM | Mujagic Ramo | 2176 | |
2 | Cica Dragan | 2171 | 0 : 1 | Kotrla Sebastijan | 2094 | ||
3 | Popovic Zoran M | 2178 | 1 : 0 | Rajic Dobrivoje | 2082 | ||
4 | Pavkov Nebojsa | 2192 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2283 | |
5 | Dukic Aleksandar | 2102 | 1 : 0 | Stanisic Dragoljub | 1954 | ||
6 | Popovic Tanja | 1594 | 1 : 0 | Radanovic Dusan | 0 | ||
8.2 | 1 | SK Srbobran | 3 – 3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | FM | Dostan Janos | 2032 | ½ : ½ | Marcok Pavel | 1962 | |
2 | Manojlovic Sava | 2044 | ½ : ½ | Cervenak Juraj | 1898 | ||
3 | Paroski Sinisa | 2189 | ½ : ½ | FM | Kokeza Mirko | 2203 | |
4 | Srdjanov Stevan | 2118 | ½ : ½ | Dokic Zoran | 2146 | ||
5 | Stankovic Mihajlo | 0 | ½ : ½ | Negru Jonatan | 0 | ||
6 | Saitovic Nikola | 0 | ½ : ½ | Stracinski Ondrej | 1500 | ||
8.3 | 2 | SK Cenejac 1 | 2½ – 3½ | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | Mutlak Zoran | 1941 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2321 | |
2 | Deze Vladimir | 1932 | ½ : ½ | FM | Krejic Igor | 2257 | |
3 | Vujinovic Predrag | 2077 | ½ : ½ | Mladenovic Dusan | 2076 | ||
4 | Veric Ognjen | 1777 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2236 | |
5 | Tuturin Sergey | 2199 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2041 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1959 | 1 : 0 | Vranes Jovan | 1554 | ||
8.4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 6 | SK Anpasan | ||
1 | Feher Sinisa | 2221 | 1 : 0 | Milenkovic Zoran | 1971 | ||
2 | Baletic Velimir | 2068 | 0 : 1 | Vujevic Tomislav | 1940 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2090 | 0 : 1 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | |
4 | Krunic Budimir | 1945 | 0 : 1 | FM | Avram Sretko | 2126 | |
5 | Malovic Bozidar | 2013 | ½ : ½ | Markov Ziva | 2059 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1692 | 0 : 1 | Gagic Milan A | 1792 | ||
8.5 | 4 | SK Backa Palanka | 1 – 5 | 5 | SK Temerin | ||
1 | Tepic Boris | 2151 | 1 : 0 | Petkovski Stanko | 2016 | ||
2 | Ignjatovic Dragan | 2091 | 0 : 1 | Kovacic Vlastimir | 2129 | ||
3 | Jovanovic Petar | 2086 | 0 : 1 | Todic Miroslav | 1971 | ||
4 | Kralj Nebojsa | 1958 | 0 : 1 | Banjac Branimir | 2035 | ||
5 | Lugonja Sinisa | 2084 | 0 : 1 | Markovic Radomir | 2088 | ||
6 | Lalic Nikola | 1493 | 0 : 1 | Pajcin Lav | 1926 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||||
8.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | 9 | SK Detelinara | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
8.2 | 1 | SK Srbobran | – | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
8.3 | 2 | SK Cenejac 1 | 2½ – 3½ | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | Mutlak Zoran | 1941 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2321 | |
2 | Deze Vladimir | 1932 | ½ : ½ | FM | Krejic Igor | 2257 | |
3 | Vujinovic Predrag | 2077 | ½ : ½ | Mladenovic Dusan | 2076 | ||
4 | Veric Ognjen | 1777 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2236 | |
5 | Tuturin Sergey | 2199 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2041 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1959 | 1 : 0 | Vranes Jovan | 1554 | ||
8.4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 6 | SK Anpasan | ||
1 | Feher Sinisa | 2221 | 1 : 0 | Milenkovic Zoran | 1971 | ||
2 | Baletic Velimir | 2068 | 0 : 1 | Vujevic Tomislav | 1940 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2090 | 0 : 1 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | |
4 | Krunic Budimir | 1945 | 0 : 1 | FM | Avram Sretko | 2126 | |
5 | Malovic Bozidar | 2013 | ½ : ½ | Markov Ziva | 2059 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1692 | 0 : 1 | Gagic Milan A | 1792 | ||
8.5 | 4 | SK Backa Palanka | 1 – 5 | 5 | SK Temerin | ||
1 | Tepic Boris | 2151 | 1 : 0 | Petkovski Stanko | 2016 | ||
2 | Ignjatovic Dragan | 2091 | 0 : 1 | Kovacic Vlastimir | 2129 | ||
3 | Jovanovic Petar | 2086 | 0 : 1 | Todic Miroslav | 1971 | ||
4 | Kralj Nebojsa | 1958 | 0 : 1 | Banjac Branimir | 2035 | ||
5 | Lugonja Sinisa | 2084 | 0 : 1 | Markovic Radomir | 2088 | ||
6 | Lalic Nikola | 1493 | 0 : 1 | Pajcin Lav | 1926 |
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Detelinara | 9 |
2 | 1 | SK Srbobran | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
3 | 2 | SK Cenejac 1 | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1,5-4,5 | SK Anpasan | 6 |
5 | 4 | SK Backa Palanka | 1-5 | SK Temerin | 5 |
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 5 | SK Temerin | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 6 | SK Anpasan | – | SK Backa Palanka | 4 |
3 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Cenejac 1 | 2 |
5 | 9 | SK Detelinara | – | SK Srbobran | 1 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00 | |||||||
7.1 | 4 | SK Backa Palanka | 3 – 3 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | IM | Runic Zoran | 2411 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2192 | |
2 | Matovic Mihajlo Z | 2202 | 1 : 0 | Dukic Aleksandar | 2102 | ||
3 | Tepic Boris | 2151 | ½ : ½ | Popovic Zoran M | 2178 | ||
4 | FM | Brajic Miloje | 2233 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2126 | |
5 | Ignjatovic Dragan | 2091 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2171 | ||
6 | Micic Jovan | 1674 | 1 : 0 | Popovic Tanja | 1594 | ||
7.2 | 5 | SK Temerin | 5 – 1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | Kovacic Vlastimir | 2129 | 1 : 0 | Krunic Budimir | 1945 | ||
2 | Petkovski Stanko | 2016 | 1 : 0 | Malovic Bozidar | 2013 | ||
3 | Banjac Branimir | 2035 | 1 : 0 | Feher Sinisa | 2221 | ||
4 | Todic Miroslav | 1971 | 1 : 0 | Knezevic Rodoljub | 2090 | ||
5 | Markovic Radomir | 2088 | 0 : 1 | Baletic Velimir | 2068 | ||
6 | Pajcin Lav | 1926 | 1 : 0 | Kupusovic Marko | 1705 | ||
7.3 | 6 | SK Anpasan | 3½ – 2½ | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | FM | Avram Sretko | 2126 | ½ : ½ | Mutlak Zoran | 1941 | |
2 | Petrovic Vladan | 1980 | ½ : ½ | Veric Ognjen | 1777 | ||
3 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | 1 : 0 | Titov Ivan | 2198 | |
4 | Vujevic Tomislav | 1940 | 1 : 0 | Popov Jovan | 2007 | ||
5 | Markov Ziva | 2059 | ½ : ½ | Tuturin Sergey | 2199 | ||
6 | Gagic Milan A | 1792 | 0 : 1 | Alavanja Stefan | 1959 | ||
7.4 | 7 | SK Mladenovo | 3½ – 2½ | 1 | SK Srbobran | ||
1 | FM | Parezanin Darko | 2236 | + : – | – | ||
2 | Mladenovic Dusan | 2076 | ½ : ½ | Srdjanov Stevan | 2118 | ||
3 | IM | Rogac Srdjan | 2321 | 1 : 0 | Paroski Sinisa | 2189 | |
4 | FM | Krejic Igor | 2257 | 0 : 1 | Kovacevic Sinisa | 2151 | |
5 | Kovacevic Vladimir M | 2065 | 1 : 0 | Manojlovic Sava | 2044 | ||
6 | Radic Veljko | 1760 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2094 | ||
7.5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | Marcok Pavel | 1962 | ½ : ½ | Rajic Dobrivoje | 2082 | ||
2 | Cervenak Juraj | 1898 | ½ : ½ | Pavlovic Nenad | 2234 | ||
3 | FM | Jovic Stevan | 2164 | ½ : ½ | FM | Mujagic Ramo | 2176 |
4 | FM | Kokeza Mirko | 2203 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2283 |
5 | Dokic Zoran | 2146 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2178 | |
6 | Negru Jonatan | 0 | ½ : ½ | Radanovic Dusan | 0 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Pozicija posle kola 7
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 7 | 6 | 0 | 1 | 18 | 25½ |
2 | SK Hercegovac Gajdobra | 7 | 5 | 1 | 1 | 16 | 26 |
3 | SK Srbobran | 7 | 4 | 1 | 2 | 13 | 24½ |
4 | SK Backa Palanka | 7 | 3 | 3 | 1 | 12 | 26 |
5 | SK Cenejac 1 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 | 19½ |
6 | SK Mladost BacPetrovac | 7 | 2 | 3 | 2 | 9 | 23 |
7 | SK Detelinara | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 20 |
8 | SK Anpasan | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 19½ |
9 | SK Temerin | 7 | 1 | 0 | 6 | 3 | 13 |
10 | SK Sutjeska BDPolje | 7 | 0 | 2 | 5 | 2 | 13 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00 | |||||||
7.1 | 4 | SK Backa Palanka | 3 – 3 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | IM | Runic Zoran | 2411 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2192 | |
2 | Matovic Mihajlo Z | 2202 | 1 : 0 | Dukic Aleksandar | 2102 | ||
3 | Tepic Boris | 2151 | ½ : ½ | Popovic Zoran M | 2178 | ||
4 | FM | Brajic Miloje | 2233 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2126 | |
5 | Ignjatovic Dragan | 2091 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2171 | ||
6 | Micic Jovan | 1674 | 1 : 0 | Popovic Tanja | 1594 | ||
7.2 | 5 | SK Temerin | 5-1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
7.3 | 6 | SK Anpasan | 3½ – 2½ | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | FM | Avram Sretko | 2126 | ½ : ½ | Mutlak Zoran | 1941 | |
2 | Petrovic Vladan | 1980 | ½ : ½ | Veric Ognjen | 1777 | ||
3 | FM | Notaros Krasoje | 2192 | 1 : 0 | Titov Ivan | 2198 | |
4 | Vujevic Tomislav | 1940 | 1 : 0 | Popov Jovan | 2007 | ||
5 | Markov Ziva | 2059 | ½ : ½ | Tuturin Sergey | 2199 | ||
6 | Gagic Milan A | 1792 | 0 : 1 | Alavanja Stefan | 1959 | ||
7.4 | 7 | SK Mladenovo | 3,5-2,5 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
7.5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3-3 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | 2½ – 3½ | SK Cenejac 1 | 2 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | SK Cenejac 1 | 2 |
3 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Srbobran | 1 |
4 | 6 | SK Anpasan | 3 – 3 | SK Detelinara | 9 |
5 | 7 | SK Mladenovo | 3½ – 2½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
2 | 9 | SK Detelinara | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
3 | 1 | SK Srbobran | 4 – 2 | SK Anpasan | 6 |
4 | 2 | SK Cenejac 1 | 5½ – ½ | SK Temerin | 5 |
5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | SK Backa Palanka | 4 |
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 5 | SK Temerin | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
3 | 6 | SK Anpasan | 3½ – 2½ | SK Cenejac 1 | 2 |
4 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Srbobran | 1 |
5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Detelinara | 9 |
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Detelinara | 9 |
2 | 1 | SK Srbobran | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
3 | 2 | SK Cenejac 1 | – | SK Mladenovo | 7 |
4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | – | SK Anpasan | 6 |
5 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Temerin | 5 |
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 5 | SK Temerin | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 6 | SK Anpasan | – | SK Backa Palanka | 4 |
3 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Cenejac 1 | 2 |
5 | 9 | SK Detelinara | – | SK Srbobran | 1 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Pozicija posle kola 6
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Hercegovac Gajdobra | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 23 |
2 | SK Mladenovo | 6 | 5 | 0 | 1 | 15 | 22 |
3 | SK Srbobran | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 22 |
4 | SK Backa Palanka | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 23 |
5 | SK Cenejac 1 | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 17 |
6 | SK Mladost BacPetrovac | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 20 |
7 | SK Detelinara | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 17 |
8 | SK Anpasan | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 16 |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 12 |
10 | SK Temerin | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 8 |
Backa liga Novi Sad 2018 Round 1-5
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00 | |||||||
6.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | Dukic Aleksandar | 2102 | 0 : 1 | IM | Pucovski Miroslav | 2241 | |
2 | Pavkov Nebojsa | 2192 | 1 : 0 | FM | Kokeza Mirko | 2203 | |
3 | Pecelj Nedeljko | 2126 | ½ : ½ | FM | Jovic Stevan | 2164 | |
4 | Cica Dragan | 2171 | 1 : 0 | Marcok Pavel | 1962 | ||
5 | Popovic Zoran M | 2178 | 1 : 0 | Dokic Zoran | 2146 | ||
6 | Pesic Marina | 1635 | 0 : 1 | Stracinski Ondrej | 1500 | ||
6.2 | 9 | SK Detelinara | 2 – 4 | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | FM | Mujagic Ramo | 2176 | ½ : ½ | Mladenovic Dusan | 2076 | |
2 | Pavlovic Nenad | 2234 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2321 | |
3 | FM | Radanovic Borislav | 2283 | ½ : ½ | FM | Krejic Igor | 2257 |
4 | Rajic Dobrivoje | 2082 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2236 | |
5 | FM | Jovanovic Milenko | 2178 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2041 | |
6 | Radanovic Dusan | 0 | ½ : ½ | Radic Veljko | 1760 | ||
6.3 | 1 | SK Srbobran | 4 – 2 | 6 | SK Anpasan | ||
1 | Radic Zvonimir | 2148 | 1 : 0 | Vujevic Tomislav | 1940 | ||
2 | FM | Dostan Janos | 2032 | 1 : 0 | FM | Notaros Krasoje | 2192 |
3 | Kovacevic Sinisa | 2151 | 1 : 0 | Milenkovic Zoran | 1971 | ||
4 | Manojlovic Sava | 2044 | 0 : 1 | FM | Avram Sretko | 2126 | |
5 | Paroski Sinisa | 2189 | ½ : ½ | Markov Ziva | 2059 | ||
6 | Cvetanovic Damjan | 2094 | ½ : ½ | Gagic Milan A | 1792 | ||
6.4 | 2 | SK Cenejac 1 | 5½ – ½ | 5 | SK Temerin | ||
1 | Deze Vladimir | 1932 | 1 : 0 | Todic Miroslav | 1971 | ||
2 | Popov Jovan | 2007 | ½ : ½ | Kovacic Vlastimir | 2129 | ||
3 | Tuturin Sergey | 2199 | 1 : 0 | Petkovski Stanko | 2016 | ||
4 | Vujinovic Predrag | 2077 | 1 : 0 | Markovic Radomir | 2088 | ||
5 | Titov Ivan | 2198 | 1 : 0 | Banjac Branimir | 2035 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1959 | 1 : 0 | Pajcin Lav | 1926 | ||
6.5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | Feher Sinisa | 2221 | 0 : 1 | IM | Runic Zoran | 2411 | |
2 | Krunic Budimir | 1945 | ½ : ½ | Matovic Mihajlo Z | 2202 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2090 | 0 : 1 | FM | Brajic Miloje | 2233 | |
4 | Baletic Velimir | 2068 | ½ : ½ | Tepic Boris | 2151 | ||
5 | Malovic Bozidar | 2013 | ½ : ½ | Jovanovic Petar | 2086 | ||
6 | Kupusovic Marko | 1705 | 0 : 1 | Micic Jovan | 1674 |
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00 | |||||||
6.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
6.2 | 9 | SK Detelinara | – | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
6.3 | 1 | SK Srbobran | – | 6 | SK Anpasan | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
6.4 | 2 | SK Cenejac 1 | 5½ – ½ | 5 | SK Temerin | ||
1 | Deze Vladimir | 1932 | 1 : 0 | Todic Miroslav | 1971 | ||
2 | Popov Jovan | 2007 | ½ : ½ | Kovacic Vlastimir | 2129 | ||
3 | Tuturin Sergey | 2199 | 1 : 0 | Petkovski Stanko | 2016 | ||
4 | Vujinovic Predrag | 2077 | 1 : 0 | Markovic Radomir | 2088 | ||
5 | Titov Ivan | 2198 | 1 : 0 | Banjac Branimir | 2035 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1959 | 1 : 0 | Pajcin Lav | 1926 | ||
6.5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | Feher Sinisa | 2221 | 0 : 1 | IM | Runic Zoran | 2411 | |
2 | Krunic Budimir | 1945 | ½ : ½ | Matovic Mihajlo Z | 2202 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2090 | 0 : 1 | FM | Brajic Miloje | 2233 | |
4 | Baletic Velimir | 2068 | ½ : ½ | Tepic Boris | 2151 | ||
5 | Malovic Bozidar | 2013 | ½ : ½ | Jovanovic Petar | 2086 | ||
6 | Kupusovic Marko | 1705 | 0 : 1 | Micic Jovan | 1674 |
Backa league ns 2018
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||||
5.1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Feher Sinisa | 2218 | 1 : 0 | Popovic Zoran M | 2181 | ||
2 | Krunic Budimir | 1961 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2083 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2186 | ||
4 | Malovic Bozidar | 2023 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2076 | ||
5 | Baletic Velimir | 2079 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2145 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1714 | 0 : 1 | Popovic Tanja | 1547 | ||
5.2 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | Lugonja Sinisa | 2085 | ½ : ½ | Popov Jovan | 2044 | ||
2 | Matovic Mihajlo Z | 2257 | 1 : 0 | Mutlak Zoran | 1946 | ||
3 | Jovanovic Petar | 2087 | 1 : 0 | Tuturin Sergey | 2232 | ||
4 | Tepic Boris | 2141 | 1 : 0 | Vujinovic Predrag | 2096 | ||
5 | FM | Brajic Miloje | 2238 | ½ : ½ | Deze Vladimir | 1987 | |
6 | Lalic Nikola | 1552 | + : – | Alavanja Stefan | 1920 | ||
5.3 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | Kovacic Vlastimir | 2128 | ½ : ½ | Paroski Sinisa | 2179 | ||
2 | Vasiljev Radivoj | 2066 | ½ : ½ | Kovacevic Sinisa | 2191 | ||
3 | Markovic Radomir | 2113 | ½ : ½ | FM | Dostan Janos | 2121 | |
4 | Petkovski Stanko | 2012 | ½ : ½ | Srdjanov Stevan | 2125 | ||
5 | Banjac Branimir | 2047 | 0 : 1 | Manojlovic Sava | 2049 | ||
6 | Markovic Nikola D | 1673 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2099 | ||
5.4 | 6 | SK Anpasan | 3 – 3 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | Markov Ziva | 2078 | ½ : ½ | Pavlovic Nenad | 2252 | ||
2 | FM | Notaros Krasoje | 2199 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2297 |
3 | FM | Avram Sretko | 2142 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2193 |
4 | Vujevic Tomislav | 1975 | ½ : ½ | Rajic Dobrivoje | 2076 | ||
5 | Tadic Uros | 1995 | ½ : ½ | Stanisic Dragoljub | 1961 | ||
6 | Gagic Milan A | 1569 | ½ : ½ | Radanovic Dusan | 0 | ||
5.5 | 7 | SK Mladenovo | 3½ – 2½ | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | FM | Parezanin Darko | 2285 | ½ : ½ | IM | Pucovski Miroslav | 2261 |
2 | IM | Rogac Srdjan | 2329 | 0 : 1 | FM | Kokeza Mirko | 2177 |
3 | FM | Krejic Igor | 2256 | 0 : 1 | FM | Jovic Stevan | 2150 |
4 | Mladenovic Dusan | 2074 | 1 : 0 | Dokic Zoran | 2120 | ||
5 | Kovacevic Vladimir M | 2054 | 1 : 0 | Cervenak Juraj | 1917 | ||
6 | Radic Veljko | 1760 | 1 : 0 | Stracinski Ondrej | 0 |
Backa league ns 2018
Pozicija posle kola 5
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Hercegovac Gajdobra | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 19½ |
2 | SK Mladenovo | 5 | 4 | 0 | 1 | 12 | 18 |
3 | SK Srbobran | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 18 |
4 | SK Backa Palanka | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 18½ |
5 | SK Mladost BacPetrovac | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 17½ |
6 | SK Detelinara | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 15 |
7 | SK Cenejac 1 | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 11½ |
8 | SK Anpasan | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 | 14 |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 5 | 0 | 2 | 3 | 2 | 10½ |
10 | SK Temerin | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 7½ |
Backa league ns 2018
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||||
5.1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1½ – 4½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Feher Sinisa | 2218 | 1 : 0 | Popovic Zoran M | 2181 | ||
2 | Krunic Budimir | 1961 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ||
3 | Knezevic Rodoljub | 2083 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2186 | ||
4 | Malovic Bozidar | 2023 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2076 | ||
5 | Baletic Velimir | 2079 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2145 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1714 | 0 : 1 | Popovic Tanja | 1547 | ||
5.2 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | Lugonja Sinisa | 2085 | ½ : ½ | Popov Jovan | 2044 | ||
2 | Matovic Mihajlo Z | 2257 | 1 : 0 | Mutlak Zoran | 1946 | ||
3 | Jovanovic Petar | 2087 | 1 : 0 | Tuturin Sergey | 2232 | ||
4 | Tepic Boris | 2141 | 1 : 0 | Vujinovic Predrag | 2096 | ||
5 | FM | Brajic Miloje | 2238 | ½ : ½ | Deze Vladimir | 1987 | |
6 | Lalic Nikola | 1552 | + : – | Alavanja Stefan | 1920 | ||
5.3 | 5 | SK Temerin | 2-4 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
5.4 | 6 | SK Anpasan | 3 – 3 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | Markov Ziva | 2078 | ½ : ½ | Pavlovic Nenad | 2252 | ||
2 | FM | Notaros Krasoje | 2199 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2297 |
3 | FM | Avram Sretko | 2142 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2193 |
4 | Vujevic Tomislav | 1975 | ½ : ½ | Rajic Dobrivoje | 2076 | ||
5 | Tadic Uros | 1995 | ½ : ½ | Stanisic Dragoljub | 1961 | ||
6 | Gagic Milan A | 1569 | ½ : ½ | Radanovic Dusan | 0 | ||
5.5 | 7 | SK Mladenovo | 3,5-2,5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – |
Backa league ns 2018
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | 2½ – 3½ | SK Cenejac 1 | 2 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1,5-4,5 | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 4 | SK Backa Palanka | 5-1 | SK Cenejac 1 | 2 |
3 | 5 | SK Temerin | 2-4 | SK Srbobran | 1 |
4 | 6 | SK Anpasan | 3 – 3 | SK Detelinara | 9 |
5 | 7 | SK Mladenovo | 3,5-2,5 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Backa league ns 2018
Pozicija posle kola 4
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Hercegovac Gajdobra | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 15 |
2 | SK Mladenovo | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 14½ |
3 | SK Mladost BacPetrovac | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 15 |
4 | SK Srbobran | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 14 |
5 | SK Cenejac 1 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 10½ |
6 | SK Detelinara | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 12 |
7 | SK Backa Palanka | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 13½ |
8 | SK Anpasan | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 11 |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 9 |
10 | SK Temerin | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 5½ |
Backa league ns 2018
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||||
4.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ½ : ½ | Mladenovic Dusan | 2074 | ||
2 | Dedijer Zarko | 1981 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2285 | |
3 | Pecelj Nedeljko | 2186 | ½ : ½ | IM | Rogac Srdjan | 2329 | |
4 | Cica Dragan | 2145 | ½ : ½ | FM | Krejic Igor | 2256 | |
5 | Dukic Aleksandar | 2076 | 1 : 0 | Mladenovic Aleksandar D | 2024 | ||
6 | Pesic Marina | 1628 | + : – | Vranes Jovan | 1553 | ||
4.2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3½ – 2½ | 6 | SK Anpasan | ||
1 | IM | Pucovski Miroslav | 2261 | ½ : ½ | FM | Notaros Krasoje | 2199 |
2 | FM | Jovic Stevan | 2150 | 1 : 0 | Tadic Uros | 1995 | |
3 | FM | Kokeza Mirko | 2177 | 1 : 0 | Petrovic Vladan | 1981 | |
4 | Dokic Zoran | 2120 | 1 : 0 | Vujevic Tomislav | 1975 | ||
5 | Marcok Pavel | 1969 | 0 : 1 | Milenkovic Zoran | 1958 | ||
6 | Stracinski Ondrej | 0 | 0 : 1 | Gagic Milan A | 1569 | ||
4.3 | 9 | SK Detelinara | 4½ – 1½ | 5 | SK Temerin | ||
1 | FM | Mujagic Ramo | 2179 | ½ : ½ | Vasiljev Radivoj | 2066 | |
2 | Kotrla Sebastijan | 2086 | 0 : 1 | Kovacic Vlastimir | 2128 | ||
3 | FM | Radanovic Borislav | 2297 | 1 : 0 | Banjac Branimir | 2047 | |
4 | Rajic Dobrivoje | 2076 | 1 : 0 | Markovic Radomir | 2113 | ||
5 | FM | Jovanovic Milenko | 2193 | 1 : 0 | Todic Miroslav | 1964 | |
6 | Gataric Mirjana | 1719 | + : – | – | |||
4.4 | 1 | SK Srbobran | 3 – 3 | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | Srdjanov Stevan | 2125 | ½ : ½ | Tepic Boris | 2141 | ||
2 | Paroski Sinisa | 2179 | – : + | FM | Brajic Miloje | 2238 | |
3 | Manojlovic Sava | 2049 | ½ : ½ | Jovanovic Petar | 2087 | ||
4 | FM | Dostan Janos | 2121 | 1 : 0 | Ignjatovic Dragan | 2098 | |
5 | Kovacevic Sinisa | 2191 | ½ : ½ | Dermisek Stipa | 2060 | ||
6 | Cvetanovic Damjan | 2099 | ½ : ½ | Matovic Mihajlo Z | 2257 | ||
4.5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | Titov Ivan | 2314 | 0 : 1 | Feher Sinisa | 2218 | ||
2 | Tuturin Sergey | 2232 | 0 : 1 | Knezevic Rodoljub | 2083 | ||
3 | Vujinovic Predrag | 2096 | ½ : ½ | Krunic Budimir | 1961 | ||
4 | Popov Jovan | 2044 | 1 : 0 | Baletic Velimir | 2079 | ||
5 | Deze Vladimir | 1987 | ½ : ½ | Malovic Bozidar | 2023 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1920 | 1 : 0 | Kupusovic Jovan | 1714 |
Backa league ns 2018
Organizator(i) | : Sahovski savez Vojvodine Novi Sad |
Direktor turnira | : Bokan Danko |
Glavni sudija ili kontrolor | : IA Milan Miladinov (909793) |
Grad | : several |
Datum | : 13.05.2018 do 30.09.2018 |
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | 2½ – 3½ | SK Cenejac 1 | 2 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Cenejac 1 | 2 |
3 | 5 | SK Temerin | – | SK Srbobran | 1 |
4 | 6 | SK Anpasan | – | SK Detelinara | 9 |
5 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
2 | 9 | SK Detelinara | – | SK Mladenovo | 7 |
3 | 1 | SK Srbobran | – | SK Anpasan | 6 |
4 | 2 | SK Cenejac 1 | – | SK Temerin | 5 |
5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | – | SK Backa Palanka | 4 |
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 5 | SK Temerin | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
3 | 6 | SK Anpasan | – | SK Cenejac 1 | 2 |
4 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Srbobran | 1 |
5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Detelinara | 9 |
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Detelinara | 9 |
2 | 1 | SK Srbobran | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
3 | 2 | SK Cenejac 1 | – | SK Mladenovo | 7 |
4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | – | SK Anpasan | 6 |
5 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Temerin | 5 |
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 5 | SK Temerin | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 6 | SK Anpasan | – | SK Backa Palanka | 4 |
3 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Cenejac 1 | 2 |
5 | 9 | SK Detelinara | – | SK Srbobran | 1 |
4.5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | Titov Ivan | 2314 | 0 : 1 | Feher Sinisa | 2218 | ||
2 | Tuturin Sergey | 2232 | 0 : 1 | Knezevic Rodoljub | 2083 | ||
3 | Vujinovic Predrag | 2096 | ½ : ½ | Krunic Budimir | 1961 | ||
4 | Popov Jovan | 2044 | 1 : 0 | Baletic Velimir | 2079 | ||
5 | Deze Vladimir | 1987 | ½ : ½ | Malovic Bozidar | 2023 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1920 | 1 : 0 | Kupusovic Jovan | 1714 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | – | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | – | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 | 3 – 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Backa league ns 2018
Pozicija posle kola 3
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 12 |
2 | SK Hercegovac Gajdobra | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 11½ |
3 | SK Srbobran | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 11 |
4 | SK Cenejac 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 7½ |
5 | SK Mladost BacPetrovac | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 11½ |
6 | SK Backa Palanka | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 10½ |
7 | SK Anpasan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8½ |
8 | SK Detelinara | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7½ |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 |
10 | SK Temerin | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 |
Backa league ns 2018
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||||
3.1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Tuturin Sergey | 2232 | 0 : 1 | Popovic Zoran M | 2181 | ||
2 | Deze Vladimir | 1987 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2186 | ||
3 | Popov Jovan | 2044 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ||
4 | Mutlak Zoran | 1946 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2076 | ||
5 | Vucurovic Nebojsa | 1945 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2145 | ||
6 | Sirar Milos | 1573 | 0 : 1 | Popovic Tanja | 1547 | ||
3.2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | Knezevic Rodoljub | 2083 | 0 : 1 | Paroski Sinisa | 2179 | ||
2 | Feher Sinisa | 2218 | 0 : 1 | FM | Milosevic Sasa | 2285 | |
3 | Baletic Velimir | 2079 | ½ : ½ | Srdjanov Stevan | 2125 | ||
4 | Krunic Budimir | 1961 | 0 : 1 | Kovacevic Sinisa | 2191 | ||
5 | Malovic Bozidar | 2023 | ½ : ½ | Manojlovic Sava | 2049 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1714 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2099 | ||
3.3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | FM | Brajic Miloje | 2238 | 1 : 0 | Kotrla Sebastijan | 2086 | |
2 | IM | Runic Zoran | 2408 | 1 : 0 | Rajic Dobrivoje | 2076 | |
3 | Tepic Boris | 2141 | 1 : 0 | Pavlovic Nenad | 2252 | ||
4 | Jovanovic Petar | 2087 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2297 | |
5 | Ignjatovic Dragan | 2098 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2193 | |
6 | Lalic Nikola | 1552 | 1 : 0 | Radanovic Dusan | 0 | ||
3.4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | Kovacic Vlastimir | 2128 | 0 : 1 | IM | Pucovski Miroslav | 2261 | |
2 | Petkovski Stanko | 2012 | 0 : 1 | FM | Kokeza Mirko | 2177 | |
3 | Markovic Radomir | 2113 | 0 : 1 | Dokic Zoran | 2120 | ||
4 | Vasiljev Radivoj | 2066 | 0 : 1 | Marcok Pavel | 1969 | ||
5 | Banjac Branimir | 2047 | ½ : ½ | FM | Jovic Stevan | 2150 | |
6 | Markovic Nikola D | 1673 | 0 : 1 | Stracinski Ondrej | 0 | ||
3.5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | FM | Notaros Krasoje | 2199 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2329 |
2 | Vujevic Tomislav | 1975 | 0 : 1 | FM | Krejic Igor | 2256 | |
3 | FM | Avram Sretko | 2142 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2024 | |
4 | Markov Ziva | 2078 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2285 | |
5 | Petrovic Vladan | 1981 | ½ : ½ | Volarov Damir | 2096 | ||
6 | Gagic Milan A | 1569 | 1 : 0 | Vranes Jovan | 1553 |
Backa league ns 2018
Pozicija posle kola 3
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 12 |
2 | SK Hercegovac Gajdobra | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 11½ |
3 | SK Srbobran | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 11 |
4 | SK Cenejac 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 7½ |
5 | SK Mladost BacPetrovac | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 11½ |
6 | SK Backa Palanka | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 10½ |
7 | SK Anpasan | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8½ |
8 | SK Detelinara | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7½ |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 |
10 | SK Temerin | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 |
Backa league ns 2018
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||||
3.1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Tuturin Sergey | 2232 | 0 : 1 | Popovic Zoran M | 2181 | ||
2 | Deze Vladimir | 1987 | ½ : ½ | Pecelj Nedeljko | 2186 | ||
3 | Popov Jovan | 2044 | 0 : 1 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ||
4 | Mutlak Zoran | 1946 | 0 : 1 | Dukic Aleksandar | 2076 | ||
5 | Vucurovic Nebojsa | 1945 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2145 | ||
6 | Sirar Milos | 1573 | 0 : 1 | Popovic Tanja | 1547 | ||
3.2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | 1 | SK Srbobran | ||
1 | Knezevic Rodoljub | 2083 | 0 : 1 | Paroski Sinisa | 2179 | ||
2 | Feher Sinisa | 2218 | 0 : 1 | FM | Milosevic Sasa | 2285 | |
3 | Baletic Velimir | 2079 | ½ : ½ | Srdjanov Stevan | 2125 | ||
4 | Krunic Budimir | 1961 | 0 : 1 | Kovacevic Sinisa | 2191 | ||
5 | Malovic Bozidar | 2023 | ½ : ½ | Manojlovic Sava | 2049 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1714 | 0 : 1 | Cvetanovic Damjan | 2099 | ||
3.3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | 9 | SK Detelinara | ||
1 | FM | Brajic Miloje | 2238 | 1 : 0 | Kotrla Sebastijan | 2086 | |
2 | IM | Runic Zoran | 2408 | 1 : 0 | Rajic Dobrivoje | 2076 | |
3 | Tepic Boris | 2141 | 1 : 0 | Pavlovic Nenad | 2252 | ||
4 | Jovanovic Petar | 2087 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2297 | |
5 | Ignjatovic Dragan | 2098 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2193 | |
6 | Lalic Nikola | 1552 | 1 : 0 | Radanovic Dusan | 0 | ||
3.4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | – | : | – | ||||
2 | – | : | – | ||||
3 | – | : | – | ||||
4 | – | : | – | ||||
5 | – | : | – | ||||
6 | – | : | – | ||||
3.5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | FM | Notaros Krasoje | 2199 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2329 |
2 | Vujevic Tomislav | 1975 | 0 : 1 | FM | Krejic Igor | 2256 | |
3 | FM | Avram Sretko | 2142 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2024 | |
4 | Markov Ziva | 2078 | 0 : 1 | FM | Parezanin Darko | 2285 | |
5 | Petrovic Vladan | 1981 | ½ : ½ | Volarov Damir | 2096 | ||
6 | Gagic Milan A | 1569 | 1 : 0 | Vranes Jovan | 1553 |
Backa league ns 2018
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | 2½ – 3½ | SK Cenejac 1 | 2 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 | ½ – 5½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1 – 5 | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka | 5 – 1 | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | ½ – 5½ | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | – | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | – | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 4 | SK Backa Palanka | – | SK Cenejac 1 | 2 |
3 | 5 | SK Temerin | – | SK Srbobran | 1 |
4 | 6 | SK Anpasan | – | SK Detelinara | 9 |
5 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 | 0,5-5,5 | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 1-5 | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka | 5-1 | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan | 2 – 4 | SK Mladenovo | 7 |
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Backa league ns 2018
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||||
2.1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3½ – 2½ | 6 | SK Anpasan | ||
1 | Popovic Zoran M | 2181 | ½ : ½ | FM | Notaros Krasoje | 2199 | |
2 | Pavkov Nebojsa | 2182 | ½ : ½ | Vujevic Tomislav | 1975 | ||
3 | Dukic Aleksandar | 2076 | 0 : 1 | Markov Ziva | 2078 | ||
4 | Cica Dragan | 2145 | ½ : ½ | FM | Avram Sretko | 2142 | |
5 | Pecelj Nedeljko | 2186 | 1 : 0 | Milenkovic Zoran | 1958 | ||
6 | Pesic Marina | 1628 | + : – | – | |||
2.2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | 5 | SK Temerin | ||
1 | FM | Parezanin Darko | 2285 | ½ : ½ | Petkovski Stanko | 2012 | |
2 | IM | Rogac Srdjan | 2329 | 1 : 0 | Kovacic Vlastimir | 2128 | |
3 | FM | Krejic Igor | 2256 | 1 : 0 | Todic Miroslav | 1964 | |
4 | Volarov Damir | 2096 | 0 : 1 | Banjac Branimir | 2047 | ||
5 | Kovacevic Vladimir M | 2054 | 1 : 0 | Zvicer Gavrilo | 1926 | ||
6 | Mracajac Vukasin | 0 | + : – | – | |||
2.3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3 – 3 | 4 | SK Backa Palanka | ||
1 | IM | Pucovski Miroslav | 2261 | 0 : 1 | IM | Runic Zoran | 2408 |
2 | Cervenak Juraj | 1917 | 0 : 1 | FM | Brajic Miloje | 2238 | |
3 | FM | Jovic Stevan | 2150 | 1 : 0 | Tepic Boris | 2141 | |
4 | Dokic Zoran | 2120 | 1 : 0 | Jovanovic Petar | 2087 | ||
5 | FM | Kokeza Mirko | 2177 | 1 : 0 | Dermisek Stipa | 2060 | |
6 | Stracinski Ondrej | 0 | 0 : 1 | Lalic Nikola | 1552 | ||
2.4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | ||
1 | FM | Radanovic Borislav | 2297 | ½ : ½ | Feher Sinisa | 2218 | |
2 | FM | Jovanovic Milenko | 2193 | 1 : 0 | Knezevic Rodoljub | 2083 | |
3 | Kotrla Sebastijan | 2086 | 1 : 0 | Krunic Budimir | 1961 | ||
4 | Rajic Dobrivoje | 2076 | ½ : ½ | Baletic Velimir | 2079 | ||
5 | Pavlovic Nenad | 2252 | 1 : 0 | Malovic Bozidar | 2023 | ||
6 | Gataric Mirjana | 1719 | 0 : 1 | Kupusovic Jovan | 1714 | ||
2.5 | 1 | SK Srbobran | 2½ – 3½ | 2 | SK Cenejac 1 | ||
1 | Kovacevic Sinisa | 2191 | 1 : 0 | Vucurovic Nebojsa | 1945 | ||
2 | Paroski Sinisa | 2179 | 1 : 0 | Titov Ivan | 2314 | ||
3 | Srdjanov Stevan | 2125 | ½ : ½ | Mutlak Zoran | 1946 | ||
4 | FM | Dostan Janos | 2121 | 0 : 1 | Tuturin Sergey | 2232 | |
5 | Manojlovic Sava | 2049 | 0 : 1 | Vujinovic Predrag | 2096 | ||
6 | Cvetanovic Damjan | 2099 | 0 : 1 | Alavanja Stefan | 1920 |
Backa league ns 2018
Pozicija posle kola 2
Plasman | Ekipa | OdKola | + | = | – | PM3 | Poena |
1 | SK Mladenovo | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 8 |
2 | SK Cenejac 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 |
3 | SK Detelinara | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6½ |
4 | SK Anpasan | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6½ |
5 | SK Srbobran | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 |
6 | SK Hercegovac Gajdobra | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 6 |
7 | SK Mladost BacPetrovac | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
8 | SK Backa Palanka | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5½ |
9 | SK Sutjeska BDPolje | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 |
10 | SK Temerin | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3½ |
Backa league ns 2018
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | 3,5-2,5 | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | 4½ – 1½ | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | 3-3 | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | 4 – 2 | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | 2,5-3,5 | SK Cenejac 1 | 2 |
Backa league ns 2018
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||||
1.1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | ||
1 | Kovacevic Sinisa | 2191 | 1 : 0 | Pecelj Nedeljko | 2186 | ||
2 | FM | Dostan Janos | 2121 | ½ : ½ | Dukic Aleksandar | 2076 | |
3 | Srdjanov Stevan | 2125 | ½ : ½ | Pavkov Nebojsa | 2182 | ||
4 | Paroski Sinisa | 2179 | ½ : ½ | Popovic Zoran M | 2181 | ||
5 | Radic Zvonimir | 2158 | 0 : 1 | Cica Dragan | 2145 | ||
6 | Cvetanovic Damjan | 2099 | 1 : 0 | Popovic Tanja | 1547 | ||
1.2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | 9 | SK Detelinara | ||
1 | Vujinovic Predrag | 2096 | ½ : ½ | Pavlovic Nenad | 2252 | ||
2 | Deze Vladimir | 1987 | ½ : ½ | FM | Radanovic Borislav | 2297 | |
3 | Titov Ivan | 2314 | 0 : 1 | Kotrla Sebastijan | 2086 | ||
4 | Tuturin Sergey | 2232 | ½ : ½ | FM | Jovanovic Milenko | 2193 | |
5 | Popov Jovan | 2044 | 1 : 0 | Stanisic Dragoljub | 1961 | ||
6 | Alavanja Stefan | 1920 | + : – | – | |||
1.3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | ||
1 | Knezevic Rodoljub | 2083 | ½ : ½ | IM | Pucovski Miroslav | 2261 | |
2 | Krunic Budimir | 1961 | 0 : 1 | FM | Kokeza Mirko | 2177 | |
3 | Malovic Bozidar | 2023 | ½ : ½ | FM | Jovic Stevan | 2150 | |
4 | Feher Sinisa | 2218 | 0 : 1 | Dokic Zoran | 2120 | ||
5 | Baletic Velimir | 2079 | 1 : 0 | Marcok Pavel | 1969 | ||
6 | Kupusovic Jovan | 1714 | 1 : 0 | Negru Dzonatan | 0 | ||
1.4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | 7 | SK Mladenovo | ||
1 | FM | Brajic Miloje | 2238 | 0 : 1 | IM | Rogac Srdjan | 2329 |
2 | IM | Runic Zoran | 2408 | 1 : 0 | Kovacevic Vladimir M | 2054 | |
3 | Tepic Boris | 2141 | ½ : ½ | Mladenovic Dusan | 2074 | ||
4 | Jovanovic Petar | 2087 | ½ : ½ | Mladenovic Aleksandar D | 2024 | ||
5 | Dermisek Stipa | 2060 | ½ : ½ | Volarov Damir | 2096 | ||
6 | Lalic Nikola | 1552 | 0 : 1 | Vranes Jovan | 1553 | ||
1.5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | 6 | SK Anpasan | ||
1 | Kovacic Vlastimir | 2128 | ½ : ½ | FM | Notaros Krasoje | 2199 | |
2 | Zvicer Gavrilo | 1926 | 0 : 1 | Markov Ziva | 2078 | ||
3 | Markovic Radomir | 2113 | ½ : ½ | Milenkovic Zoran | 1958 | ||
4 | Todic Miroslav | 1964 | 1 : 0 | FM | Avram Sretko | 2142 | |
5 | Banjac Branimir | 2047 | 0 : 1 | Vujevic Tomislav | 1975 | ||
6 | – | – : + | Nedeljkovic Igor | 1886 |
Backa league ns 2018
Tabela/pocetni plasman posle kola 0
SBr. | Ekipa | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | PM3 | Poena | Plasman |
1 | SK Srbobran | * | 0 | 0 | 1 | |||||||||
2 | SK Cenejac 1 | * | 0 | 0 | 2 | |||||||||
3 | SK Sutjeska BDPolje | * | 0 | 0 | 3 | |||||||||
4 | SK Backa Palanka | * | 0 | 0 | 4 | |||||||||
5 | SK Temerin | * | 0 | 0 | 5 | |||||||||
6 | SK Anpasan | * | 0 | 0 | 6 | |||||||||
7 | SK Mladenovo | * | 0 | 0 | 7 | |||||||||
8 | SK Mladost BacPetrovac | * | 0 | 0 | 8 | |||||||||
9 | SK Detelinara | * | 0 | 0 | 9 | |||||||||
10 | SK Hercegovac Gajdobra | * | 0 | 0 | 10 |
Backa league ns 2018
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 1 | SK Srbobran | 3½ – 2½ | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 2 | SK Cenejac 1 | 3½ – 2½ | SK Detelinara | 9 |
3 | 3 | SK Sutjeska BDPolje | 3 – 3 | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
4 | 4 | SK Backa Palanka | 2½ – 3½ | SK Mladenovo | 7 |
5 | 5 | SK Temerin | 2 – 4 | SK Anpasan | 6 |
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Anpasan | 6 |
2 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Temerin | 5 |
3 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Backa Palanka | 4 |
4 | 9 | SK Detelinara | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
5 | 1 | SK Srbobran | – | SK Cenejac 1 | 2 |
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 2 | SK Cenejac 1 subota | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 3 | SK Sutjeska BDPolje subota | – | SK Srbobran | 1 |
3 | 4 | SK Backa Palanka subota | – | SK Detelinara | 9 |
4 | 5 | SK Temerin | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
5 | 6 | SK Anpasan subota | – | SK Mladenovo | 7 |
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Mladenovo | 7 |
2 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Anpasan | 6 |
3 | 9 | SK Detelinara | – | SK Temerin | 5 |
4 | 1 | SK Srbobran | – | SK Backa Palanka | 4 |
5 | 2 | SK Cenejac 1 subota | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 3 | SK Sutjeska BDPolje subota | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 4 | SK Backa Palanka subota | – | SK Cenejac 1 | 2 |
3 | 5 | SK Temerin | – | SK Srbobran | 1 |
4 | 6 | SK Anpasan subota | – | SK Detelinara | 9 |
5 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
2 | 9 | SK Detelinara | – | SK Mladenovo | 7 |
3 | 1 | SK Srbobran | – | SK Anpasan | 6 |
4 | 2 | SK Cenejac 1 subota | – | SK Temerin | 5 |
5 | 3 | SK Sutjeska BDPolje subota | – | SK Backa Palanka | 4 |
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 4 | SK Backa Palanka subota | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 5 | SK Temerin | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
3 | 6 | SK Anpasan subota | – | SK Cenejac 1 | 2 |
4 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Srbobran | 1 |
5 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Detelinara | 9 |
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 10 | SK Hercegovac Gajdobra | – | SK Detelinara | 9 |
2 | 1 | SK Srbobran | – | SK Mladost BacPetrovac | 8 |
3 | 2 | SK Cenejac 1 subota | – | SK Mladenovo | 7 |
4 | 3 | SK Sutjeska BDPolje subota | – | SK Anpasan | 6 |
5 | 4 | SK Backa Palanka subota | – | SK Temerin | 5 |
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00 | |||||
Br. | SBr. | Ekipa | Rez. | Ekipa | SBr. |
1 | 5 | SK Temerin | – | SK Hercegovac Gajdobra | 10 |
2 | 6 | SK Anpasan subota | – | SK Backa Palanka | 4 |
3 | 7 | SK Mladenovo | – | SK Sutjeska BDPolje | 3 |
4 | 8 | SK Mladost BacPetrovac | – | SK Cenejac 1 | 2 |
5 | 9 | SK Detelinara | – | SK Srbobran | 1 |
P R O P O Z I C I J E
BAČKE LIGE NS ZA 2018. GODINU
Vojvođanska Liga se igra u pet grupa po teritorijalnom principu i to grupe: SREM, BANAT sever i jug i BAČKA NS i SU sa po 10 klubova.Takmičenje se održava po Bergerovom sistemu jednokružno i počinje 13. maja 2018. godine.U ekipi nastupa 6 (šest) igrača a sastoji se od 5 seniorskih tabli plus jedna na kojoj igra žena,omladinka ili omladinac. Ova tabla predviđena za omladinca ili ženu ili omladinku i mora biti šesta tabla. Omladinac-ka su takmičari rođeni 1998. godine i mlađi! Obavezno je da su svi članovi ekipe registrovani kod Šahovskog saveza Vojvodine i da imaju overene takmičarske knjižice za 2018. godinu. Pred svaki meč kapiten predaje sudiji sastav svoje ekipe. Uz sastav kapiten je obavezan da preda na uvid i takmičarske knjižice bez kojih ekipa ne može da nastupi.Sastav ekipe može se dati po slobodnom izboru bez obzira na kategoriju i rejting. Tempo igre je 90 minuta po igraču za partiju plus bonifikacija od 30 sekundi po potezu, počev od prvog poteza. Obavezno je igranje digitalnim satovima. Domačin je obavezan da obezbedi digitalne satove za igru. Prema odluci UO ŠSV za 2018 god, klub koji ne poseduje svih 6 potrebnih satova je obavezan da ima ispravna najmanje 3 digitalna sata kad je domaćin uz uslov da pre početka lige dostavi pismeno obaveštenje voditelju lige i takmičarskoj komisiji ŠSV da ima samo 3 digitalna sata. Ekipa koja gostuje kod kluba koji je prijavio da ima samo 3 digitalna sata mora poneti sa sobom svoja tri ispravna digitalna sata i njeni satovi se obavezno postavljaju na tablu broj 4,5 i 6. Ukoliko na meču nedostaje za neku partiju digitalni sat tu partiju gubi ona ekipa na čijoj tabli nedostaje sat. Ekipa kojoj nedostaje sat za meč mora obavezno obavestiti sudiju pre predavanja sastava na kojoj tabli neće imati sat na početku meča kako bi se izbegle manipulacije prilikom objavljivanja sastava ekipa..
Član 10.2 pravila igre Fide se ne primenjuje.
Domaća ekipa ima bele figure na neparnim tablama. Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru.
Sudije za sve mečeve određuje koordinator -voditelj lige ili komesar za suđenje ŠSV.
Domaćin je dužan da delegiranom sudiji isplati putne troškove i sudijsku taksu koja iznosi 1.400,00 dinara.
Ukoliko delegirani sudija ne dođe u zakazano vreme meč će se održati, a sudiće domaći sudija.
Mečevi se igraju prema rasporedu koji sadrže ove propozicije nedeljom sa početkom u 10 časova osim mečeva ekipa koji svoje mečeve kad su domaćini igraju subotom od 17 časova .
Odlaganje mečeva nije dozvoljeno jedino se isti mogu igrati ranije u toku nedelje ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste koordinatora lige i ovaj Savez i delegiranog sudiju. Izuzetno meč se može odložiti uz saglasnost ovog Saveza ukoliko najmanje 2 (dva) člana ekipe učestvuju na državnom ili međunarodnom takmičenju, ili zbog više sile ali ne u poslednja 3 (tri) kola.
U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)
Sudija meča obavezno u ponedeljak poštom dostavlja zapisnik sa meča potpisan od oba kapitena na adresu Šahovskog saveza Vojvodine, 21000 Novi Sad, Masarikova 25. Sudija je obavezan da odmah posle odigranog meča javi mobilnim telefonom rezultat koordinatoru-voditelju lige na telefon 063 120 0145 Milan Miladinov a takođe je obavezan da isto veče mejlom pošalje pojedinačne rezultate meča ili iste izdiktira telefonom koordinatoru lige. Ako se zapisnik šalje faksom ovom Savezu broj je 021 572-238
Zapisnik popuniti čitko štampanim slovima sa punim imenom i prezimenom i tačnim datumom rođenja kako bi liga mogla biti rejtingovana.Po mogućnosti upisati Fide id broj igrača.
Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe kapiteni su dužni da unesu u zapisnik, a klub koji je nezadovoljan odlukom sudije u meču obavezan je da u roku od 48 časova po završetku meča uloži žalbu Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine. Žalba se ne može uložiti ukoliko nije stavljena najava u zapisnik meča. Uz žalbu treba uplatiti 2.000,00 (dve hiljade) dinara na ime takse koja se žaliocu vraća u slučaju povoljnog rešenja žalbe. Žalbe bez dokaza o uplaćenoj taksi neće se razmatrati. Taksa se uplaćuje na žiro račun Šahovskog saveza Vojvodine broj: 340-1945-12.
U slučaju da neka ekipa istupi sa takmičenja ili izgubi jedan meč bez igre a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja, a dotadašnji rezultati se poništavaju. Ako je odigrala polovinu ili više od polovine mečeva tada preostale mečeve gubi sa “0” (nula), a protivnici u sledećim kolima dobijaju onoliko poena koliko je ta ekipa najviše izgubila u jednom meču u toku takmičenja, ali ne manje od 3,5 poena! Ovo se rešava prema članu 34 pravilnika o ekipnim takmičenjima.
Ukoliko igrač na početku meča sedne za pogrešnu tablu-tablu na kojoj nije prijavljen u sastavu ekipe i povuče potez i pritisne sat- započne sa igrom, on će biti odmah kontumaciran i gubi svoju partiju koju je trebao igrati na tabli prema sastavu ekipe. Partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i smatra neigranom i na njoj se normalno igra partija koja je trebala.
Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča ali mora reagovati ako uoči prekršaj.
Ekipe koje neopravdano napuste takmičenje biće kažnjene prebacivanjem u najniži rang takmičenja kao i novčano – najviše do 10.000,00 (desethiljada) dinara.
Konačan plasman se određuje na osnovu zbira ukupno osvojenih MEČ BODOVA. Pobeda u meču se vrednuje sa tri boda, nerešen rezultat sa jednim bodom, a izgubljen meč bez bodova. U slučaju da dve ili više ekipa imaju isti broj meč bodova, odlučuje veći broj ukupno osvojenih poena, pa zatim bolji međusobni rezultat ekipa koje dele mesto, potom bolji uspeh po Soneborn – Bergeru (primenjen na meč bodove), a ako je sve isto odlučuje naknadni meč odnosno mečevi ekipa koje dele kritično mesto.
Prvoplasirana ekipa iz Bačke lige NS igra play off protiv prvoplasirane ekipe Bačka liga SU i pobednik se plasira u II ligu Srbije grupa Vojvodina.Play off se igra- prvi meč 7 oktobra u 10 časova a revanš meč 14 oktobra u 10 časova. Play off se igra u dva meča gde je ekipa koja ima lošiji plasman u prvom meču domaćin. Bolji plasman se računa tako što se prvo gledaju bodovi,pa ako je to isto onda poeni i ako je i to isto onda se domaćin u prvom meču određuje žrebom. U play off-u je pobednik ona ekipa koja skupi više bodova u ta dva meča a ako je to isto onda je pobednik ona ekipa koja ima veći broj osvojenih poena u ta dva meča.Ukoliko je i posle toga sve izjednačeno onda boljeg odlučuje koja ekipa je u ta dva meča zajedno, ostvarila više poena na prve tri table. Ako je i to isto takmičarska komisija će zakazati novi meč. Pobedničke ekipe u play off-u se plasiraju u drugu ligu Srbije grupa Vojvodina.
Iz lige Bačka NS ispada obavezno 1 (jedna) najslabije plasirana ekipa. U slučaju da se prvak Bačke lige NS ne plasira u play offu u viši rang-Drugu ligu a iz Druge lige se u nju vrati jedna ekipa, onda će iz te lige ispasti dva poslednjeplasirana kluba kako bi broj ekipa ostao 10. Ukoliko se u viši rang u play off-u prvak Bačke lige NS plasira u viši rang-Drugu ligu a nijedan klub se ne vrati u nju, onda iz nižeg ranga u tu ligu ulaze dva najbolje plasirana kluba da bi se postigao broj od 10 ekipa u ligi.
Sve što nije obuhvaćeno ovim Propozicijama rešavaće Takmičarska komisija u skladu sa važećim FIDE pravilima šahovske igre i Pravilnicima ŠS Vojvodine.
NA SVIM ZVANIČNIM TAKMIČENJIMA U VOJVODINI ZABRANJENO JE PUŠENJE! OBAVEZUJU SE SUDIJE NA STRIKTNO POŠTOVANJE OVE ODLUKE!!
RASPORED IGRANJA za Bačku ligu NS
- kolo se igra 13. maja 2018. godine Čenejac Sutjeska i Bač Palanka 12 maja u 17 časova
- kolo se igra 20. maja 2018. godine
- kolo se igra 27. maja 2018. godine Ćenejac Sutjeska Bač Palanka i Anpasan igraju 26 maja u 17 čas
- kolo se igra 03. juna 2018. godine Čenejac igra 2 juna u 17 čas
- kolo se igra 10. juna 2018. godine Sutjeska Bač Palanka i Anpasan igraju 9 juna u 17 časova
Jesenji deo
- kolo se igra 09. septembra 2018. godine Čenejac i Sutjeska igraju mečeve 8 sept u 17 časova
- kolo se igra 16. septembra 2018. godine Bačka Palanka i Anpasani igraju mečeve 15 sept u 17 čas
- kolo se igra 23. septembra 2018. godine Čenejac, Sutjeska i Bač Palanka igraju 22 sept u 17 časova
- kolo se igra 30. septembra 2018. godine Anpasan igra meč 29 septembra u 17 časova
Napomena : ŠK Anpasan, ŠK Sutjeska ,ŠK Čenejac , Bačka Palanka igraju mečeve kada su domaćini subotom u 17 h
Klubovi su obavezni da ekipama koje im dolaze u goste putem koordinatora lige dostave tačnu adresu prostorije u kojima će se mečevi igrati. Istu obavezu klub domaćin ima i prema delegiranom sudiji. Sve posledice koje mogu proisteći iz nepoštovanja ove odredbe snosi klub domaćin!
Uz ove Propozicije se dostavlja kompletan raspored igranja za 1-9. kola sa izvučenim turnirskim brojevima. Takođe je dat adresar ekipa
LIGE ĆE BITI REJTINGOVANE KOD FIDE!!
KOTIZACIJA KLUBOVA ZA UČEŠĆE U LIGI IZNOSI 6.000,00 DINARA I PLAĆA SE NAJKASNIJE DO 7 MAJA 2018. GODINE NA
TEKUĆI RAČUN ŠSV BR. 340-1945-12
KLUBOVI SU OBAVEZNI DA PLATE I REJTING TAKSU OD 500 DINARA PO REJTINGOVANOM IGRAČU KOJEG SU REGISTROVALI ZA IGRU.
EKIPE KOJE NE UPLATE KOMPLETNU REGISTRACIJU, KOTIZACIJU I REJTING TAKSU NE MOGU NASTUPITI U LIGI ZA 2018. G.
ŠAHOVSKI SAVEZ VOJVODINE
Milan Miladinov IA voditelj lige
Klubovi koji igraju 2018 u ovoj ligi su:
ŠK Slepih ”ANPASAN” NOVI SAD,igra se u Miletićeva 28 tel 4728996
Sretko Avram, 063 547173 6335 971, Markov Živa 446 091 064974 3853 gosns@open.telekom.rs
ŠK TEMERIN 21235 Todić Miroslav 062 8638227 pitati Todića gde se igra
ŠK BAČKA PALANKA “21400 Bačka Palanka igra se u J Armije 17,
tel. Tepić Boris 063 8016575, Nebojša Kralj 064 8201733 , e-mail:
sk.bpalanka@gmail.com
RŠK DETELINARA 21000 Novi Sad Borislav Radanović tel.064.183 8918 e-mail: brsbrs73@gmail.com
Igra se na igralištu fk Novi Sad ulica Rumenačka 152
ŠK MLADOST 21470 Bački Petrovac Marčok Pavel 062 202080 i 780 388 i Medvedj Mihal 780788
Igra se u : Mesna Zajednica ulica Kolarova br 3. Bački Petrovac pavelmarcok@gmail.com
ŠK SRBOBRAN -21.480 Srbobran, Stevan Srđanov, Šumadijska 14. tel. 069 2002511 Paroški 064 3615196
e-mail: stevansrdjanov@gmail.com Igra se : sportska hala Srbobran
ŠK ČENEJAC Čenej ŠK Čenejac M Srpske 11 064 8052442 Ognjen Verić 021 522121
igra se u Mesnoj Zajednici u centru mesta Čenej
ŠK SUTJESKA BAČKO DOBRO POLJE, igra se u centru sela u šah klubu
Krunić Budimir 021 723 348 706 146, Malović 021 723 348
ŠK MLADENOVO Mladenovo igra se u Miloša Obilića 9 Kovačević Vlado 021 767106 060 0767 106 biljana.boj.979@gmail.com
ŠK HERCEGOVAC “21432 Gajdobra, Žarko Dedijer, Nevesinjska 7, (klub) tel. 021.762667021.762667 mob 065 8557-318 e-mail: zarkodedijer@gmail.com nedeljko.pecelj@gmail.com
igra se u Čitaonici u centru ulica Nevesinjska