JUŽNOBAČKA LIGA 2019-2020

.

Južnobačka liga očekivani sastav za 2020 godinu

Južnobačka liga broji  10 klubova

 

Iz lige odlaze u viši rang Vojvodina Tovariševo redovno

 i Edjšeg Novi Sad vanredno                                10-2= 8

Iz višeg ranga dolazi Temerin                              8+1= 9

Iz lige ispadaju Veternik i Zmajevo                    9-2 = 7

Iz nižeg ranga dolaze Gimnazijalac Bač Palanka i Bukovac  7+2 =9

Na preostalo mesto koje se pojavilo vanredno zbog odlaska

Edjšega u viši rang -ovu ligu  dolazi drugoplasirani iz NS lige Šajkaš Kovilj          9+1 = 10

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Konacna lista 2019

Konacna lista

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 9 8 1 0 25 40
2 Edjseg N Sad 9 6 2 1 20 32
3 SK 64 9 4 2 3 14 30
4 Titel 9 4 2 3 14 27½
5 Sutjeska 1 BDPolje 9 4 1 4 13 27
6 Kraljica PTT 2 9 4 0 5 12 27
7 Selenca 9 4 0 5 12 24
8 Jugovic 2 Kac 9 3 2 4 11 24
9 Mihail Talj Veternik 9 1 1 7 4 20
10 Zmajevo 9 0 3 6 3 18½

Juznobacka league 2019

Kolo 9 na 29.09.2019 u 10.00
9.1 5 Titel 3 – 3
10 Edjseg N Sad
1 Gagovic Zdravko 1984 ½:½ Puskas Tihomir 1933
2 Petrovic Predrag 2176 ½:½ FM Mujagic Ramo 2170
3 Males Miroslav 2010 1 : 0 Pisar Jozef 0
4 Zakic Dragan 2000 ½:½ Domastovic Svetislav 1998
5 Vasilic Dusko 1879 ½:½ Cerevicki Stiv 1913
6 Bakic Dobrasin 0 0 : 1 Janosi Zoltan 1704
9.2 6 Kraljica PTT 2 2½ – 3½ 4 Vojvodina Tovarisevo
1 Mandic Borislav 1976 ½:½ FM Rajak Luka 2049
2 Jovanovic Pavle 1674 0 : 1 Mencik David 1906
3 Mijovic Zarko 2060 – : + Parnicki Zlatko 2101
4 Curkovic Djoko 1791 1 : 0 Popovic Dobrivoj 2091
5 Sudic Branko 1968 1 : 0 Zonjic Milos 2087
6 Milovac Milan 1989 0 : 1 FM Sebez Milos 2169
9.3 7 Jugovic 2 Kac 2½ – 3½ 3 Sutjeska 1 BDPolje
1 Jovanovic Anja 1716 ½:½ Navratil Tomislav 2090
2 Tanurdzija Sava 0 0 : 1 Knezevic Rodoljub 2068
3 Knezevic Ilija B 1846 1 : 0 Feher Sinisa 2205
4 Jakovljevic Djuro 0 ½:½ Baletic Velimir 2074
5 Malesevic Ranko 0 ½:½ Krunic Budimir 1934
6 Jakovljevic Vladan B 0 0 : 1 Malovic Bozidar 2007
9.4 8 Mihail Talj Veternik 3 – 3 2 Zmajevo
1 Mosic Stanko 1914 1 : 0 Vukasinovic Milovan 0
2 Kacar Darko 2120 1 : 0 Popovic Petar J 1995
3 Cajic Miodrag 1856 ½:½ Popovic Rajko 1968
4 Cipric Zvonko 1896 0 : 1 Fejsa Gabor 2082
5 Panic Nikola N 1220 0 : 1 Kresoja Janko 2015
6 Jovic Vladan 1821 ½:½ Farkas Viktor 0
9.5 9 Selenca 3½ – 2½ 1 SK 64
1 Djurcjanski Zdeno 0 0 : 1 Jovanovic Dragan G 1718
2 Pecnik Pavel Jr 2098 1 : 0 Adamovic David 1947
3 Mandac Jan 1920 1 : 0 Majstorovic Stefan 1896
4 Pecnik Pavel 1982 ½:½ Panic Nikola I 1869
5 Sljuka Jan 1614 1 : 0 Gagic Milan A 1921
6 Gazafi Stefan 0 0 : 1 Vojvodic Dragoljub 1836

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Poštovani, ažurnu stranicu možete pogledati OVDE

Juznobacka league 2019

Kolo 5 na 09.06.2019 u 10.00
5.1 3 Sutjeska 1 BDPolje 2½ – 3½ 10 Edjseg N Sad
1 Cicmil Vukasin 0 0 : 1 FM Olah Ferenc 2306
2 Malovic Bozidar 2007 0 : 1 FM Mujagic Ramo 2170
3 Feher Sinisa 2205 1 : 0 Puskas Tihomir 1933
4 Baletic Velimir 2074 0 : 1 Domastovic Svetislav 1998
5 Knezevic Rodoljub 2068 1 : 0 Al Farra Tarik 1831
6 Navratil Tomislav 2090 ½:½ Cerevicki Stiv 1913
5.2 4 Vojvodina Tovarisevo 5 – 1 2 Zmajevo
1 FM Sebez Milos 2169 + : – Kresoja Janko 2015
2 FM Rajak Luka 2049 0 : 1 Fejsa Gabor 2082
3 Parnicki Zlatko 2101 1 : 0 Popovic Rajko 1968
4 Popovic Dobrivoj 2091 1 : 0 Popovic Petar J 1995
5 Petric Milos 1661 1 : 0 Ramadanovic Petar 1881
6 Ilic Miroslav 2000 1 : 0 Vukasinovic Milovan 0
5.3 5 Titel 5 – 1 1 SK 64
1 FM Zolotic Zoran 2238 1 : 0 Majstorovic Stefan 1896
2 Gagovic Zdravko 1984 1 : 0 Vojvodic Dragoljub 1836
3 Males Miroslav 2010 ½:½ Adamovic David 1947
4 Zakic Dragan 2000 ½:½ Gagic Milan A 1921
5 Petrovic Predrag 2176 1 : 0 Jovanovic Dragan G 1718
6 Raut Boris 0 1 : 0 Zerdo Milorad 2032
5.4 6 Kraljica PTT 2 5½ – ½ 9 Selenca
1 Mandic Borislav 1976 1 : 0 Kljucik Jan 0
2 Milovac Milan 1989 1 : 0 Pecnik Pavel Jr 2098
3 Banovic Cmiljko 1982 1 : 0 Pecnik Pavel 1982
4 Mijovic Zarko 2060 1 : 0 Mandac Jan 1920
5 Sudic Branko 1968 ½:½ Trusina Jan 0
6 Curkovic Djoko 1791 1 : 0 Sipek Mihael 0
5.5 7 Jugovic 2 Kac 4 – 2 8 Mihail Talj Veternik
1 Tanurdzija Sava 0 0 : 1 Mosic Stanko 1914
2 Knezevic Ilija B 1846 1 : 0 Cipric Zvonko 1896
3 AIM Malesev Nenad 0 + : –
4 Milicevic Zikica 1987 ½:½ Cajic Miodrag 1856
5 Petrovic Danijela 2007 1 : 0 Ristic Damjan 1750
6 Jakovljevic Vladan B 0 ½:½ Panic Nikola N 1220

.

Pozicija posle kola 5
Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 5 4 1 0 13 22
2 Edjseg N Sad 5 4 1 0 13 20
3 Kraljica PTT 2 5 3 0 2 9 18
4 Titel 5 2 1 2 7 15½​
5 Sutjeska 1 BDPolje 5 2 1 2 7 15½​
6 Jugovic 2 Kac 5 2 1 2 7 12½​
7 Selenca 5 2 0 3 6 12½​
8 SK 64 5 1 2 2 5 14½​
9 Mihail Talj Veternik 5 1 0 4 3 10½​
10 Zmajevo 5 0 1 4 1 9
Kolo 5 na 09.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 3 Sutjeska 1 BDPolje 2½​ – 3½​ Edjseg N Sad
2 4 Vojvodina Tovarisevo    5  -1 Zmajevo
3 5 Titel   5-1 SK 64
4 6 Kraljica PTT 2   5,5-0,5 Selenca
5 7 Jugovic 2 Kac   4 – 2 Mihail Talj Veternik
Pozicija posle kola 4
Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 4 3 1 0 10 17
2 Edjseg N Sad 4 3 1 0 10 16½​
3 Sutjeska 1 BDPolje 4 2 1 1 7 13
4 Kraljica PTT 2 4 2 0 2 6 12½​
5 Selenca 4 2 0 2 6 12
6 SK 64 4 1 2 1 5 13½​
7 Titel 4 1 1 2 4 10½​
8 Jugovic 2 Kac 4 1 1 2 4 8½​
9 Mihail Talj Veternik 4 1 0 3 3 8½​
10 Zmajevo 4 0 1 3 1 8
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
4.1 10 Edjseg N Sad 6 – 0 7 Jugovic 2 Kac
1 Pisar Jozef 0 1 : 0 Panic Petar 0
2 Puskas Tihomir 1933 1 : 0 Jakovljevic Djuro 0
3 FM Mujagic Ramo 2170 1 : 0 Tanurdzija Sava 0
4 FM Olah Ferenc 2306 1 : 0 Milicevic Zikica 1987
5 Domastovic Svetislav 1998 1 : 0 Knezevic Ilija B 1846
6 Cerevicki Stiv 1913 1 : 0 Jakovljevic Vladan B 0
4.2 8 Mihail Talj Veternik 1½ – 4½ 6 Kraljica PTT 2
1 Cajic Miodrag 1856 0 : 1 Milovac Milan 1989
2 Spasoli Dzafer 0 0 : 1 Banovic Cmiljko 1982
3 Cipric Zvonko 1896 ½:½ Mijovic Zarko 2060
4 Subotic Milivoje 2082 0 : 1 Sudic Branko 1968
5 Panic Nikola N 1220 ½:½ Zivanov Milan 2056
6 Mosic Stanko 1914 ½:½ Mandic Borislav 1976
4.3 9 Selenca 2½ – 3½ 5 Titel
1 Djurcjanski Zdeno 0 0 : 1 Gagovic Zdravko 1984
2 Gasparovski Mihal 1829 0 : 1 FM Zolotic Zoran 2238
3 Mandac Jan 1920 ½:½ Raut Boris 0
4 Pecnik Pavel 1982 1 : 0 Zakic Dragan 2000
5 Pecnik Pavel Jr 2098 1 : 0 Vasilic Dusko 1879
6 Sipek Mihael 0 0 : 1 Males Miroslav 2010
4.4 1 SK 64 3 – 3 4 Vojvodina Tovarisevo
1 Gagic Milan A 1921 1 : 0 FM Rajak Luka 2049
2 Majstorovic Stefan 1896 0 : 1 FM Sebez Milos 2169
3 Vojvodic Dragoljub 1836 1 : 0 Petric Milos 1661
4 Adamovic David 1947 1 : 0 Popovic Dobrivoj 2091
5 Stojanovic Branko 2133 0 : 1 Ilic Miroslav 2000
6 Jovanovic Ljubomir 1798 0 : 1 Parnicki Zlatko 2101
4.5 2 Zmajevo 3 – 3 3 Sutjeska 1 BDPolje
1 Popovic Petar J 1995 0 : 1 Feher Sinisa 2205
2 Fejsa Gabor 2082 ½:½ Baletic Velimir 2074
3 Samardzic Jovan 1770 ½:½ Navratil Tomislav 2090
4 Popovic Rajko 1968 1 : 0 Knezevic Rodoljub 2068
5 Vukasinovic Milovan 0 1 : 0 Cicmil Vukasin 0
6 Ramadanovic Petar 1881 0 : 1 Malovic Bozidar 2007
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
4.1 10 Edjseg N Sad 6 – 0 7 Jugovic 2 Kac
1 Pisar Jozef 0 1 : 0 Panic Petar 0
2 Puskas Tihomir 1933 1 : 0 Jakovljevic Djuro 0
3 FM Mujagic Ramo 2170 1 : 0 Tanurdzija Sava 0
4 FM Olah Ferenc 2306 1 : 0 Milicevic Zikica 1987
5 Domastovic Svetislav 1998 1 : 0 Knezevic Ilija B 1846
6 Cerevicki Stiv 1913 1 : 0 Jakovljevic Vladan B 0

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Juznobacka league 2019

Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00
3.1 2 Zmajevo 2 – 4 10 Edjseg N Sad
1 Popovic Petar J 1995 ½:½ Al Farra Tarik 1831
2 Ramadanovic Petar 1881 0 : 1 FM Mujagic Ramo 2170
3 Fejsa Gabor 2082 0 : 1 FM Olah Ferenc 2306
4 Kresoja Janko 2015 0 : 1 Domastovic Svetislav 1998
5 Japundza Darko 1988 ½:½ Puskas Tihomir 1933
6 Popovic Rajko 1968 1 : 0 Cerevicki Stiv 1913
3.2 3 Sutjeska 1 BDPolje 3½ – 2½ 1 SK 64
1 Feher Sinisa 2205 1 : 0 Jovanovic Dragan G 1718
2 Navratil Tomislav 2090 ½:½ Adamovic David 1947
3 Knezevic Rodoljub 2068 1 : 0 Jovanovic Ljubomir 1798
4 Baletic Velimir 2074 1 : 0 Vojvodic Dragoljub 1836
5 Malovic Bozidar 2007 0 : 1 Majstorovic Stefan 1896
6 Cicmil Vukasin 0 0 : 1 Stojanovic Branko 2133
3.3 4 Vojvodina Tovarisevo 4½ – 1½ 9 Selenca
1 FM Sebez Milos 2169 ½:½ Djurcjanski Zdeno 0
2 FM Rajak Luka 2049 ½:½ Krizov Jan 0
3 Parnicki Zlatko 2101 1 : 0 Kljucik Jan 0
4 Popovic Dobrivoj 2091 1 : 0 Mandac Jan 1920
5 Petric Milos 1661 ½:½ Trusina Jan 0
6 Ilic Miroslav 2000 1 : 0 Sipek Mihael 0
3.4 5 Titel 2 – 4 8 Mihail Talj Veternik
1 Petrovic Predrag 2176 ½:½ Mosic Stanko 1914
2 Gagovic Zdravko 1984 0 : 1 Cajic Miodrag 1856
3 FM Zolotic Zoran 2238 + : –
4 Males Miroslav 2010 0 : 1 Jovic Vladan 1821
5 Zakic Dragan 2000 ½:½ Subotic Milivoje 2082
6 Raut Boris 0 0 : 1 Cipric Zvonko 1896
3.5 6 Kraljica PTT 2 1½ – 4½ 7 Jugovic 2 Kac
1 Mandic Borislav 1976 1 : 0 Jakovljevic Djuro 0
2 Jovanovic Pavle 1674 0 : 1 Matic Novica 2016
3 Milovac Milan 1989 ½:½ Knezevic Ilija B 1846
4 Curkovic Djoko 1791 0 : 1 AIM Malesev Nenad 0
5 Sudic Branko 1968 0 : 1 Jakovljevic Vladan B 0
6 Ivanovic Petar 0 0 : 1 Jovanovic Anja 1716
Juznobacka league 2019
Pozicija posle kola 3
Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 3 3 0 0 9 14
2 Edjseg N Sad 3 2 1 0 7 10½​
3 Sutjeska 1 BDPolje 3 2 0 1 6 10
4 Selenca 3 2 0 1 6 9½​
5 SK 64 3 1 1 1 4 10½​
6 Jugovic 2 Kac 3 1 1 1 4 8½​
7 Kraljica PTT 2 3 1 0 2 3 8
8 Mihail Talj Veternik 3 1 0 2 3 7
9 Titel 3 0 1 2 1 7
10 Zmajevo 3 0 0 3 0 5
Juznobacka league 2019
Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 1 SK 64 3 – 3 Edjseg N Sad
2 2 Zmajevo 2 – 4 Selenca
3 3 Sutjeska 1 BDPolje 4½​ – 1½​ Mihail Talj Veternik
4 4 Vojvodina Tovarisevo 5 – 1 Jugovic 2 Kac
5 5 Titel 2 – 4 Kraljica PTT 2
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad 3½​ – 2½​ Kraljica PTT 2
2 7 Jugovic 2 Kac 3 – 3 Titel
3 8 Mihail Talj Veternik 1½​ – 4½​ Vojvodina Tovarisevo
4 9 Selenca 4 – 2 Sutjeska 1 BDPolje
5 1 SK 64 5 – 1 Zmajevo
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 2 Zmajevo 2 – 4 Edjseg N Sad
2 3 Sutjeska 1 BDPolje 3½​ – 2½​ SK 64
3 4 Vojvodina Tovarisevo 4½​ – 1½​ Selenca
4 5 Titel 2 – 4 Mihail Talj Veternik
5 6 Kraljica PTT 2 1½​ – 4½​ Jugovic 2 Kac
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad Jugovic 2 Kac
2 8 Mihail Talj Veternik Kraljica PTT 2
3 9 Selenca Titel
4 1 SK 64 Vojvodina Tovarisevo
5 2 Zmajevo Sutjeska 1 BDPolje
3 Sutjeska 1 BDPolje 3½​ – 2½​ 1 SK 64
Feher Sinisa 2205 1 : 0 Jovanovic Dragan G 1718
Navratil Tomislav 2090 ½​:½​ Adamovic David 1947
Knezevic Rodoljub 2068 1 : 0 Jovanovic Ljubomir 1798
Baletic Velimir 2074 1 : 0 Vojvodic Dragoljub 1836
Malovic Bozidar 2007 0 : 1 Majstorovic Stefan 1896
Cicmil Vukasin 0 0 : 1 Stojanovic Branko 2133

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pozicija posle kola 2
Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 2 2 0 0 6 9½​
2 Selenca 2 2 0 0 6 8
3 SK 64 2 1 1 0 4 8
4 Edjseg N Sad 2 1 1 0 4 6½​
5 Kraljica PTT 2 2 1 0 1 3 6½​
6 Sutjeska 1 BDPolje 2 1 0 1 3 6½​
7 Titel 2 0 1 1 1 5
8 Jugovic 2 Kac 2 0 1 1 1 4
9 Zmajevo 2 0 0 2 0 3
Mihail Talj Veternik 2 0 0 2 0 3
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00
2.1 10 Edjseg N Sad 3½ – 2½ 6 Kraljica PTT 2
1 FM Mujagic Ramo 2170 1 : 0 Banovic Cmiljko 1982
2 FM Olah Ferenc 2306 1 : 0 Milovac Milan 1989
3 Domastovic Svetislav 1998 ½:½ Zivanov Milan 2056
4 Puskas Tihomir 1933 ½:½ Sudic Branko 1968
5 Rajsli Andor 1685 ½:½ Ivanovic Petar 0
6 Sabo Tibor 0 0 : 1 Mijovic Zarko 2060
2.2 7 Jugovic 2 Kac 3 – 3 5 Titel
1 Milicevic Zikica 1987 1 : 0 Gagovic Zdravko 1984
2 Tanurdzija Sava 0 0 : 1 FM Zolotic Zoran 2238
3 Jakovljevic Djuro 0 + : –
4 Knezevic Ilija B 1846 1 : 0 Males Miroslav 2010
5 Petrovic Danijela 2007 0 : 1 Raut Boris 0
6 Jakovljevic Vladan B 0 0 : 1 Zakic Dragan 2000
2.3 8 Mihail Talj Veternik 1½ – 4½ 4 Vojvodina Tovarisevo
1 Jurosevic Sinisa 1924 ½:½ Ilic Miroslav 2000
2 Kacar Darko 2120 0 : 1 FM Sebez Milos 2169
3 Cipric Zvonko 1896 ½:½ FM Rajak Luka 2049
4 Subotic Milivoje 2082 0 : 1 Popovic Dobrivoj 2091
5 Panic Nikola N 1220 0 : 1 Parnicki Zlatko 2101
6 Mosic Stanko 1914 ½:½ Tomasic Nenad 1901
2.4 9 Selenca 4 – 2 3 Sutjeska 1 BDPolje
1 Djurcjanski Zdeno 0 1 : 0 Navratil Tomislav 2090
2 Gasparovski Mihal 1829 1 : 0 Knezevic Rodoljub 2068
3 Mandac Jan 1920 1 : 0 Cicmil Vukasin 0
4 Pecnik Pavel 1982 0 : 1 Baletic Velimir 2074
5 Pecnik Pavel Jr 2098 1 : 0 Krunic Budimir 1934
6 Sipek Mihael 0 0 : 1 Malovic Bozidar 2007
2.5 1 SK 64 5 – 1 2 Zmajevo
1 Vojvodic Dragoljub 1836 ½:½ Fejsa Gabor 2082
2 Jovanovic Dragan G 1718 1 : 0 Popovic Petar J 1995
3 Adamovic David 1947 1 : 0 Popovic Rajko 1968
4 Jovanovic Ljubomir 1798 ½:½ Cimesa Miodrag 1916
5 Stojanovic Branko 2133 1 : 0 Farkas Viktor 0
6 Majstorovic Stefan 1896 1 : 0 Vukasinovic Milovan 0

.

XPlasman 1 KOLO

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Vojvodina Tovarisevo 1 1 0 0 3 5
2 Sutjeska 1 BDPolje 1 1 0 0 3 4½​
3 Kraljica PTT 2 1 1 0 0 3 4
Selenca 1 1 0 0 3 4
5 SK 64 1 0 1 0 1 3
Edjseg N Sad 1 0 1 0 1 3
7 Zmajevo 1 0 0 1 0 2
Titel 1 0 0 1 0 2
9 Mihail Talj Veternik 1 0 0 1 0 1½​
10 Jugovic 2 Kac 1 0 0 1 0 1
1.1 1 SK 64 3 – 3 10 Edjseg N Sad
1 Vojvodic Dragoljub 1836 0 : 1 FM Olah Ferenc 2306
2 Jovanovic Dragan G 1718 0 : 1 FM Mujagic Ramo 2170
3 Adamovic David 1947 1 : 0 Al Farra Tarik 1831
4 Majstorovic Stefan 1896 1 : 0 Domastovic Svetislav 1998
5 Stojanovic Branko 2133 ½:½ Puskas Tihomir 1933
6 Gagic Milan A 1921 ½:½ Sabo Tibor 0
1.2 2 Zmajevo 2 – 4 9 Selenca
1 Popovic Petar J 1995 0 : 1 Djurcjanski Zdeno 0
2 Grgic Mirko 2126 0 : 1 Mandac Jan 1920
3 Fejsa Gabor 2082 1 : 0 Kljucik Jan 0
4 Popovic Rajko 1968 0 : 1 Pecnik Pavel Jr 2098
5 Japundza Darko 1988 1 : 0 Trusina Jan 0
6 Kresoja Janko 2015 0 : 1 Krizov Jan 0
1.3 3 Sutjeska 1 BDPolje 4½ – 1½ 8 Mihail Talj Veternik
1 Knezevic Rodoljub 2068 ½:½ Kacar Darko 2120
2 Sibalic Goran 0 0 : 1 Cipric Zvonko 1896
3 Baletic Velimir 2074 + : –
4 Navratil Tomislav 2090 1 : 0 Mosic Stanko 1914
5 Malovic Bozidar 2007 1 : 0 Subotic Milivoje 2082
6 Krunic Budimir 1934 1 : 0 Panic Nikola N 1220
1.4 4 Vojvodina Tovarisevo 5 – 1 7 Jugovic 2 Kac
1 FM Sebez Milos 2169 1 : 0 Panic Petar 0
2 FM Rajak Luka 2049 ½:½ Knezevic Ilija B 1846
3 Parnicki Zlatko 2101 1 : 0 Tanurdzija Sava 0
4 Popovic Dobrivoj 2091 1 : 0 Petrovic Danijela 2007
5 Tomasic Nenad 1901 1 : 0 Jakovljevic Vladan B 0
6 Petric Milos 1661 ½:½ Jovanovic Anja 1716
1.5 5 Titel 2 – 4 6 Kraljica PTT 2
1 FM Zolotic Zoran 2238 1 : 0 Banovic Cmiljko 1982
2 Gagovic Zdravko 1984 ½:½ Milovac Milan 1989
3 Petrovic Predrag 2176 0 : 1 Curkovic Djoko 1791
4 Males Miroslav 2010 0 : 1 Sudic Branko 1968
5 Zakic Dragan 2000 0 : 1 Ivanovic Petar 0
6 Vasilic Dusko 1879 ½:½ Mijovic Zarko 2060

Juznobacka league 2019

Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 1 SK 64 3 – 3 Edjseg N Sad
2 2 Zmajevo 2 – 4 Selenca
3 3 Sutjeska 1 BDPolje 4½ – 1½ Mihail Talj Veternik
4 4 Vojvodina Tovarisevo 5 – 1 Jugovic 2 Kac
5 5 Titel 2 – 4 Kraljica PTT 2
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad 3,5-2,5 Kraljica PTT 2
2 7 Jugovic 2 Kac 3-3 Titel
3 8 Mihail Talj Veternik 1,5-4,5 Vojvodina Tovarisevo
4 9 Selenca 4-2 Sutjeska 1 BDPolje
5 1 SK 64 5-1 Zmajevo
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 2 Zmajevo Edjseg N Sad
2 3 Sutjeska 1 BDPolje SK 64
3 4 Vojvodina Tovarisevo Selenca
4 5 Titel Mihail Talj Veternik
5 6 Kraljica PTT 2 Jugovic 2 Kac
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad Jugovic 2 Kac
2 8 Mihail Talj Veternik Kraljica PTT 2
3 9 Selenca Titel
4 1 SK 64 Vojvodina Tovarisevo
5 2 Zmajevo Sutjeska 1 BDPolje
Kolo 5 na 09.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 3 Sutjeska 1 BDPolje Edjseg N Sad
2 4 Vojvodina Tovarisevo Zmajevo
3 5 Titel SK 64
4 6 Kraljica PTT 2 Selenca
5 7 Jugovic 2 Kac Mihail Talj Veternik
Kolo 6 na 08.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad Mihail Talj Veternik
2 9 Selenca Jugovic 2 Kac
3 1 SK 64 Kraljica PTT 2
4 2 Zmajevo Titel
5 3 Sutjeska 1 BDPolje Vojvodina Tovarisevo
Kolo 7 na 15.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 4 Vojvodina Tovarisevo Edjseg N Sad
2 5 Titel Sutjeska 1 BDPolje
3 6 Kraljica PTT 2 Zmajevo
4 7 Jugovic 2 Kac SK 64
5 8 Mihail Talj Veternik Selenca
Kolo 8 na 22.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Edjseg N Sad Selenca
2 1 SK 64 Mihail Talj Veternik
3 2 Zmajevo Jugovic 2 Kac
4 3 Sutjeska 1 BDPolje Kraljica PTT 2
5 4 Vojvodina Tovarisevo Titel
Kolo 9 na 29.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 5 Titel Edjseg N Sad
2 6 Kraljica PTT 2 Vojvodina Tovarisevo
3 7 Jugovic 2 Kac Sutjeska 1 BDPolje
4 8 Mihail Talj Veternik Zmajevo
5 9 Selenca SK 64

P R O P O Z I C I J E- nacrt

JUŽNOBAČKE  LIGE

ZA 2019. GODINU

 

    Južnobačka zonska liga počinje u nedelju 12. maja i traje do 29. septembra 2019. Učestvuje 10 klubova i to:

 

1)   ŠK SUTJESKA BAČKO DOBRO POLJE igra se u sportskoj hali Krunić 021 723348      061 6673717

 

2)    Jugović2     Kać        Anđelković Stojan 060 0599145 Igra se u centru u šah klubu            Malešev 064 265 3925

 

3 ŠK MIHAIL TALJ  Veternik Igra se u MZ  Ive Lole Ribara 1 Subotić Milivoje 0643273802

 

4-ŠK  SELENČA   SELENČA Pecnik Pavel 063 1052509,  021 774215  igra se u MZ                   

 

5)    ŠK 64    Novi Sad  Igra se u MZajednica   Braće Popović 4  ( kod Sajma)

        Branko Stojanović  064 3340510 021 6323749 ili  Jovanovic 063 559811,

        Rašeta 064 6185904

 

6)    ŠK VOJVODINA  Tovariševo Igra se u Mesnoj Zajednici kontakt Ilić

         Miroslav  Proleterska 32    0631750620   021 758588

 

7   ŠK EDJŠEG NOVI SAD  Igra se u sali „Eho“ ulica Ćirila i Metodija 21

          Kontakt  Janoši  Zoltan 0646655061   021 6369968

 

8) ŠK Titel  Titel  Gagović Zdravko Glavna 61 osn škola S Miletić 021 2961943, 063 1633830 ,      Maleš 063 357862 021 2960949   Igra se Glavna 130

 

9-ŠK  “ZMAJEVO” Zmajevo       igra se  prekoputa škole u M.Zajednici  IvanaMilutinovića 59 u Zmajevu  Vukašinović  063 667219                                               tel 063 680567 Janko Kresoja 064 8053139

 

10  ŠK KRALJICA PTT 2 Petrovaradin igra se u MZ u Petrovaradinu ulica Čajkovskog 1A        kontakt Milovac Milan  064 6655014

 

    Uz naziv kluba data je adresa gde se mečevi igraju i osoba za kontakt.

U slučaju da se meč ne igra  na navedenoj adresi,domaćin je dužan da gostujućoj ekipi i sudiji blagovremeno dostavi novu adresu. Sve posledice koje proističu iz nepoštovanja ove odredbe snosi domaćin.

    Organizator takmičenja je ŠS Vojvodine, a tehničku organizaciju sprovodi kancelarija Šahovskog Saveza Vojvodine i voditelj Milan Miladinov. Pobednik Lige stiče pravo igranja u višem rangu – Bačkoj ligi NS. Ligu napuštaju dve poslednjeplasirane ekipe . Liga se rejtinguje.

 

    Ekipe čine šest takmičara. Sastavi ekipa  mogu biti po slobodnom izboru kapitena a NIJE obavezno da nastupa omladinac ili žena. Svi igrači moraju biti registrovani kod ŠS Vojvodine, što se dokazuje takmičarskim kartama overenim za 2019g. Pred svaki meč kapiteni predaju sudiji pismeno sastav ekipe i takmičarske karte .U slučaju da ekipa nema takmičarske karte ne može početi meč ili partiju za koju nema takmičarsku kartu, a dužna je da ih podnese na uvid najkasnije jedan sat od početka meča, u protivnom gubi meč bez igre,ili partije igrača kojima karte nedostaju.

    Ekipa može početi meč ukoliko je prisutno najmanje tri  igrača. U slučaju da se ekipa ne pojavi na meču, ili nema najmanje polovinu igrača, u roku od jednog sata od zakazanog početka meča, GUBI MEČ BEZ IGRE! Ukoliko neka ekipa istupi iz takmičenja, a odigrala je manje od polovine mečeva,isključuje se iz daljeg takmičenja, a njeni dotadašnji rezultati se brišu. Ukoliko je odigrano polovina ili više mečeva, tada preostale mečeve gube službenim  rezultatom prema Pravilniku ŠS Vojvodine. Ekipa koja neopravdano istupi biće kažnjena prema Pravilniku ŠS Vojvodine. 

 U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)

Mečevi se igraju prema priloženom rasporedu, nedeljom od 10 časova  a ekipe Eđšeg Novi Sad i šk Sutjeska B D Polje igraju subotom od  17 časova kad su domaćini.

Tempo igre je 90 minuta po igraču za partiju plus bonifikacija od 30 sekundi po potezu, počev od prvog poteza. Obavezno je igranje digitalnim satovima. Prema odluci UO ŠSV za 2019 god, klub koji ne poseduje svih 6 potrebnih satova  je obavezan da ima ispravna najmanje 3 digitalna sata kad je domaćin uz uslov da pre početka lige dostavi pismeno obaveštenje voditelju lige i takmičarskoj komisiji ŠSV i protivničkoj ekipi da ima samo 3 digitalna sata. Ekipa koja gostuje kod kluba koji je prijavio da ima samo 3 digitalna sata mora poneti sa sobom svoja tri ispravna digitalna sata i njeni satovi se obavezno postavljaju na tablu broj 4,5 i 6. Ukoliko na meču nedostaje za neku partiju digitalni sat tu partiju gubi ona ekipa na čijoj tabli nedostaje sat. Ekipa kojoj nedostaje sat za meč mora obavezno obavestiti sudiju pre predavanja sastava na kojoj tabli neće imati sat na početku meča kako bi se izbegle manipulacije prilikom objavljivanja sastava ekipa.Pisanje poteza obavezno i u cajtnotu.

Domaćin ima bele figure na neparnim tablama i dužan je da obezbedi pogodnu salu i sve potrebne rekvizite i obrasce, a gosti snose sve svoje troškove. ČLAN 10.2 PRAVILA IGRE FIDE SE NE PRIMENJUJE

Ukoliko igrač na početku meča sedne za pogrešnu tablu-tablu na kojoj nije prijavljen u sastavu ekipe i povuče potez i pritisne sat- započne sa igrom, on će biti odmah kontumaciran i gubi svoju partiju koju je trebao igrati na tabli prema sastavu ekipe. Partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i smatra neigranom i na njoj se normalno igra partija koja je trebala.

Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča ali mora reagovati ako uoči prekršaj.

    Sudije delegira voditelj lige Milan Miladinov komesar za sudjenje ŠSV . Domaćin je dužan da sudiji isplati putne troškove (autobus ili voz) i sudijski honorar od 1400 dinara. Ukoliko delegirani sudija ne dođe na meč, domaćin će, u dogovoru sa gostima, odrediti drugog sudiju na licu mesta.

 

Sudija je dužan da odmah posle meča javi voditelju lige rezultat meča na tel 063 120 01 45 i da u toku istog poslepodneva ili večeri mejlom ili telefonom obavesti voditelja lige o pojedinačnim rezultatima meča.Sudija je obavezan i da dostavi Savezu zapisnik u ponedeljak prepodne lično a  ako je to nemoguće, onda da ga pošalje poštom .

    Pomeranje termina mečeva nije dozvoljeno, osim ako se ekipe dogovore da meč igraju unapred. U tom slučaju su obavezni da promenu blagovremeno najave Savezu i voditelju lige koji mogu to da odobre i jave delegiranom sudiji. Izuzetno, meč se može odložiti uz saglasnost Saveza, ukoliko najmanje dva standardna člana ekipe učestvuju na  državnom ili međunarodnom takmičenju, ali ne u poslednja tri kola.

    Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe, kapiteni su dužni da unesu u zapisnik meča. Žalba na odluku sudije podnosi se u pismenoj formi, Takmičarskoj komisiji Saveza, najkasnije 48 časova po nastalom sporu uz uplatu takse od 2.000 dinara.

U slučaju pozitivnog rešenja žalbe taksa se vraća,a u suprotnom ostaje Savezu.

Prvak ove lige kvalifikuje se u Bačku ligu NS. Dve poslednjeplasirane ekipe ispadaju iz ove lige

Ukoliko iz Bačke lige NS u ovi ligu ispadnu 2 ekipe umesto kao što je redovno samo jedna, u tom slučaju iz Južnobačke lige ispadaju tri ekipe.

    Konačni plasman takmičenja određuje se na osnovu  većeg broja osvojenih meč bodova (pobeda 3, nerešeno 1 i poraz bez bodova). U slučaju da dve ili  više ekipa imaju isti broj bodova, odlučuje veći broj poena, zatim bolji međusobni rezultat, zatim uspeh prema Soneborn.Bergerovom sistemu (primenjen na meč bodove). Ukoliko je sve isto odlučuje meč, ili mečevi, ekipa koje dele kritično mesto. Kašnjenje igrača na partiju se toleriše 59 min i 59 sekundi  s tim što se vreme kašnjenja obračunava igraču koji kasni kao vreme koje je razmišljao za potez

    Sve što nije obuhvaćeno ovim raspisom rešavaće se u skladu sa važećim pravilima šahovske igra i pravilnicima ŠS Srbije i ŠS Vojvodine.  Posebno ističemo zabranu pušenja i korišćenja mobilnih telefona u turnirskoj sali, što će sudije OBAVEZNO sankcionisati predviđenim kaznama.

    Svi  podaci u vezi Lige (rezultati mečeva, pojedinačni rezultati i stanje na tabeli) biće redovno objavljivani na internet sajtu saveza www.vojvodinachess.net  i  na sajtu  Milana Miladinova.  Adresa je: www.chessnovisad.in.rs   

    KOTIZACIJA ZA UČEŠĆE NA OVOM TAKMIČENJU IZNOSI  5.300 DINARA. KOTIZACIJU UPLATITI U GOTOVU ILI VIRMANOM NA GORE NAVEDENI RAČUN SAVEZA DO  6 maja 2018 ! Ekipa koja ne uplati kotizaciju ne može početi igru u prvom kolu.

 Internet E mail za kontaktiranje sa savezom je sahsavezvojvodine@mts.rs  sahovskisavezvojvodinens@gmail.com   

 

    R  A  S  P  O  R  E  D     I G R A NJ A

  1. kolo, 12. maj u 10 sati Sutjeska igra u 17 čas 11 maj 2019
  2. kolo, 19 maj u 10 sati Eđšeg igra u 17 čas 18 maj 2019
  3. kolo, 26 maj u 10. sati Sutjeska igra u 17 čas 25 maja 2019   
  4. kolo, 02 juni u 10 sati Eđšeg igra u 17 čas 1 juna 2019  
  5. kolo, 9 juni u 10 sati Sutjeska igra u 17 čas 8 juna 2019

6 kolo   8 septembra u 10 čas     Eđšeg i Sutjeska igraju u subotu 7 septembra 2019

  1. kolo, 15. septembar u 10 sati
  2. kolo, 22. septembar u 10 sati Eđšeg i Sutjeska igraju u 17 čas 21 9 2019
  3. kolo, 29. septembar u 10 sati    

 

Novi Sad, 25 april 2019.        ŠAHOVSKI  SAVEZ  VOJVODINE