Bačka liga Su 2018

Bačka liga SU  2019.:

Iz lige ne odlazi niko u viši rang          10 – 0 = 10

U ligu ne ulazi niko  iz višeg ranga     10 + 0 = 10

Iz lige po propozicijama ispada ŠK “Ravangradske Ajkule” Sombor     10 – 1 = 9

U ligu ulazi ŠK “Vuk mat” Bačka Topola (iz Severnobačke lige)              9 + 1 = 10

   1. BTŠK
   2. ŠK “OMLADINAC” Kucura
   3. ŠK “VRBAS” Vrbas
   4. ŠK “PENZIONER” Subotica
   5. ŠK “HAJDUK” Kula
   6. ŠK “VUK MAT” Bačka Topola
   7. ŠK “VULKAN PROTEKTOR” Apatin
   8. ŠK “BEZDAN” Bezdan
   9. ŠK “ZSAKI JOZSEF” Stara Moravica
 10. ŠK “LAJOŠ SEGI” Bajša

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 Revanš meč finala play off

Mladenovo – Bajša  4-2    MLADENOVO JE DRUGOLIGAŠ

Kapiten –

Prezime i ime: Mladenović  Dušan

Kapiten –

Prezime i ime: Pardić  Oliver

Tabla Domaći Prezime i Ime i

kategorija  ili titula

Pun datum rođenja FIDE Id. broj Gosti Prezime i Ime i

kategorija  ili titula

Pun datum rođenja FIDE Id. broj Rezultat
1. Parežanin Darko  FM 29.03.1962. 915190 Mesaroš  Bela FM 06.04.1952. 902713 1/2:1/2
2. Mladenović Dušan    MK 06.11.1957. 932612 Solymosi Andras    MK 29.04.1993. 949094 1:0
3. Rogač Srđan  IM 02.06.1977. 920576 Tomik Lajoš    MK 26.04.1944. 908223 1:0
4. Krejić  Igor    FM 20.03.1973. 917788 Pardić Oliver  FM 09.03.1961. 904295 1/2:1/2
5. Kovačević Vladimir     MK 24.08.1972. 918270 Žegarac Boris   FM 03.05.1963. 925276 1/2:1/2
6. Radić Veljko   II 05.04.2002.   Lakatoš Mikloš   III 16.09.2005. 974048 1/2:1/2
    Ukupan rezultat meča:                     4:2

 

Плеј оф Бачке лиге

Бајша                                                     1,5 –  4,5                       Младеново

 Žegarac Boris                           FM   Rogač Srđan                     IM  реми
Pardić Oliver                           FM Parežanin Darko               FM 0-1
Mesaroš Bela                            FM Krejić Igor                        FM  0-1
Tomik Lajoš                            MK          Kovačević Vladimir         MK  0-1
Solymosi Andras                     MK Mladenović Dušan           MK  0-1
Nađ Aleks                                MK                   Vraneš Jovan                    III  1-0

PLAY OFF  –   БАЧКЕ ЛИГЕ  НС и СУ

 

07.10.2018.  у  10:00 часова

бр Домаћин Гост Резултат Судија
1 ЛАЈОШ СЕГИ БАЈША МЛАДЕНОВО МЛАДЕНОВО  1,5-4,5

 

14.10.2018.  у  10:00 часова

бр Домаћин Гост Резултат Судија
1 МЛАДЕНОВО МЛАДЕНОВО ЛАЈОШ СЕГИ БАЈША  4-2

БОЉИ ИЗ ОБА ОДИГРАНА МЕЧА СЕ ПЛАСИРА У ДРУГУ ЛИГУ СРБИЈЕ ГРУПА ВОЈВОДИНА ЗА 2019 ГОД

Backa liga Subotica 2018

Konacna lista

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 9 7 1 1 22 36
2 PENZIONER Subotica 9 6 2 1 20 32
3 OMLADINAC Kucura 9 6 2 1 20 30
4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 9 4 3 2 15 30
5 BTSK Backa Topola 9 3 3 3 12 25½
6 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 9 2 3 4 9 25
7 VRBAS Vrbas 9 1 4 4 7 24½
HAJDUK Kula 9 1 4 4 7 24½
9 BEZDAN Bezdan 9 2 0 7 6 21½
10 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 9 1 2 6 5 21

Backa liga Subotica 2018

Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00
9.1 5 OMLADINAC Kucura 3-3
10 PENZIONER Subotica
1 Peric Stevan 2083 0 : 1 FM Sirotanovic Obrad 2184
2 Pavicevic Spomenko 1991 0 : 1 Galic Vukasin 2164
3 Lazor Vladimir 2153 1 : 0 Puhalo Zdravko 2027
4 Popovic Goran 2168 1 : 0 Avram Veso 2023
5 Tadic Nikola 2067 ½ : ½ Sedlak Ivan 2082
6 Solaja Mirjana 1692 ½ : ½ Skenderovic Nikola 2004
9.2 6 BTSK Backa Topola 3 – 3 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin
1 Zvicer Djordjije 2130 ½ : ½ Pavlovic Goran Z 2179
2 Pacal Mihaly 2059 ½ : ½ Banjac Jovan 2108
3 Pajzer Istvan 2046 ½ : ½ Vladisavljevic Nenad 2087
4 Janjusevic Branislav 1935 ½ : ½ Kuridza Trivo 2014
5 Kocic Milorad 1879 ½ : ½ Ozegovic Ilija 1894
6 Skoric Nikola 1463 ½ : ½ Cevizovic Milos 1613
9.3 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 3 – 3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor
1 Halasi Jozsef 2077 1 : 0 Kunstek Dario 1982
2 Szabados Karoly 2069 0 : 1 Pezelj Sinisa 2243
3 Varjas Sandor 2033 ½ : ½ Milojicic Zoran 2147
4 Toth Matyas 2018 0 : 1 Babic Damir M 2162
5 Kovacs Sztriko Zoltan 2059 1 : 0 Kolompar Ivan 2043
6 Juhasz Eva Lucija 1284 ½ : ½ Vidakovic Vladimir 1636
9.4 8 BEZDAN Bezdan 3½-2½ 2 VRBAS Vrbas
1 Rutesic Vuk 2034 1 : 0 Naumov Marinko 1847
2 Beslin Igor 2016 ½ : ½ Tunguz Dragan 1937
3 Pek Istvan 1818 0 : 1 Petrovic Bojan 2091
4 Terzin Igor 2082 ½ : ½ Masal Mladen 2017
5 Vlaisavljevic Ilija 1912 ½ : ½ Tepavcevic Igor 2092
6 Mojzes Aleksandar 1892 1 : 0 Navratil Matilda 1579
9.5 9 HAJDUK Kula 2½-3½ 1 LAJOS SEGI Bajsa
1 FM Babic Momcilo 2302 1 : 0 Tomik Lajos 1990
2 Ostojic Milos 2138 ½ : ½ FM Zegarac Boris 2272
3 Vujovic Branislav 2166 ½ : ½ FM Meszaros Bela 2189
4 Prekajac Tihomir 1928 0 : 1 Solymosi Andras 2101
5 Ledjenac Milorad 2075 ½ : ½ FM Pardic Oliver 2135
6 Sijacki Aleksandar 0 0 : 1 Nagy Aleksz M 1991

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 8

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 8 6 1 1 19 32½
2 PENZIONER Subotica 8 6 1 1 19 29
3 OMLADINAC Kucura 8 6 1 1 19 27
4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 8 4 2 2 14 27
5 BTSK Backa Topola 8 3 2 3 11 22½
6 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 8 2 2 4 8 22
7 VRBAS Vrbas 8 1 4 3 7 22
HAJDUK Kula 8 1 4 3 7 22
9 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 8 1 1 6 4 18
10 BEZDAN Bezdan 8 1 0 7 3 18

Backa liga Subotica 2018

Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00
8.1 10 PENZIONER Subotica 3½ – 2½ 9 HAJDUK Kula
1 FM Sirotanovic Obrad 2193 0 : 1 FM Babic Momcilo 2293
2 Galic Vukasin 2143 1 : 0 Vujovic Branislav 2175
3 Maravic Milorad 2187 ½ : ½ Ledjenac Milorad 2068
4 Avram Veso 2034 ½ : ½ Svitlica Djordje 2041
5 Sedlak Ivan 2099 ½ : ½ Prekajac Tihomir 1950
6 Skenderovic Nikola 2015 + : –
8.2 1 LAJOS SEGI Bajsa 5 – 1 8 BEZDAN Bezdan
1 FM Pardic Oliver 2165 1 : 0 Pek Istvan 1818
2 FM Zegarac Boris 2272 1 : 0 Rutesic Vuk 2197
3 FM Meszaros Bela 2194 1 : 0 Vlaisavljevic Ilija 1877
4 Tomik Lajos 1968 1 : 0 Terzin Igor 2098
5 Solymosi Andras 2074 + : –
6 Nagy Aleksz M 2010 0 : 1 Mojzes Aleksandar 1884
8.3 2 VRBAS Vrbas 2 – 4 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
1 Zlatic Milan 2202 ½ : ½ Szabados Karoly 2060
2 Tepavcevic Igor 2079 ½ : ½ Varjas Sandor 1985
3 Masal Mladen 2013 0 : 1 Kosa Jeno 2049
4 Petrovic Bojan 2071 0 : 1 Sente Damir 2096
5 Tunguz Dragan 1910 ½ : ½ Toth Matyas 1994
6 Navratil Matilda 1575 ½ : ½ Juhasz Eva Lucija 1278
8.4 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 2 – 4 6 BTSK Backa Topola
1 Kolompar Ivan 2021 ½ : ½ Jelovac Ivko 1850
2 Babic Damir M 2144 0 : 1 Zvicer Djordjije 2114
3 Novakovic Aleksandar 2000 ½ : ½ Janjusevic Branislav 1970
4 Milojicic Zoran 2154 0 : 1 Pajzer Istvan 2052
5 Kunstek Dario 1960 1 : 0 Kocic Milorad 1879
6 Vidakovic Vladimir 1628 0 : 1 Markovic Milos 1620
8.5 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 2½ – 3½ 5 OMLADINAC Kucura
1 Copic Branko 2161 1 : 0 Peric Stevan 2054
2 Vladisavljevic Nenad 2097 0 : 1 Bala Karlo 2295
3 Bolehradski Jovica 2245 ½ : ½ Tadic Nikola 2097
4 Kuridza Trivo 2037 0 : 1 Lazor Vladimir 2149
5 Deze Tibor 1931 0 : 1 Popovic Goran 2134
6 Cevizovic Milos 1607 1 : 0 Solaja Mirjana 1681

Pozicija posle kola 7

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 7 5 1 1 16 27½
2 PENZIONER Subotica 7 5 1 1 16 25½
3 OMLADINAC Kucura 7 5 1 1 16 23½
4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 7 4 2 1 14 24½
5 BTSK Backa Topola 7 2 2 3 8 18½
6 VRBAS Vrbas 7 1 4 2 7 20
7 HAJDUK Kula 7 1 4 2 7 19½
8 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7 1 2 4 5 18
9 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 7 1 1 5 4 16
10 BEZDAN Bezdan 7 1 0 6 3 17

Backa liga Subotica 2018

Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00
7.1 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 2 – 4 10 PENZIONER Subotica
1 Copic Branko 2161 0 : 1 FM Sirotanovic Obrad 2193
2 Vladisavljevic Nenad 2097 ½ : ½ FM Scepanovic Labud 2145
3 Deze Tibor 1931 ½ : ½ Puhalo Zdravko 2004
4 Kuridza Trivo 2037 0 : 1 Maravic Milorad 2187
5 Bolehradski Jovica 2245 1 : 0 Sedlak Ivan 2099
6 Cevizovic Milos 1607 0 : 1 Skenderovic Nikola 2015
7.2 5 OMLADINAC Kucura 3½- 2½ 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor
1 Lazor Vladimir 2149 1 : 0 Babac Zoran 1587
2 Pavicevic Spomenko 2001 ½ : ½ Novakovic Aleksandar 2000
3 Tadic Nikola 2097 0 : 1 Kolompar Ivan 2021
4 Popovic Goran 2134 ½ : ½ Babic Damir M 2144
5 Kolaric Gavra 1949 ½ : ½ Knezevic Janko 1810
6 Solaja Mirjana 1681 + : –
7.3 6 BTSK Backa Topola 3 – 3 2 VRBAS Vrbas
1 Zvicer Djordjije 2114 ½ : ½ Zlatic Milan 2202
2 Pacal Mihaly 2071 ½ : ½ Tepavcevic Igor 2079
3 Pajzer Istvan 2052 ½ : ½ Petrovic Bojan 2071
4 Janjusevic Branislav 1970 ½ : ½ Bjelica Kostadin 2062
5 Kocic Milorad 1879 ½ : ½ Masal Mladen 2013
6 Njegovan Vidak 0 ½ : ½ Navratil Matilda 1575
7.4 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 3½- 2½ 1 LAJOS SEGI Bajsa
1 Kosa Jeno 2049 ½ : ½ FM Meszaros Bela 2194
2 Halasi Jozsef 2080 1 : 0 Solymosi Andras 2074
3 Varjas Sandor 1985 ½ : ½ FM Zegarac Boris 2272
4 Szabados Karoly 2060 ½ : ½ FM Pardic Oliver 2165
5 Kovacs Sztriko Zoltan 2049 1 : 0 Tomik Lajos 1968
6 Nagy Mate S 0 0 : 1 Nagy Aleksz M 2010
7.5 8 BEZDAN Bezdan 2 – 4 9 HAJDUK Kula
1 Rutesic Vuk 2197 ½ : ½ Vujovic Branislav 2175
2 Pek Istvan 1818 0 : 1 Svitlica Djordje 2041
3 Beslin Igor 1938 0 : 1 FM Babic Momcilo 2293
4 Vlaisavljevic Ilija 1877 ½ : ½ Tadic Mileta 1992
5 Terzin Igor 2098 0 : 1 Ledjenac Milorad 2068
6 Mojzes Aleksandar 1884 + : –

Backa liga Subotica 2018

Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00
6.1 10 PENZIONER Subotica 3½- 2½ 8 BEZDAN Bezdan
1 FM Sirotanovic Obrad 2193 + : –
2 Galic Vukasin 2143 0 : 1 Rutesic Vuk 2197
3 FM Scepanovic Labud 2145 ½ : ½ Pek Istvan 1818
4 Puhalo Zdravko 2004 ½ : ½ Vlaisavljevic Ilija 1877
5 Maravic Milorad 2187 ½ : ½ Beslin Igor 1938
6 Skenderovic Nikola 2015 1 : 0 Mojzes Aleksandar 1884
6.2 9 HAJDUK Kula 3 – 3 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
1 Ledjenac Milorad 2068 0 : 1 Szabados Karoly 2060
2 FM Babic Momcilo 2293 0 : 1 Varjas Sandor 1985
3 Vujovic Branislav 2175 1 : 0 Halasi Jozsef 2080
4 Ostojic Milos 2132 ½ : ½ Kovacs Sztriko Zoltan 2049
5 Prekajac Tihomir 1950 ½ : ½ Kosa Jeno 2049
6 Sijacki Aleksandar 0 1 : 0 Juhasz Eva Lucija 1278
6.3 1 LAJOS SEGI Bajsa 5 – 1 6 BTSK Backa Topola
1 Solymosi Andras 2074 ½ : ½ Pacal Mihaly 2071
2 FM Pardic Oliver 2165 1 : 0 Kocic Milorad 1879
3 FM Meszaros Bela 2194 1 : 0 Pajzer Istvan 2052
4 Tomik Lajos 1968 1 : 0 Janjusevic Branislav 1970
5 FM Zegarac Boris 2272 ½ : ½ Zvicer Djordjije 2114
6 Nagy Aleksz M 2010 1 : 0 Markovic Milos 1620
6.4 2 VRBAS Vrbas 3 – 3 5 OMLADINAC Kucura
1 Masal Mladen 2013 ½ : ½ Pavicevic Spomenko 2001
2 Bjelica Kostadin 2062 ½ : ½ Peric Stevan 2054
3 Tunguz Dragan 1910 ½ : ½ Kolaric Gavra 1949
4 Veselinov Jovica 2108 ½ : ½ Tadic Nikola 2097
5 Petrovic Bojan 2071 ½ : ½ Popovic Goran 2134
6 Navratil Matilda 1575 ½ : ½ Solaja Mirjana 1681
6.5 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 1½- 4½ 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin
1 Babic Damir M 2144 0 : 1 Copic Branko 2161
2 Kovacevic Vladimir 2181 ½ : ½ Bolehradski Jovica 2245
3 Novakovic Aleksandar 2000 1 : 0 Vladisavljevic Nenad 2097
4 Knezevic Janko 1810 0 : 1 Andabaka Zeljko 2181
5 Glamuzina Jurica 1939 0 : 1 Kuridza Trivo 2037
6 Pezelj Sofija 0 0 : 1 Cevizovic Milos 1607

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 5

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 5 4 1 0 13 20
2 OMLADINAC Kucura 5 4 0 1 12 17
3 VULKAN PROTEKTOR Apatin 5 3 2 0 11 18
4 PENZIONER Subotica 5 3 1 1 10 18
5 BTSK Backa Topola 5 2 1 2 7 14½
6 VRBAS Vrbas 5 1 2 2 5 14
7 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 5 1 1 3 4 12
8 BEZDAN Bezdan 5 1 0 4 3 12½
HAJDUK Kula 5 0 3 2 3 12½
10 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 5 0 1 4 1 11½

Backa liga Subotica 2018

Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
5.1 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 2 – 4 10 PENZIONER Subotica
1 Babic Damir M 2162 0 : 1 FM Sirotanovic Obrad 2184
2 Pezelj Sinisa 2243 – : + FM Scepanovic Labud 2121
3 Kovacevic Vladimir 2188 1 : 0 Tomic Zoran S 1854
4 Milojicic Zoran 2147 ½ : ½ Maravic Milorad 2170
5 Kolompar Ivan 2043 ½ : ½ Sedlak Ivan 2082
6 Vidakovic Vladimir 1636 0 : 1 Skenderovic Nikola 2004
5.2 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 3 – 3 2 VRBAS Vrbas
1 Copic Branko 2158 0 : 1 Zlatic Milan 2178
2 Vladisavljevic Nenad 2087 1 : 0 Masal Mladen 2017
3 Bolehradski Jovica 2266 0 : 1 Veselinov Jovica 2081
4 Kuridza Trivo 2014 ½ : ½ Bjelica Kostadin 2066
5 Andabaka Zeljko 2168 1 : 0 Naumov Marinko 1847
6 Cevizovic Milos 1613 ½ : ½ Navratil Matilda 1579
5.3 5 OMLADINAC Kucura 1½ – 4½ 1 LAJOS SEGI Bajsa
1 Bala Karlo 2280 1 : 0 Tomik Lajos 1990
2 Pavicevic Spomenko 1991 0 : 1 FM Pardic Oliver 2135
3 Lazor Vladimir 2153 ½ : ½ FM Zegarac Boris 2272
4 Popovic Goran 2168 0 : 1 Solymosi Andras 2101
5 Tadic Nikola 2067 0 : 1 FM Meszaros Bela 2189
6 Solaja Mirjana 1692 0 : 1 Nagy Aleksz M 1991
5.4 6 BTSK Backa Topola 3 – 3 9 HAJDUK Kula
1 Pacal Mihaly 2059 ½ : ½ Ostojic Milos 2138
2 Pajzer Istvan 2046 ½ : ½ Vujovic Branislav 2166
3 Zvicer Djordjije 2130 0 : 1 Svitlica Djordje 2036
4 Janjusevic Branislav 1935 1 : 0 Ledjenac Milorad 2075
5 Jelovac Ivko 1861 0 : 1 Prekajac Tihomir 1928
6 Markovic Milos 1574 + : –
5.5 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 2½ – 3½ 8 BEZDAN Bezdan
1 Kosa Jeno 2084 ½ : ½ Vlaisavljevic Ilija 1912
2 Szabados Karoly 2069 0 : 1 Rutesic Vuk 2034
3 Sente Damir 2079 1 : 0 Beslin Igor 2016
4 Halasi Jozsef 2077 0 : 1 Terzin Igor 2082
5 Varjas Sandor 2033 1 : 0 Loknar Petar 1911
6 Juhasz Eva Lucija 1284 0 : 1 Mojzes Aleksandar 1892

Backa liga Subotica 2018

Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
4.1 10 PENZIONER Subotica 3 – 3 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
1 FM Sirotanovic Obrad 2184 + : –
2 FM Scepanovic Labud 2121 0 : 1 Szabados Karoly 2069
3 Galic Vukasin 2164 ½ : ½ Pasztor Sandor S 1708
4 Puhalo Zdravko 2027 0 : 1 Sente Damir 2079
5 Tomic Zoran S 1854 ½ : ½ Kosa Jeno 2084
6 Skenderovic Nikola 2004 1 : 0 Juhasz Eva Lucija 1284
4.2 8 BEZDAN Bezdan 2½ – 3½ 6 BTSK Backa Topola
1 Beslin Igor 2016 0 : 1 Pacal Mihaly 2059
2 Grba Ilija 1747 0 : 1 Zvicer Djordjije 2130
3 Rutesic Vuk 2034 ½ : ½ Pajzer Istvan 2046
4 Vlaisavljevic Ilija 1912 1 : 0 Janjusevic Branislav 1935
5 Terzin Igor 2082 1 : 0 Vadoc Karolj 1920
6 Mojzes Aleksandar 1892 0 : 1 Markovic Milos 1574
4.3 9 HAJDUK Kula 2 – 4 5 OMLADINAC Kucura
1 Ledjenac Milorad 2075 0 : 1 Bala Karlo 2280
2 FM Babic Momcilo 2302 ½ : ½ Lazor Vladimir 2153
3 Vujovic Branislav 2166 ½ : ½ Pavicevic Spomenko 1991
4 Svitlica Djordje 2036 0 : 1 Tadic Nikola 2067
5 Prekajac Tihomir 1928 1 : 0 Peric Stevan 2083
6 – : + Solaja Mirjana 1692
4.4 1 LAJOS SEGI Bajsa 3 – 3 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin
1 Solymosi Andras 2101 0 : 1 Copic Branko 2158
2 Tomik Lajos 1990 0 : 1 Bolehradski Jovica 2266
3 FM Zegarac Boris 2272 1 : 0 Vladisavljevic Nenad 2087
4 FM Pardic Oliver 2135 1 : 0 Pavlovic Goran Z 2179
5 FM Meszaros Bela 2189 0 : 1 Andabaka Zeljko 2168
6 Nagy Aleksz M 1991 1 : 0 Cevizovic Milos 1613
4.5 2 VRBAS Vrbas 5 – 1 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor
1 Zlatic Milan 2178 1 : 0 Kovacevic Vladimir 2188
2 Veselinov Jovica 2081 1 : 0 Babic Damir M 2162
3 Masal Mladen 2017 0 : 1 Milojicic Zoran 2147
4 Tunguz Dragan 1937 1 : 0 Kunstek Dario 1982
5 Bjelica Kostadin 2066 1 : 0 Novakovic Aleksandar 1947
6 Navratil Matilda 1579 + : –

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 4

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 OMLADINAC Kucura 4 4 0 0 12 15½
2 LAJOS SEGI Bajsa 4 3 1 0 10 15½
3 VULKAN PROTEKTOR Apatin 4 3 1 0 10 15
4 PENZIONER Subotica 4 2 1 1 7 14
5 BTSK Backa Topola 4 2 0 2 6 11½
6 VRBAS Vrbas 4 1 1 2 4 11
7 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 4 1 1 2 4 10
8 HAJDUK Kula 4 0 2 2 2
9 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 4 0 1 3 1 9
10 BEZDAN Bezdan 4 0 0 4 0 9

Backa liga Subotica 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 LAJOS SEGI Bajsa 3½ – 2½ PENZIONER Subotica 10
2 2 VRBAS Vrbas 3 – 3 HAJDUK Kula 9
3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 4 – 2 BEZDAN Bezdan 8
4 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 3½ – 2½ ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
5 5 OMLADINAC Kucura 3½ – 2½ BTSK Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica 4½ – 1½ BTSK Backa Topola 6
2 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 1½ – 4½ OMLADINAC Kucura 5
3 8 BEZDAN Bezdan 2 – 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
4 9 HAJDUK Kula 3 – 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
5 1 LAJOS SEGI Bajsa 5 – 1 VRBAS Vrbas 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 VRBAS Vrbas 2 – 4 PENZIONER Subotica 10
2 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 2 – 4 LAJOS SEGI Bajsa 1
3 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 4½ – 1½ HAJDUK Kula 9
4 5 OMLADINAC Kucura 3½ – 2½ BEZDAN Bezdan 8
5 6 BTSK Backa Topola 4 – 2 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica 3 – 3 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
2 8 BEZDAN Bezdan 2½ – 3½ BTSK Backa Topola 6
3 9 HAJDUK Kula 2 – 4 OMLADINAC Kucura 5
4 1 LAJOS SEGI Bajsa 3 – 3 VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
5 2 VRBAS Vrbas 5 – 1 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor PENZIONER Subotica 10
2 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin VRBAS Vrbas 2
3 5 OMLADINAC Kucura LAJOS SEGI Bajsa 1
4 6 BTSK Backa Topola HAJDUK Kula 9
5 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica BEZDAN Bezdan 8

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 3

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 3 3 0 0 9 12½
2 VULKAN PROTEKTOR Apatin 3 3 0 0 9 12
3 OMLADINAC Kucura 3 3 0 0 9 11½
4 PENZIONER Subotica 3 2 0 1 6 11
5 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3 1 1 1 4 9
6 BTSK Backa Topola 3 1 0 2 3 8
7 HAJDUK Kula 3 0 2 1 2
8 VRBAS Vrbas 3 0 1 2 1 6
9 BEZDAN Bezdan 3 0 0 3 0
10 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 3 0 0 3 0 6

Backa liga Subotica 2018

Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
3.1 2 VRBAS Vrbas 2 – 4 10 PENZIONER Subotica
1 Zlatic Milan 2178 ½ : ½ FM Sirotanovic Obrad 2184
2 Petrovic Bojan 2091 0 : 1 FM Scepanovic Labud 2121
3 Masal Mladen 2017 1 : 0 Puhalo Zdravko 2027
4 Tepavcevic Igor 2092 0 : 1 Maravic Milorad 2170
5 Tunguz Dragan 1937 ½ : ½ Sedlak Ivan 2082
6 Navratil Matilda 1579 0 : 1 Skenderovic Nikola 2004
3.2 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 2 – 4 1 LAJOS SEGI Bajsa
1 Pezelj Sinisa 2243 0 : 1 FM Pardic Oliver 2135
2 Kolompar Ivan 2043 ½ : ½ FM Meszaros Bela 2189
3 Novakovic Aleksandar 1947 1 : 0 Tomik Lajos 1990
4 Babac Zoran 1538 0 : 1 Solymosi Andras 2101
5 Babic Damir M 2162 ½ : ½ FM Zegarac Boris 2272
6 Vidakovic Vladimir 1636 0 : 1 Nagy Aleksz M 1991
3.3 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 4½ – 1½ 9 HAJDUK Kula
1 Copic Branko 2158 1 : 0 Prekajac Tihomir 1928
2 Vladisavljevic Nenad 2087 ½ : ½ FM Babic Momcilo 2302
3 Bolehradski Jovica 2266 1 : 0 Svitlica Djordje 2036
4 Banjac Jovan 2108 0 : 1 Vujovic Branislav 2166
5 Pavlovic Goran Z 2179 1 : 0 Tadic Mileta 2003
6 Cevizovic Milos 1613 + : –
3.4 5 OMLADINAC Kucura 3½ – 2½ 8 BEZDAN Bezdan
1 Bala Karlo 2280 1 : 0 Grba Ilija 1747
2 Lazor Vladimir 2153 0 : 1 Rutesic Vuk 2034
3 Peric Stevan 2083 ½ : ½ Loknar Petar 1911
4 Popovic Goran 2168 1 : 0 Beslin Igor 2016
5 Tadic Nikola 2067 1 : 0 Vlaisavljevic Ilija 1912
6 Solaja Mirjana 1692 0 : 1 Mojzes Aleksandar 1892
3.5 6 BTSK Backa Topola 4 – 2 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
1 Pacal Mihaly 2059 ½ : ½ Szabados Karoly 2069
2 Pajzer Istvan 2046 1 : 0 Kovacs Sztriko Zoltan 2059
3 Zvicer Djordjije 2130 1 : 0 Toth Matyas 2018
4 Janjusevic Branislav 1935 1 : 0 Varjas Sandor 2033
5 Vadoc Karolj 1920 ½ : ½ Kosa Jeno 2084
6 Markovic Milos 1574 0 : 1 Szabo Nikita 1678

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 2

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 LAJOS SEGI Bajsa 2 2 0 0 6
2 OMLADINAC Kucura 2 2 0 0 6 8
3 VULKAN PROTEKTOR Apatin 2 2 0 0 6
4 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 2 1 1 0 4 7
5 PENZIONER Subotica 2 1 0 1 3 7
6 HAJDUK Kula 2 0 2 0 2 6
7 VRBAS Vrbas 2 0 1 1 1 4
8 BTSK Backa Topola 2 0 0 2 0 4
ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 2 0 0 2 0 4
BEZDAN Bezdan 2 0 0 2 0 4

Backa liga Subotica 2018

Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
2.1 10 PENZIONER Subotica 4½ – 1½ 6 BTSK Backa Topola
1 FM Sirotanovic Obrad 2184 1 : 0 Jelovac Ivko 1861
2 FM Scepanovic Labud 2121 0 : 1 Janjusevic Branislav 1935
3 Galic Vukasin 2164 ½ : ½ Pacal Mihaly 2059
4 Avram Veso 2023 1 : 0 Pajzer Istvan 2046
5 Sedlak Ivan 2082 1 : 0 Vadoc Karolj 1920
6 Skenderovic Nikola 2004 1 : 0 Markovic Milos 1574
2.2 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 1½ – 4½ 5 OMLADINAC Kucura
1 Varjas Sandor 2033 0 : 1 Bala Karlo 2280
2 Pasztor Sandor S 1708 0 : 1 Lazor Vladimir 2153
3 Kosa Jeno 2084 ½ : ½ Kolaric Gavra 1987
4 Szabados Karoly 2069 0 : 1 Tadic Nikola 2067
5 Halasi Jozsef 2077 1 : 0 Popovic Goran 2168
6 Vince Zoltan 0 0 : 1 Solaja Mirjana 1692
2.3 8 BEZDAN Bezdan 2 – 4 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin
1 Grba Ilija 1747 0 : 1 Vladisavljevic Nenad 2087
2 Loknar Petar 1911 0 : 1 Copic Branko 2158
3 Rutesic Vuk 2034 1 : 0 Deze Tibor 1936
4 Vlaisavljevic Ilija 1912 0 : 1 Bolehradski Jovica 2266
5 Beslin Igor 2016 0 : 1 Kuridza Trivo 2014
6 Mojzes Aleksandar 1892 1 : 0 Cevizovic Milos 1613
2.4 9 HAJDUK Kula 3 – 3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor
1 Ostojic Milos 2138 ½ : ½ Babac Zoran 1538
2 Svitlica Djordje 2036 ½ : ½ Babic Damir M 2162
3 Ledjenac Milorad 2075 ½ : ½ Milojicic Zoran 2147
4 Prekajac Tihomir 1928 ½ : ½ Novakovic Aleksandar 1947
5 Gal Zivko 0 1 : 0 Kovacic Radomir 0
6 Sijacki Aleksandar 0 0 : 1 Vidakovic Vladimir 1636
2.5 1 LAJOS SEGI Bajsa 5 – 1 2 VRBAS Vrbas
1 FM Pardic Oliver 2135 ½ : ½ Zlatic Milan 2178
2 Tomik Lajos 1990 ½ : ½ Petrovic Bojan 2091
3 Solymosi Andras 2101 1 : 0 Masal Mladen 2017
4 FM Zegarac Boris 2272 1 : 0 Tepavcevic Igor 2092
5 FM Meszaros Bela 2189 1 : 0 Tunguz Dragan 1937
6 Nagy Aleksz M 1991 1 : 0 Navratil Matilda 1579

Backa liga Subotica 2018

Pozicija posle kola 1

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 1 1 0 0 3 4
2 LAJOS SEGI Bajsa 1 1 0 0 3
VULKAN PROTEKTOR Apatin 1 1 0 0 3
OMLADINAC Kucura 1 1 0 0 3
5 VRBAS Vrbas 1 0 1 0 1 3
HAJDUK Kula 1 0 1 0 1 3
7 BTSK Backa Topola 1 0 0 1 0
ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 1 0 0 1 0
PENZIONER Subotica 1 0 0 1 0
10 BEZDAN Bezdan 1 0 0 1 0 2

Backa liga Subotica 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
1.1 1 LAJOS SEGI Bajsa 3½ – 2½ 10 PENZIONER Subotica
1 Solymosi Andras 2101 ½ : ½ FM Sirotanovic Obrad 2184
2 FM Zegarac Boris 2272 ½ : ½ FM Scepanovic Labud 2121
3 FM Meszaros Bela 2189 1 : 0 Galic Vukasin 2164
4 FM Pardic Oliver 2135 ½ : ½ Maravic Milorad 2170
5 Tomik Lajos 1990 0 : 1 Sedlak Ivan 2082
6 Nagy Aleksz M 1991 1 : 0 Skenderovic Nikola 2004
1.2 2 VRBAS Vrbas 3 – 3 9 HAJDUK Kula
1 IM Zlatic Mihailo 2447 1 : 0 Tadic Mileta 2003
2 Petrovic Bojan 2091 0 : 1 Vujovic Branislav 2166
3 Masal Mladen 2017 1 : 0 Prekajac Tihomir 1928
4 Bjelica Kostadin 2066 0 : 1 Ledjenac Milorad 2075
5 Tunguz Dragan 1937 0 : 1 Ostojic Milos 2138
6 Navratil Matilda 1579 + : –
1.3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 4 – 2 8 BEZDAN Bezdan
1 Babic Damir M 2162 1 : 0 Loknar Petar 1911
2 Pezelj Sinisa 2243 1 : 0 Rutesic Vuk 2034
3 Milojicic Zoran 2147 1 : 0 Grba Ilija 1747
4 Novakovic Aleksandar 1947 1 : 0 Beslin Igor 2016
5 Kolompar Ivan 2043 0 : 1 Vlaisavljevic Ilija 1912
6 Vidakovic Vladimir 1636 0 : 1 Mojzes Aleksandar 1892
1.4 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 3½ – 2½ 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
1 Copic Branko 2158 1 : 0 Holobica Laszlo 1709
2 Vladisavljevic Nenad 2087 ½ : ½ Szabados Karoly 2069
3 Bolehradski Jovica 2266 0 : 1 Toth Matyas 2018
4 Deze Tibor 1936 ½ : ½ Varjas Sandor 2033
5 Sekulovic Miso 2065 ½ : ½ Pasztor Sandor S 1708
6 Cevizovic Milos 1613 + : –
1.5 5 OMLADINAC Kucura 3½ – 2½ 6 BTSK Backa Topola
1 Bala Karlo 2280 1 : 0 Vadoc Karolj 1920
2 Pavicevic Spomenko 1991 1 : 0 Pajzer Istvan 2046
3 Peric Stevan 2083 0 : 1 Pacal Mihaly 2059
4 Popovic Goran 2168 0 : 1 Janjusevic Branislav 1935
5 Tadic Nikola 2067 1 : 0 Zvicer Djordjije 2130
6 Solaja Mirjana 1692 ½ : ½ Markovic Milos 1574

Backa liga Subotica 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 LAJOS SEGI Bajsa 3½ – 2½ PENZIONER Subotica 10
2 2 VRBAS Vrbas 3 – 3 HAJDUK Kula 9
3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 4 – 2 BEZDAN Bezdan 8
4 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin 3½ – 2½ ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
5 5 OMLADINAC Kucura 3½ – 2½ BTSK Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica BTSK Backa Topola 6
2 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica OMLADINAC Kucura 5
3 8 BEZDAN Bezdan VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
4 9 HAJDUK Kula RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
5 1 LAJOS SEGI Bajsa VRBAS Vrbas 2

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Backa liga Subotica 2018

Tabela/pocetni plasman posle kola 1

SBr. Ekipa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 PM3 Poena Plasman
1 LAJOS SEGI Bajsa * 0 0 1
2 VRBAS Vrbas * 0 0 2
3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor * 0 0 3
4 VULKAN PROTEKTOR Apatin * 0 0 4
5 OMLADINAC Kucura * 0 0 5
6 BTSK Backa Topola * 0 0 6
7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica * 0 0 7
8 BEZDAN Bezdan * 0 0 8
9 HAJDUK Kula * 0 0 9
10 PENZIONER Subotica * 0 0 10

Backa liga Subotica 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 LAJOS SEGI Bajsa PENZIONER Subotica 10
2 2 VRBAS Vrbas HAJDUK Kula 9
3 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor BEZDAN Bezdan 8
4 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
5 5 OMLADINAC Kucura BTSK Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica BTSK Backa Topola 6
2 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica OMLADINAC Kucura 5
3 8 BEZDAN Bezdan VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
4 9 HAJDUK Kula RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
5 1 LAJOS SEGI Bajsa VRBAS Vrbas 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 VRBAS Vrbas PENZIONER Subotica 10
2 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor LAJOS SEGI Bajsa 1
3 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin HAJDUK Kula 9
4 5 OMLADINAC Kucura BEZDAN Bezdan 8
5 6 BTSK Backa Topola ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
2 8 BEZDAN Bezdan BTSK Backa Topola 6
3 9 HAJDUK Kula OMLADINAC Kucura 5
4 1 LAJOS SEGI Bajsa VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
5 2 VRBAS Vrbas RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor PENZIONER Subotica 10
2 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin VRBAS Vrbas 2
3 5 OMLADINAC Kucura LAJOS SEGI Bajsa 1
4 6 BTSK Backa Topola HAJDUK Kula 9
5 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica BEZDAN Bezdan 8
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica BEZDAN Bezdan 8
2 9 HAJDUK Kula ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
3 1 LAJOS SEGI Bajsa BTSK Backa Topola 6
4 2 VRBAS Vrbas OMLADINAC Kucura 5
5 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin PENZIONER Subotica 10
2 5 OMLADINAC Kucura RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
3 6 BTSK Backa Topola VRBAS Vrbas 2
4 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica LAJOS SEGI Bajsa 1
5 8 BEZDAN Bezdan HAJDUK Kula 9
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 PENZIONER Subotica HAJDUK Kula 9
2 1 LAJOS SEGI Bajsa BEZDAN Bezdan 8
3 2 VRBAS Vrbas ZSAKI JOZSEF Stara Moravica 7
4 3 RAVANGRADSKE AJKULE Sombor BTSK Backa Topola 6
5 4 VULKAN PROTEKTOR Apatin OMLADINAC Kucura 5
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 OMLADINAC Kucura PENZIONER Subotica 10
2 6 BTSK Backa Topola VULKAN PROTEKTOR Apatin 4
3 7 ZSAKI JOZSEF Stara Moravica RAVANGRADSKE AJKULE Sombor 3
4 8 BEZDAN Bezdan VRBAS Vrbas 2
5 9 HAJDUK Kula LAJOS SEGI Bajsa 1

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

P R O P O Z I C I J E

BAČKE LIGE SU za 2018. GODINU

 

        Vojvođanska Liga se igra u pet grupa po teritorijalnom principu i to grupe: SREM, BANAT sever i BANAT jug  i BAČKA NS i BAČKA SU sa po 10 klubova. Takmičenje se održava po Bergerovom sistemu jednokružno i počinje 13. maja 2018. godine. Sastav pojedine ekipe je proizvoljan i sastoji  se  od 6 (šest) igrača (5 seniora+1 omladinac/omladinka ili žena) sa obavezom da oni  nastupe na šestoj  tabli. Omladinac je takmičar koji je rođen 1998. godine i mlađi! Obavezno je da su svi članovi ekipe registrovani kod Šahovskog saveza Vojvodine i da imaju overene takmičarske knjižice za 2018. godinu. Pred svaki meč kapiten predaje sudiji sastav svoje ekipe. Uz sastav kapiten je obavezan da preda na uvid i takmičarske knjižice, bez kojih ekipa ne može da nastupi. Sastav ekipe može se dati po slobodnom izboru bez obzira na kategoriju i rejting. Ukoliko se desi da neki igrač sedne na pogrešnu tablu u odnosu na kojoj je prijavljen i započne partiju, on gubi kontumacijom partiju na tabli gde je trebao da nastupi a partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i u njoj se normalno sastaju, oni koji su po predatim sastavima i trebali tamo da igraju.

          Tempo igre je 90 minuta i 30 sekundi bonus vremena po odigranom potezu po igraču do kraja partije. Seansa ukupno traje 5 sati. Svi mečevi igraju sa digitalnim satovima. Obavezno je pisanje poteza do kraja partije!

Obavezna upotreba digitalnih satova na svim mečevima.

Domaćin je obavezan da obezbedi digitalne satove  za igru. Prema odluci UO ŠSV 2018. godine, klub koji ne poseduje svih 6 potrebnih digitalnih satova   obavezan je da ima ispravna najmanje 3 digitalna sata kad je domaćin uz uslov, da pre početka lige dostavi pismeno obaveštenje voditelju lige i takmičarskoj komisiji ŠSV, da ima samo 3 digitalna sata. Ekipa koja gostuje kod kluba koji je prijavio da ima samo 3 digitalna sata, mora poneti sa sobom svoja tri ispravna digitalna sata i njeni satovi se obavezno postavljaju na tablu broj 4,5 i 6. Ukoliko na meču nedostaje za neku partiju digitalni sat tu partiju gubi ona ekipa na čijoj tabli nedostaje sat. Ekipa kojoj nedostaje sat za meč, mora obavezno obavestiti sudiju pre predavanja sastava na kojoj tabli neće imati sat na početku meča.

 

 

          Član 10.2 Pravila igre FIDE se NE PRIMENJUJE!

 

          Domaća ekipa ima bele figure na neparnim tablama. Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru.

          Sudije za sve mečeve određuje koordinator – voditelj lige u saradnji sa Komesarom za suđenje ŠS Vojvodine.

          Domaćin je dužan da delegiranom sudiji isplati putne troškove (ako ih ima) i sudijsku taksu koja iznosi 1.400,00 dinara.

 

          Ukoliko delegirani sudija ne dođe u zakazano vreme, meč će se održati, a sudiće domaći sudija.

          Mečevi se igraju prema rasporedu koji sadrže ove propozicije sa početkom u 10 časova. Ukoliko je takmičarska komisija prihvatila zahtev nekog kluba za izmenu termina igranja mečeva kada je on domaćin, onda je taj termin obavezno uneti u ove propozicije u tabelu raspored igranja.

          Odlaganje mečeva nije dozvoljeno jedino se isti mogu igrati ranije u toku nedelje ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste koordinatora lige i ovaj Savez i delegiranog sudiju. Izuzetno meč se može odložiti uz saglasnost ovog Saveza ukoliko najmanje 2 (dva) člana ekipe učestvuju na državnom ili međunarodnom takmičenju, ili zbog više sile ali ne u poslednja 3 (tri) kola.

Odmah po završetku meča, a najkasnije u nedelju do 20 h,  sudija ili kapiten domaće ekipe meča treba da pošalje zapisnik  sa meča Koordinatoru lige e-mailom na adresu: brindzai@hotmail.com 

Sudije mečeva ili kapiteni ekipa  sa pojedinih mečeva  obavezne su  da  po završetku meča, o rezultatu  izveste komesara lige SMS porukom na   mob/tel: 064 215 16 71.

Originalne zapisnike sudija meča treba da čuva do kraja lige i onda šalje  sve zajedno koordinatoru lige na adresu: Brindza Ištvan ul. Lenjinova 37.  24342 Pir.

Komesaru treba hitno dostaviti originalni zapisnik poštom, samo ako u nekom  meču bude najavljena žalba, zajedno sa izjavama oba kapitena i sudije.

Propozicije Bačke lige-Subotica, kao i praćenje rezultata u toku lige pratiće se na sajtu www.vojvodinachess.net pod Takmičenja / Bačka liga SU 2018. ,  www.chess-results.com  pod SRB, na sajtu www.chess-arbiter.net pod Bačka liga SU i  na sajtu www.chessnovisad.in.rs     

 

          Zapisnik popuniti čitko, štampanim slovima sa punim imenom i prezimenom i tačnim datumom rođenja igrača, kako bi liga mogla biti rejtingovana bez problema. Po mogućnosti upisati i FIDE Id. broj igrača.

          Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe kapiteni su dužni da unesu u zapisnik, a klub koji je nezadovoljan odlukom sudije u meču obavezan je da u roku od 48 časova po završetku meča uloži žalbu Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine. Žalba se ne može uložiti, ukoliko nije stavljena najava u zapisnik meča. Uz žalbu treba uplatiti 2.000,00 (dve hiljade) dinara na ime takse koja se žaliocu vraća u slučaju povoljnog rešenja žalbe. Žalbe bez dokaza o uplaćenoj taksi neće se razmatrati. Taksa se uplaćuje na žiro račun Šahovskog saveza Vojvodine broj: 340-1945-12.

          U slučaju da neka ekipa istupi sa takmičenja ili izgubi jedan meč bez igre a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja, a dotadašnji rezultati se poništavaju. Ako je odigrala polovinu ili više od polovine mečeva tada preostale mečeve gubi sa “0” (nula), a protivnici u sledećim kolima dobijaju onoliko poena koliko je ta ekipa najviše izgubila u jednom meču u toku takmičenja, ali ne manje od 3,5 poena! Ovo se rešava prema članu 34  Pravilnika o ekipnim takmičenjima.

          Ekipe koje neopravdano napuste takmičenje biće kažnjene prebacivanjem u najniži rang takmičenja kao i novčano – najviše do 10.000,00 (desethiljada) dinara.

          Konačan plasman se određuje na osnovu zbira ukupno osvojenih MEČ BODOVA. Pobeda u meču se vrednuje sa 3 meč boda, nerešen rezultat sa 1 meč bodom, a izgubljen meč bez bodova. U slučaju da dve ili više ekipa imaju isti broj meč bodova, odlučuje veći broj ukupno osvojenih poena, pa zatim bolji međusobni rezultat ekipa koje dele mesto, potom bolji uspeh po Soneborn – Bergeru (primenjen na meč bodove), a ako je sve isto odlučuje naknadni meč odnosno mečevi ekipa koje dele kritično mesto.

           

          Prvoplasirana ekipa iz Bačke lige SU igra play off protiv prvoplasirane ekipe Bačka NS i pobednik se plasira u Drugu  ligu Srbije grupa Vojvodina 2019. god. Play off se igra – prvi meč 7. oktobra u 10 časova a revanš meč 14. oktobra u 10 časova. Play off se igra u dva meča gde je ekipa koja ima lošiji plasman u pligi domaćin. Bolji plasman se računa tako što se prvo gledaju bodovi pa ako je to isto onda poeni i ako je i to isto onda se domaćin u prvom meču određuje žrebom.

U play off-u je pobednik ona ekipa koja skupi više meč bodova u ta dva meča a ako je to isto onda je pobednik ona ekipa, koja ima veći broj osvojenih poena u ta dva meča. Ukoliko je i posle toga sve izjednačeno onda boljeg odlučuje koja ekipa je u ta dva meča zajedno, ostvarila više poena na prve tri table. Ako je i to isto takmičarska komisija ŠSV će zakazati novi meč.

          U grupama Bačka NS i Bačka SU  Vojvođanske lige ispada po 1 (jedna) najslabije plasirana ekipa i još onoliko ekipa koliko ispadne iz Druge lige Srbije – grupa Vojvodina, sa te teritorije. U slučaju da se prvak jedne do ove dve Vojvođanske liga ne plasira u play off-u u viši rang – Drugu ligu Srbije grupa Vojvodina a iz Druge lige ispadnu jedna ili više ekipa, broj ekipa koje ispadaju iz lige u niži rang takmičenja, Severno odnosno Južno Bačku ligu, srazmerno tome se povećava, vodeći računa da broj ekipa obe Vojvođanske lige Bačka SU i Bačka NS, bude deset.

          Sve što nije obuhvaćeno ovim Propozicijama rešavaće se u skladu sa važećim FIDE pravilima šahovske igre i Pravilnicima ŠS Vojvodine.

         

NA SVIM ZVANIČNIM TAKMIČENJIMA U VOJVODINI ZABRANJENO JE PUŠENJE! OBAVEZUJU SE SUDIJE NA STRIKTNO POŠTOVANJE OVE ODLUKE! Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe, daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča ali mora reagovati ako uoči prekršaj.

 

 

RASPORED IGRANJA za Vojvođanske lige Bačka NS i SU

 

Pažnja: Ekipa ŠK „PENZIONER“ Subotica i ŠK „HAJDUK“ Kula kada su domaćini u Subotici i Kuli, svoje mečeve igraju subotom sa početkom od 17,00 časova.

  1.   kolo se igra         13. maja       2018. godine
  2.   kolo se igra         20. maja       2018. godine
  3. kolo se igra         27. maja       2018. godine
  4.   kolo se igra         03. juna        2018. godine
  5. kolo se igra         10. juna        2018. godine

      ——————–  P A U Z A  ————————–

  1. kolo se igra         09. septembra       2018. godine
  2. kolo se igra         16. septembra       2018. godine
  3.   kolo se igra         23. septembra       2018. godine
  4.   kolo se igra         30. septembra       2018. godine

 

       Klubovi su obavezni da ekipama koje im dolaze u goste putem koordinatora lige dostave tačnu adresu prostorije u kojima će se mečevi igrati.  Istu obavezu klub domaćin ima i prema delegiranom sudiji.

          Sve posledice koje mogu proisteći iz nepoštovanja ove odredbe snosi klub domaćin!

          Uz ove Propozicije se dostavlja kompletan raspored igranja za 1-9. kola sa izvučenim turnirskim brojevima.

 

          LIGE ĆE BITI REJTINGOVANE KOD FIDE!!

 

          KOTIZACIJA KLUBOVA ZA UČEŠĆE U LIGI IZNOSI 6.000,00 DINARA I  PLAĆA SE NAJKASNIJE DO 12. MAJA 2018. GODINE NA TEKUĆI RAČUN ŠS VOJVODINE  BR. 340-1945-12

          KLUBOVI SU OBAVEZNI DA PLATE I REJTING TAKSU OD 500 DINARA PO REJTINGOVANOM IGRAČU KOJEG  SU  REGISTROVALI  ZA  IGRU. UPLATU TREBA IZVRŠITI PREMA DOBIJENIM PREDRAČUNIMA OD ŠAHOVSKOG SAVEZA VOJVODINE.

          EKIPE KOJE NE UPLATE KOTIZACIJU I REJTING TAKSU NE MOGU NASTUPITI U LIGI ZA 2018. G.

 

 Novi Sad/Pačir  30. 04. 2018.                               Za  Šahovski Savez Vojvodine

             Brindza Ištvan, IA

               Koordinator lige

A D R E S A R

КЛУБОВА  ВОЈВОЂАНСКЕ ЛИГЕ БАЧКА СУ 2018. год.

  1. 1.  [K OMLADINAC” – 21466  Kucura, Исе Секицког 70. Janko Besermewi , Spomenko Paviчевић,  

тел. 063 802 98 95, 021 727 822,                         e-mail: spomenko.pavicevic@otpbanka.rs ,                                                                                                                                      sk.omladinac.kucura1@gmail.com                                                                                                                               sk.omladinac.kucura1@gmail.com   √

  1. [K VULKANПROTEKTOR” 25260 APATIN, Стево Поповић

tel. 025 772 959, 062 544 930,                             e-mail: ask.vulkan.protektor@gmail.com   

  1. [K БЕЗДАН” – 25270  Бездан, Мазак Иштван   (игра се у Месној заједници Бездан)

тel. 060 699 4022,     025/438-788 , 025/28-703               e-mail: mattila977@gmail.com

  1. 4. О[K ЛАЈОШ СЕГИ Бајша           24331 Бајша, Габор Кочиш,   Центар Бајше, МЗ, Ватрогасни дом

тel.   062 891-3539,   e-mail:  kocsis@stcable.net   

  1. [K ВРБАС   21400  Врбас,   Златић Милан, Св. Марковића 103 ц.,  Ђокић Којo  064 805 3135

tel. 064 284 00 11                                       e-mail:  milanzlatic985@gmail.com  √

  1. [K   ХАЈДУК  255230  Кула , Милета Тадић

тел. 025/722-298,  060 4722 298                e-mail:    tarazita@gmail.com         √

  1. 7.  БАЧКОТОПОЛСКИ ШАХОВСКИ КЛУБ  24300 Бачка Топола,    Бранислав Јањушевић,     Јадранска бр. 5

тел. 064  22 55 346                                    e-mail: branislavjanjusevic@yahoo.com    √

  1. [K  ПЕНЗИОНЕР  24000 Суботица,   Ратко Пижурица ,  Место играња:  Суботица, Саве Шумановића  бр.2

tel.   069 563 3400                                    e-mail:   pizuricar@open.telekom.rs    и   pizuricapetar@gmail.com

  1. ШК „РАВАНГРАДСКЕ АЈКУЛЕ“  25000 Сомбор, Драго Курчубић, Мilete. Протића 14,

тел:  063 7039 145   Место играња Сомбор, Крчма „Три тачке“ Војвођанска 21  е-маил: dragokurcubic@yahoo.com

  1. ШК „ЖАКИ ЈОЖЕФ“ 24340 Стара Моравица, Коша Јене

   тел: 024 741 218   Место играња:   Шах клуб поред основне школе   е-маил: kosa@stcable.net 

————————————————————————————————————————————————

Адреса координатора лиге:   Где треба слати SMS поруке са резултатима после меча  и записнике на крају лиге

   Бриндза Иштван, IA FIDE,  24342 Пачир, Лењинова бр, 37

тел.  064 215 16 71,     e-mail: brindzai@hotmail.com     √

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Bačka liga su 2018  izvučeni brojevi

1-Lajoš Segi

2-Vrbas

3-Ravangradske Ajkule

4-Vulkanprotektor

5-Omladinac Kucura

6-BTŠK

7-Žaki Jožef

8-Bezdan

9-Hajduk kula

10- Penzioner Sub

Bačka liga SU  2018

 

Iz lige odlazi Polet Rastina u viši rang  10-1= 9

U ligu ne ulazi niko  iz višeg ranga  9+0 =9

Iz lige po propozicijama ispada Crvenka  9-1= 8

U ligu ulazi BTŠK iz Severnobačke lige  8+1 = 9

Deseti član lige dobio se u meču-u između poslednjeplasirane ekipe Crvenke i drugoplasirane ekipe Severnobačke lige Lajoš Segi Bajša pa tako  šk

Lajoš Segi  ulazi u ovu ligu                                              9+1=10

 

BTŠK
OMLADINAC Kucura
VRBAS Vrbas
PENZIONER Subotica
HAJDUK Kula
RAVANGRADSKE AJKULE Sombor
VULKAN PROTEKTOR Apatin
BEZDAN Bezdan
ZSAKI JOZSEF Stara Moravica
 Lajoš Segi Bajša