Severnobačka liga 2018-2020

 

Ukoliko strana nije ažurna kliknite na http://www.vojvodinachess.net/

i pod takmičenja pogledajte ovu ligu


x

Severnobačka liga broji 10 klubova

u ovu ligu iz Bačke Su dolaze Vrbas i Bezdan                10+2=12

iz lige ide u Bačku ligu Su  Gornji Breg                    12-1= 11

u ligu dolazi iz Mol Subotica  Radnički Tornjoš i  Panonija   11+2 =13

Iz lige ispadaju Karavukovo i Miloš Rakić Ratkovo  u MOL Vrbas B.P

a Polet II u MOL Subotica       13-3= 10

SEVERNOBACKA LIGA 2019

Konacna lista

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 GORNJI BREG G. Breg 9 7 2 0 23 40½
2 RAVANGRADSKE AJKULE 9 6 2 1 20 29½
3 PRIGREVACKI SK Prigrevica 9 6 0 3 18 30
4 MILJO VUJOVIC Crvenka 9 4 3 2 15 30
5 BACKI BREG B. Breg 9 4 1 4 13 25½
6 MLADOST Odzaci 9 4 0 5 12 27
7 ADA Ada 9 3 2 4 11 27
8 MILOS RAKIC Ratkovo 9 3 1 5 10 22½
9 KARAVUKOVO Karavukovo 9 1 1 7 4 19½
10 POLET II Rastina 9 1 0 8 3 18½

SEVERNOBACKA LIGA 2019

Kolo 9 na 29.09.2019 u 10.00
9.1 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica 5½ – ½ 10 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Serdar Nino 1991 1 : 0 Djordjevic Milan Br 1715
2 Ostojic Aleksandar 2065 1 : 0 Djordjevic Stojan 2125
3 Stojanovic Andrej 2128 1 : 0 Kovacevic Branko 1831
4 Ristovski Branislav 2140 1 : 0 Kovacevic Milorad Mi 1804
5 Tomasevic Bosko 1901 1 : 0 Stojanovic Goran A 1925
6 Banjac Jovan 2092 ½:½ Mladenovic Svetislav 1936
9.2 6 ADA Ada 3 – 3 4 GORNJI BREG G. Breg
1 Vilagos Nandor 2026 1 : 0 Fleisz Zsolt 1534
2 Nemet Janos 0 0 : 1 FM Kecskemeti Arpad 2228
3 Nagymelykuti Istvan 2082 ½:½ Farkas Sandor I 2051
4 Tamas Laslo 2118 ½:½ Molnar Gabor Roland 2010
5 Manojlovic Radivoj 0 ½:½ Gyore Csongor 1382
6 Tot Zoltan M 1946 ½:½ Juhasz Bence R 2220
9.3 7 MLADOST Odzaci 2½ – 3½ 3 POLET II Rastina
1 Milenkovic Stojko 2004 1 : 0 Malbasa Branko 1854
2 – : + Krivokuca Nikola 1852
3 Cvetkovic Slobodan 1985 1 : 0 Lalic Miroslav 1946
4 Orelj Milan 1867 0 : 1 Divnic Milos 1833
5 Dombrovski Branislav 1446 ½:½ Zakula Budimir 1747
6 Dombrovski Mihajlo 1535 0 : 1 Mihailovic Milos 1722
9.4 8 MILJO VUJOVIC Crvenka 4½ – 1½ 2 BACKI BREG B. Breg
1 Andjelkovic Dragan 1998 0 : 1 Zivanovic Nikola 2022
2 Kozomora Dragan 2059 1 : 0 Skrobonja Sinisa 1963
3 Grubor Dragi 2065 1 : 0 Sasic Miodrag 1494
4 Omerovic Muharem 2020 ½:½ Cetkovic Andrija 1739
5 Filipovic Dragoslav 1990 1 : 0 Delija Dragan 1808
6 Karalic Radovan 1756 1 : 0 Dragas Radomir 0
9.5 9 KARAVUKOVO Karavukovo 3 – 3 1 RAVANGRADSKE AJKULE
1 Markovic Dusan M 2179 1 : 0 Babac Zoran 1621
2 Stanojkovic Zoran A 1729 0 : 1 Milojicic Zoran 2147
3 Jakovljevic Dragan 1989 0 : 1 Kurcubic Drago 2065
4 Stajic Milos 1931 0 : 1 Kolompar Ivan 2063
5 Stajic Miloje 2034 1 : 0 Knezevic Janko 1803
6 Bogdanovic Dragan V 1942 1 : 0 Glamuzina Jurica 1932

Pozicija posle kola 5

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 GORNJI BREG G. Breg 5 4 1 0 13 24
2 RAVANGRADSKE AJKULE 5 3 1 1 10 16
BACKI BREG B. Breg 5 3 1 1 10 16
4 PRIGREVACKI SK Prigrevica 5 3 0 2 9 15
5 MILJO VUJOVIC Crvenka 5 2 2 1 8 15½
6 ADA Ada 5 2 1 2 7 15
7 MLADOST Odzaci 5 2 0 3 6 14
8 MILOS RAKIC Ratkovo 5 2 0 3 6 13
9 KARAVUKOVO Karavukovo 5 1 0 4 3 10½
10 POLET II Rastina 5 0 0 5 0 11

Pozicija posle kola 4

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 GORNJI BREG G. Breg 4 3 1 0 10 18½
2 BACKI BREG B. Breg 4 3 1 0 10 15
3 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 2 2 0 8 14½
4 RAVANGRADSKE AJKULE 4 2 1 1 7 12½
5 PRIGREVACKI SK Prigrevica 3 2 0 1 6 8
6 ADA Ada 4 1 1 2 4 11
7 MILOS RAKIC Ratkovo 4 1 0 3 3
8 MLADOST Odzaci 4 1 0 3 3 9
9 KARAVUKOVO Karavukovo 3 1 0 2 3 7
10 POLET II Rastina 4 0 0 4 0 9

SEVERNOBACKA LIGA 2019

Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
4.1 10 MILOS RAKIC Ratkovo 2½ – 3½ 7 MLADOST Odzaci
1 Mladenovic Svetislav 1930 ½:½ Milenkovic Stojko 1996
2 Djordjevic Stojan 2119 ½:½ Ljubisavljevic Stevan 2087
3 Kovacevic Milorad Mi 1812 ½:½ Pesic Zoran S 1975
4 Stojanovic Goran A 1926 ½:½ Cvetkovic Slobodan 1955
5 Kovacevic Branko 1828 ½:½ Stankovic Ivan M 1917
6 Knezevic Lazar 0 – : + Orelj Milan 1880
4.2 8 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 6 ADA Ada
1 Laketa Vladimir 2079 1 : 0 Racz Bela 1755
2 Kozomora Dragan 2095 1 : 0 Sakac Elemer 1784
3 Omerovic Muharem 2038 0 : 1 Tamas Laslo 2095
4 Andjelkovic Dragan 2007 0 : 1 Nagymelykuti Istvan 2077
5 Filipovic Dragoslav 2011 ½:½ Tot Zoltan M 1949
6 Grubor Dragi 2069 ½:½ Nyilas Laszlo 1871
4.3 9 KARAVUKOVO Karavukovo 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica
1 odlozeno za 16.06. 0 : odlozeno za 16.06 0
2 :
3 :
4 :
5 :
6 :
4.4 1 RAVANGRADSKE AJKULE 1½ – 4½ 4 GORNJI BREG G. Breg
1 Novakovic Aleksandar 2005 0 : 1 Molnar Gabor Roland 2023
2 Glamuzina Jurica 1918 0 : 1 FM Kecskemeti Arpad 2232
3 Kolompar Ivan 2044 1 : 0 Farkas Sandor I 2037
4 Babac Zoran 1620 0 : 1 Juhasz Bence R 2205
5 Milojicic Zoran 2137 ½:½ Korponai Akos 2117
6 Kurcubic Drago 2072 0 : 1 Agoston Aron 2158
4.5 2 BACKI BREG B. Breg 3½ – 2½ 3 POLET II Rastina
1 Sumper Miroslav 2139 1 : 0 Malbasa Branko 1860
2 Zivanovic Nikola 1989 1 : 0 Lalic Miroslav 1950
3 Skrobonja Sinisa 1944 1 : 0 Divnic Milos 1839
4 Ilic Marin 0 0 : 1 Rapaic Vajo 1795
5 Dragas Radomir 0 0 : 1 Zakula Budimir 1768
6 Delija Dragan 1806 ½:½ Krivokuca Nikola 1839

Pozicija posle kola 3

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 GORNJI BREG G. Breg 3 2 1 0 7 14
2 BACKI BREG B. Breg 3 2 1 0 7 11½
MILJO VUJOVIC Crvenka 3 2 1 0 7 11½
4 RAVANGRADSKE AJKULE 3 2 1 0 7 11
5 PRIGREVACKI SK Prigrevica 3 2 0 1 6 8
6 ADA Ada 3 1 0 2 3 8
7 KARAVUKOVO Karavukovo 3 1 0 2 3 7
MILOS RAKIC Ratkovo 3 1 0 2 3 7
9 POLET II Rastina 3 0 0 3 0
10 MLADOST Odzaci 3 0 0 3 0

SEVERNOBACKA LIGA 2019

Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00
3.1 2 BACKI BREG B. Breg 5 – 1 10 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Sumper Miroslav 2139 1 : 0 Kovacevic Branko 1828
2 Zivanovic Nikola 1989 ½:½ Djordjevic Stojan 2119
3 Skrobonja Sinisa 1944 1 : 0 Stojanovic Goran A 1926
4 Ilic Marin 0 ½:½ Mladenovic Svetislav 1930
5 Dragas Radomir 0 1 : 0 Djordjevic Milan Br 1706
6 Delija Dragan 1806 1 : 0 Kovacevic Milorad Mi 1812
3.2 3 POLET II Rastina 2 – 4 1 RAVANGRADSKE AJKULE
1 Malbasa Branko 1860 0 : 1 Kurcubic Drago 2072
2 Divnic Milos 1839 0 : 1 Kolompar Ivan 2044
3 Krivokuca Nikola 1839 1 : 0 Knezevic Janko 1812
4 Zakula Budimir 1768 0 : 1 Glamuzina Jurica 1918
5 Lalic Miroslav 1950 1 : 0 Babac Zoran 1620
6 Mihailovic Milos 1723 0 : 1 Novakovic Aleksandar 2005
3.3 4 GORNJI BREG G. Breg 5½ – ½ 9 KARAVUKOVO Karavukovo
1 FM Kecskemeti Arpad 2232 1 : 0 Macura Radoslav 1790
2 Farkas Sandor I 2037 1 : 0 Kalic Milan 0
3 Juhasz Bence R 2205 1 : 0 Bogdanovic Dragan V 1945
4 Fleisz Zsolt 1613 ½:½ Stajic Milos 1928
5 Agoston Aron 2158 1 : 0 Stanojkovic Zoran A 0
6 Molnar Gabor Roland 2023 1 : 0 Stajic Miloje 2052
3.4 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica 1 – 5 8 MILJO VUJOVIC Crvenka
1 Stojanovic Andrej 2142 0 : 1 Laketa Vladimir 2079
2 Banjac Jovan 2099 0 : 1 Kozomora Dragan 2095
3 Ristovski Branislav 2146 ½:½ Grubor Dragi 2069
4 Ostojic Aleksandar 2048 ½:½ Omerovic Muharem 2038
5 Pavlovic Zoran C 2042 0 : 1 Andjelkovic Dragan 2007
6 Tomasevic Bosko 1935 0 : 1 Filipovic Dragoslav 2011
3.5 6 ADA Ada 3½ – 2½ 7 MLADOST Odzaci
1 Vilagos Nandor 2016 1 : 0 Dombrovski Mihajlo 1470
2 Nagymelykuti Istvan 2077 1 : 0 Orelj Milan 1880
3 Nyilas Laszlo 1871 ½:½ Stankovic Ivan M 1917
4 Tamas Laslo 2095 ½:½ Ljubisavljevic Stevan 2087
5 Sakac Elemer 1784 0 : 1 Pesic Zoran S 1975
6 Tot Zoltan M 1949 ½:½ Cvetkovic Slobodan 1955

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

SEVERNOBACKA LIGA 2019

Kolo 1 na 12.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 RAVANGRADSKE AJKULE MILOS RAKIC Ratkovo 10
2 2 BACKI BREG B. Breg KARAVUKOVO Karavukovo 9
3 3 POLET II Rastina MILJO VUJOVIC Crvenka 8
4 4 GORNJI BREG G. Breg MLADOST Odzaci 7
5 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica ADA Ada 6
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 MILOS RAKIC Ratkovo ADA Ada 6
2 7 MLADOST Odzaci PRIGREVACKI SK Prigrevica 5
3 8 MILJO VUJOVIC Crvenka GORNJI BREG G. Breg 4
4 9 KARAVUKOVO Karavukovo POLET II Rastina 3
5 1 RAVANGRADSKE AJKULE BACKI BREG B. Breg 2
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 BACKI BREG B. Breg MILOS RAKIC Ratkovo 10
2 3 POLET II Rastina RAVANGRADSKE AJKULE 1
3 4 GORNJI BREG G. Breg KARAVUKOVO Karavukovo 9
4 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica MILJO VUJOVIC Crvenka 8
5 6 ADA Ada MLADOST Odzaci 7
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 MILOS RAKIC Ratkovo MLADOST Odzaci 7
2 8 MILJO VUJOVIC Crvenka ADA Ada 6
3 9 KARAVUKOVO Karavukovo PRIGREVACKI SK Prigrevica 5
4 1 RAVANGRADSKE AJKULE GORNJI BREG G. Breg 4
5 2 BACKI BREG B. Breg POLET II Rastina 3
Kolo 5 na 09.06.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 POLET II Rastina MILOS RAKIC Ratkovo 10
2 4 GORNJI BREG G. Breg BACKI BREG B. Breg 2
3 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica RAVANGRADSKE AJKULE 1
4 6 ADA Ada KARAVUKOVO Karavukovo 9
5 7 MLADOST Odzaci MILJO VUJOVIC Crvenka 8
Kolo 6 na 08.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 MILOS RAKIC Ratkovo MILJO VUJOVIC Crvenka 8
2 9 KARAVUKOVO Karavukovo MLADOST Odzaci 7
3 1 RAVANGRADSKE AJKULE ADA Ada 6
4 2 BACKI BREG B. Breg PRIGREVACKI SK Prigrevica 5
5 3 POLET II Rastina GORNJI BREG G. Breg 4
Kolo 7 na 15.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 GORNJI BREG G. Breg MILOS RAKIC Ratkovo 10
2 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica POLET II Rastina 3
3 6 ADA Ada BACKI BREG B. Breg 2
4 7 MLADOST Odzaci RAVANGRADSKE AJKULE 1
5 8 MILJO VUJOVIC Crvenka KARAVUKOVO Karavukovo 9
Kolo 8 na 22.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 MILOS RAKIC Ratkovo KARAVUKOVO Karavukovo 9
2 1 RAVANGRADSKE AJKULE MILJO VUJOVIC Crvenka 8
3 2 BACKI BREG B. Breg MLADOST Odzaci 7
4 3 POLET II Rastina ADA Ada 6
5 4 GORNJI BREG G. Breg PRIGREVACKI SK Prigrevica 5
Kolo 9 na 29.09.2019 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 PRIGREVACKI SK Prigrevica MILOS RAKIC Ratkovo 10
2 6 ADA Ada GORNJI BREG G. Breg 4
3 7 MLADOST Odzaci POLET II Rastina 3
4 8 MILJO VUJOVIC Crvenka BACKI BREG B. Breg 2
5 9 KARAVUKOVO Karavukovo RAVANGRADSKE AJKULE 1

PRAVILNIK TAKMIČENJA  SEVERNOBAČKE LIGE  za 2019. godinu

              Takmičenje u Severno Bačkoj ligi  počinje   12. 05. 2019. godine .

U Severnobačkoj ligi učestvuje 10 ekipa i to:

Imena ekipa su složena prema izvučenim turnirskim brojevima

Br.             IME EKIPE                             –                             MESTO
1 ŠK “RAVANGRADSKE AJKULE”                – Sombor
2 ŠK  “BAČKI BREG”                                       – Bački Breg
3   ŠK „POLET“ II                                                – Rastina
4 ŠK  “GORNJI BREG”                                     – Gornji Breg
5 PRIGREVAČKI ŠK“                                      – Prigrevica
 6 ŠK  “ADA”                                                      – Ada
7 ŠK “MLADOST”                                             – Odžaci
8 ŠK  “MILJO VUJOVIĆ”                                  – Crvenka
9 ŠK “KARAVUKOVO”                                     – Karavukovo                      
10 ŠK „MILOŠ RAKIĆ“                                       – Ratkovo

Organizator takmičenja je ŠS Vojvodine, a tehničku organizaciju sprovodi Šahovski savez Subotice, preko komesara lige IA FIDE Brindza Ištvana.

Pobednik lige stiče pravo igranja u višem rangu 2020. godine – u Bačkoj ligi SU.

Iz lige ispada u niži rang takmičenja najmanje jedna (poslednjeplasirana) ekipa, plus  onoliko ekipa,  koliko iz BAČKE lige SU  ispada u ovaj rang takmičenja (osim ako prvak ode u viši rang posle kvalifikacija).

         

Na tehničkom  sastanku održanom 25.04.2019. godine, ekipe koje učestvuju u Severno – Bačkoj ligi 2019. godine  su se dogovorile.

 

  1. Da se Severno – Bačka liga za 2019. god odigra po Bergerovom

 jednostrukom bod sistemu

  1. Da se liga podeli na prolećni i jesenji deo
  1. Da se u prolećnom delu odigraju pet  kola i to
  2. 05.19 05. – 26. 05. – 02. 06. – 09.06 2019. god
  1. Da se u jesenjem delu odigra preostalih četiri kola i to
  2. 09. – 15. 09. – 22.09. – 29.09. 2019. god.

 

  1. Konačan plasman u ligi određuje na osnovu:

 

 Ukupnog zbira osvojenih meč  bodova svake ekipe. Bodovi se dodeljuju

  1. – pobeda u meču        3 boda.
  2. – nerešen rezultat      1bod.
  3. –  poraz u meču         0bodova.
  4. b) U slučaju da dve ili više ekipa imaju ISTI BROJ MEČ BODOVA, odlučuje:
  5. – veći broj osvojenih poena,
  6. – bolji međusobni rezultat ekipa koje dele kritično mesto,
  7. – uspeh po Soneborn-Bergeru (primenjen na meč bodove)
  8.   – novi meč (mečevi) zainteresovanih ekipa

Na tehničkom sastanku predstavnika ekipa 25. aprila,  odlučeno je  da se liga rejtinguje na svih šest tabli. Troškovi rejtingovanja lige se ravnomerno dele po ekipama i iznose 2.000,00 dinara. Ovaj iznos ekipe trebaju uplatiti do kraja maja   (31.05.2019.) zbog izmene načina rejtingovanja lige koje je stupilo na snagu od 01.01.2013. na žiro račun:   160 – 356956 – 88, primalac: Šahovski savez Subotice.  Svrha: Troškovi rejtingovanja  SBL 2019. Prema predračunima koje će ŠS Subotice poslati klubovima

 

Kapiten ekipe je dužan da sudiji za meč preda sastav svoje ekipe po tablama, za sve igrače koji nastupaju u meču.

Pred svaki meč,  kapiten predaje sudiji spisak igrača, sastav ekipe i overene članske karte  Š.S. Vojvodine  za 2019. godinu. Igra se na 6 tabli. Sastav ekipe može biti proizvoljan, tako da  nisu merodavne kategorije/titule odnosno rejting.

Prema odluci IO ŠS Vojvodine, nastup omladinca ili žene na tabli broj 6 nije obavezan. Igrači koji su uvršteni u sastav ekipe, a nemaju overene članske karte,  ne mogu da nastupe i gube svoje partije kontumacijom po isteku jednog sata od zakazanog vremena za početak meča.

Ukoliko igrač na početku meča sedne za pogrešnu tablu-tablu na kojoj nije prijavljen u sastavu ekipe i povuče potez i pritisne sat-započne sa igrom, on će biti odmah kontumaciran i gubi svoju partiju koju je trebao igrati na tabli prema sastavu ekipe. Partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i smatra neigranom i na njoj se normalno igra partija koja je trebala.

Sudija meča je DUŽAN da u zapisnik meča upiše sve  podatke koje treba: Ime i prezime, PUN datum rođenja i rejting ili FIDE Id. broj ako je upisan u takmičarskoj knjižici igrača (da li ima ili nema).

Obavezno je igranje digitalnim satovima. Igra se po FIDE pravilima. Tempo igre je 90 minuta (1 sat i 30 min) po igraču za partiju plus bonifikacija od 30 sekundi po potezu, počev od prvog poteza. Prema odluci UO ŠSV za 2019 god., klub koji ne poseduje svih 6 potrebnih satova,  je obavezan da ima ispravna najmanje 3 digitalna sata kad je domaćin uz uslov da pre početka lige dostavi pismeno obaveštenje voditelju lige i takmičarskoj komisiji ŠSV i protivničkoj ekipi da ima samo 3 digitalna sata. Ekipa koja gostuje kod kluba koji je prijavio da ima samo 3 digitalna sata, mora poneti sa sobom svoja tri ispravna digitalna sata i njeni satovi se obavezno postavljaju na tablu broj 4,5 i 6. Ukoliko na meču nedostaje za neku partiju digitalni sat tu partiju gubi ona ekipa na čijoj tabli nedostaje sat. Ekipa kojoj nedostaje sat za meč, mora obavezno obavestiti sudiju pre predavanja sastava na kojoj tabli neće imati sat na početku meča kako bi se izbegle manipulacije prilikom objavljivanja sastava ekipa..

Član 10.2 Pravila igre Fide se ne primenjuje.

Pisanje poteza je obavezno do kraja partije i u oskudici vremena (cajtnotu).  Na ovo su sudije mečeva dužne da paze i da izreknu sankcije prema FIDE pravilima, igraču koji ne bude pisao poteze.

Domaća ekipa ima bele figure na neparnim pločama.

Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta i ishrane, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru, formulare zapisnika meča, formulare za pisanje poteza.

Sudije koje sude  mečeve, moraju imati sudijsku legitimaciju sa plaćenom članarinom kod ŠSV za 2019. godinu.

Sudije delegira voditelj lige u saradnji sa komesarom za sudjenje, koji daje pismene naloge za sudjenje sudijama a isti služe domaćoj ekipi za pravdanje troškova.

Domaćin je dužan da sudiji isplati putne troškove (ako ih ima) i sudijski honorar od 1.400 dinara.

Klub koji odmah po završetku meča ne isplati sudiji honorar biće kažnjen prvo suspenzijom a u ponovljenom slučaju je moguće i  isključenje iz takmičenja.

Ukoliko delegirani sudija ne dođe na meč, domaći kapiten će, u dogovoru sa gostujućim kapitenom, odrediti drugog sudiju na licu mesta a ako takvog nema, onda će se kapiteni dogovoriti ako je to moguće, koje će lice obavljati dužnost sudije uz uslov da to lice ne može presudjivati u spornim situacijama već će biti svedok. Ukoliko jedna od ekipa smatra da se ne može igrati zato što nema sudije ili zbog loših uslova za igru a sudija nije došao pa nema ko da to proceni, ta ekipa može odbiti da igra meč.

Sudija je dužan da se stara za primenu FIDE Pravila šaha, da vodi zapisnik o meču u tri primerka i da se stara o redu i miru tj.  o odgovarajućim uslovima za igru.

Svi prolećni i jesenji mečevi počinju u 10,00 časova.

 Sudija meča je dužan da se striktno pridržava vremena određenog za početak meča i da se na časovnicima ekipe koja kasni, nadoknadi vreme koje je prošlo od početka meča. Isto tako, ukoliko jedna ekipa nema 3 igrača na početku meča, celoj ekipi rade časovnici a ni prisutni ne mogu da igraju. Ukoliko obe ekipe zakasne na početak meča, meč ne otpočinje, a postupak je sledeći: Uključe se satovi igrača koji imaju bele figure (poluga sata mora biti gore sa strane igrača sa belim figurama). Kad dodje jedna od ekipa sa dovoljno igrača, onda njeni igrači koji imaju bele figure odigraju potez i uključe sat protivniku i tako čekaju da se protivnička ekipa pojavi sa dovoljnim brojem igrača. Digitalne satove sudija mora podesiti sat ispravno, uzimajući u obzir da bi sat pritiskom na polugu prvo na strani crnog  uračunao crnom jedan odigran potez.

Ako se cela ekipa ili bar polovina ekipe ne pojavi na meču, cela ekipa gubi meč kontumacijom a protivnička ekipa dobija meč sa najvećim rezultatom sa kojim je ova druga ekipa izgubila meč do tog momenta i 3 meč boda, ali pod uslovom da je kontumacirana ekipa odigrala više od pola mečeva. U slučaju da neka ekipa istupi iz takmičenja  ili izgubi jedan meč bez igre, a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja a dosadašnji rezultati se poništavaju. Ako je odigrala više od polovine mečeva, tada preostale gubi sa »0« (nulom), a protivnici u sledećim kolima dobijaju mečeve bez igre, sa rezultatom kojim je ekipa koja napušta takmičenje najviše izgubila u toku takmičenja. Ukoliko ta ekipa nije izgubila nijedan meč, ekipa koja dobija meč bez igre, dobija ga sa rezultatom 4:0 i 3 meč boda.

Mečevi se igraju prema rasporedu, koji je prilog ovih  Propozicija, a koji je utvrđen prilikom izvlačenja brojeva na tehničkom sastanku sa predstavnicima ekipa.

Odlaganje mečeva nije dozvoljeno, jedino se isti mogu igrati  ranije u toku nedelje, ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste Komesara lige.

 Izuzetno, meč se može odložiti uz saglasnost Saveza/Komesara, ukoliko najmanje dva standardna člana ekipe učestvuju na  državnom ili međunarodnom takmičenju, ali ne u poslednja tri kola.

U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)

         Domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu za igru i naravno potrebne figure sa tablom standardne veličine i bar 3 digitalna sata.

Kašnjenje igrača na partiju se toleriše 59 min i 59 sekundi  s tim što se vreme kašnjenja obračunava igraču koji kasni kao vreme koje je razmišljao za potez.

Za vreme trajanja meča u sali je zabranjeno  točenje i konzumiranje alkohola i pušenje.

Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno, makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe, daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča ali mora reagovati ako uoči prekršaj.

Odmah po završetku meča, a najkasnije u nedelju do 20,00 časova, domaća ekipa ili sudija meča treba da pošalje zapisnik  sa meča komesaru lige e-mailom na adresu: brindzai@hotmail.com

Originalne zapisnike delegirani sudija meča treba da čuva do kraja lige i onda šalje sve zajedno komesaru lige na adresu: Brindza Ištvan, Pošt. fah 10.  24342 Pačir.

Kapiteni ekipa ili sudije sa pojedinih mečeva  obavezne su  da  po završetku meča, o rezultatu  izveste komesara lige SMS porukom na   mob/tel: 064 215 1671.

Komesaru treba dostaviti originalni zapisnik posle završenog meča, samo ako u nekom  meču bude žalba sa izjavama sudije i kapitena na poleđini zapisnika ili na posebnom listu papira.

Propozicije Severnobačke lige, rezultati i tabela u toku lige mogu se pratiti

na  sajtu  www.vojvodinachess.net  pod Takmičenja/Severno Bačka liga 2019. , a rezultati na  www.chessnovisad.in.rs 

 Pored gornjeg, svi rezultati će biti postavljeni i moći će se pratiti na specijalizovanom sajtu: www.chess-results.com  pod SRB

Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe, kapiteni su dužni da unesu u zapisnik meča.  Žalba na odluku sudije ili ako se igralo bez sudije, podnosi se u prvom stepenu u pismenoj formi, voditelju lige najkasnije 48 časova po nastalom sporu uz uplatu takse od 2.000,00 dinara na Ž.R. Šahovskog saveza Subotice 160–356956–88. U drugom stepenu žalba se predaje Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine uz taksu od 2.000,00 dinara na Ž.R. Šahovskog saveza Vojvodine 340-1945-12.

Žalba se može uložiti ako je u zapisnik meča stavljena primedba da će ista biti uložena.

U slučaju pozitivnog rešenja žalbe taksa se vraća, a u suprotnom ostaje Savezu.

Žalbe bez uplaćene takse neće se razmatrati.

Sve ekipe za takmičenje u ligi su dužne uplatiti kotizaciju od 3.400,00 dinara. Kotizacija se plaća na žiro račun br. 160–356956–88. 

Primalac: Šahovski savez Subotice.  Uplaćena kotizacija će savezu  služiti za pokrivanje troškova nastalih oko organizacije lige.

U takmičenju Severno Bačke zonske  lige mogu učestvovati ekipe koje su uredno izvršile registraciju kluba kod Šahovskog Saveza Vojvodine za 2019.godinu.

Ekipe koje ne uplate predviđenu kotizaciju do 10.05.2019. i ne dostave Komesaru spisak igrača registrovanih za 2019. godinu u digitalnom formatu  (mejlom) ne mogu učestvovati u takmičenju i biće brisane iz turnirske tabele!

Ovo je potrebno radi uvođenja digitalne evidencije. Na sajtu www.vojvodinachess.net /Takmičenja, biće kod svake lige objavljen spisak registrovanih igrača za svaki klub.

Ekipe koje promene mesto odigravanja mečeva navedenih u Propozicijama, dužne su da svoje protivnike i sudije izveste o eventualnoj novoj adresi prostorija gde se odigravaju mečevi, najkasnije 48 časova pred početak meča.

 

Sve što nije predviđeno ovim pravilnikom, rešavaće se u skladu sa važećim pravilnicima FIDE i Šahovskog Saveza Vojvodine.

Ovaj Pravilnik je usvojen na tehničkom sastanku predstavnika ekipa  Severno-bačke lige, održanog  25. 04. 2019.  u prostorijama ŠK »Penzioner« Subotica

                          KOMESAR TAKMIČENJA  SEVERNOBAČKE  LIGE 2019. god.

 

Brindza Ištvan, IA FIDE

Pošt. fah br. 10 (Lenjinova ul. br.  37)

24342 PAČIR

Mob/tel:  + 381 (0) 64 215 16 71

e-mail:  brindzai@hotmail.com

      NAPOMENA: Na sledećoj strani nalazi se adresar klubova SBL 2019.

                        ADRESAR KLUBOVA SEVERNOBAČKE LIGE 2019. god.

NAZIV

EKIPE

KONTAKT OSOBA

BROJ TELEFONA

e-mail adrese:

 

MESTO IGRANJA
ŠK „MILJO VUJOVIĆ“

Crvenka

Grubor Dragi

065 873 0078

dkozomora@yahoo.com Šah klub u centru Crvenke
 “PRIGREVAČKI ŠK”

Prigrevica

Ristovski Branislav

062  850 60 03

branislavristovski@gmail.com   
ŠK “GORNJI BREG”

Gornji Breg

Barta Aron  

24406  Gornji Breg       tel: 063 7516004

aronba1@citromail.hu
 ŠK “MLADOST”

Odžaci

Stevan Ljubisavljević

025/762-763, 063 350 139

 steki1812963@gmail.com    Sportski centar

Odžaci

ŠK “MILOŠ RAKIĆ”

Ratkovo

Stojan Đorđević

Karađorđeva 26.

025/883-756

069 5528099

litopres@gmail.com

sk.milosrakic@gmail.com

ŠK „BAČKI BREG“

Bački Breg

 

Milan Rapaić

Kolutska 23.

25275  Bački Breg

060/444 21 72

 

e-mail:  apaicana1@gmail.com

 

( josip.dekic@gmail.com )

 

 

Jugoslovenska 39

Bački Breg

ŠK “KARAVUKOVO”

Karavukovo

Mitrović Jovan

062 9632 538

025 762 101

mesnazajednicakaravukovo@gmail.com      Prostorije DVD, Prohora Pčinskog 66, ili Zadružni dom 62 u istoj ul.)
ŠK “ADA”

Ada

 Rac Bela,    Vuka Karadžića 24 

tel: 024 851 303

gitkakm@gmail.com  Ada, Lenjinova  br. 1
ŠK “POLET” II

Rastina

  Divnić Miloš

Živojina Mišića 33 Rastina

063 7608509

divnicm@mts.rs

vukasin.elez@gmail.com

Solunskih boraca bb
ŠK “RAVANGRADSKE AJKULE”

Sombor

 Drago Kurčubić

25000 Sombor

Мilete. Protića 14

  063 7039 145

dragokurcubic@yahoo.com Место играња Сомбор, Крчма „Три тачке“ Војвођанска 21

               

  

KOMESAR TAKMIČENJA  SEVERNOBAČKE  LIGE  2019

Brindza Ištvan, IA FIDE

Pošt. Fah br. 10 (Lenjinova ul. br.  37)

24342 Pačir

Mob/tel:  + 381 (0) 64 215 1671    e-mail:  brindzai@hotmail.com                           

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobačka liga 2019.:

Iz lige ide ŠK “Vuk Mat” Bač Topola (u viši rang Bačka liga Su)               10 – 1 = 9

Iz lige ispada ŠK “Žednik” i ŠK “Radnički” Tornjoš (u MOL Subotica)     9 – 2 = 7

U ligu dolazi iz višeg ranga ŠK “Ravangradske Ajkule”    7 + 1 = 8

U ligu ulazi iz nižeg ranga ŠK “Gornji Breg”                      8 + 1 = 9

U ligu ulazi iz nižeg ranga ŠK “Bački Breg”                        9 + 1 = 10

   1. ŠK “Ravangradske Ajkule”
   2. ŠK “Crvenka”
   3. ŠK “Bački Breg”
   4. “Prigrevački ŠK” Prigrevica
   5. ŠK “Polet II” Rastina
   6. ŠK “Mladost” Odzaci
   7. ŠK “Ada” Ada
   8. ŠK “Karavukovo” Karavukovo
   9. ŠK “Gornji Breg”
 10. ŠK “Miloš Rakić” Ratkovo

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobacka liga 2018

Konacna lista

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 9 8 0 1 24 40½
2 POLET II Rastina 9 7 1 1 22 31½
3 PRIGREVACKi SK Prigrevica 9 5 1 3 16 31
4 MILJO VUJOVIC Crvenka 9 4 3 2 15 28
5 ADA Ada 9 3 2 4 11 22
6 MLADOST Odzaci 9 3 1 5 10 24½
7 MILOS RAKIC Ratkovo 9 2 3 4 9 23½
8 KARAVUKOVO Karavukovo 9 3 0 6 9 22
9 RADNICKI Tornjos 9 2 2 5 8 24
10 ZEDNIK Stari Zednik 9 1 1 7 4 21½

Severnobacka liga 2018

Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00
9.1 5 RADNICKI Tornjos 4 – 2 10 ZEDNIK Stari Zednik
1 FM Kecskemeti Arpad 2308 ½ : ½ Poljakovic Goran 2039
2 Kaszas Viktor 2075 0 : 1 Rajic Ivan 1946
3 Kalmar Robert 1843 1 : 0 Prcic Marijan 1842
4 Juhasz Jeno 1935 1 : 0 Smit Jovan 1793
5 Markus Tibor 1853 ½ : ½ Tomic Mico 1820
6 Kecskemeti Krisztina 1891 1 : 0 Lakatos Miklos 1407
9.2 6 VUK-MAT Backa Topola 2½- 3½ 4 POLET II Rastina
1 Matkovic Jovan 1900 0 : 1 Malbasa Branko 1839
2 Fatyol Istvan 1935 0 : 1 Travica Robert 1930
3 FM Dragovic Momcilo 2342 1 : 0 Krivokuca Nikola 1853
4 Pletl Akos 2220 ½ : ½ Lalic Miroslav 1957
5 Nadj Zoltan 2032 1 : 0 Zakula Budimir 1755
6 Pavlovic Valentina 1660 0 : 1 Mihailovic Milos 1682
9.3 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 4 – 2 3 KARAVUKOVO Karavukovo
1 Sakic Radislav 2072 ½ : ½ Macura Radoslav 0
2 Ostojic Aleksandar 2079 1 : 0 Stajic Miloje 2088
3 Ristovski Branislav 2154 ½ : ½ Arsic Radovan 2157
4 Petrovic Zeljko V 0 0 : 1 Stajic Marko 0
5 Stojanovic Andrej 2162 1 : 0 Cvetkovic Slobodan 1925
6 Gajcin Aleksa 1543 1 : 0 Stanic Strahinja 0
9.4 8 MILOS RAKIC Ratkovo 3 – 3 2 MILJO VUJOVIC Crvenka
1 Djordjevic Stojan 2120 ½ : ½ Grubor Dragi 2090
2 Markovic Srdjan 2050 ½ : ½ Filipovic Dragoslav 2026
3 Mladenovic Svetislav 1941 ½ : ½ Andjelkovic Dragan 2061
4 Kovacevic Milorad Mi 1811 ½ : ½ Karalic Radovan 1752
5 Stojanovic Goran A 1929 0 : 1 Laketa Vladimir 2092
6 Knezevic Lazar 0 + : –
9.5 9 MLADOST Odzaci 5½ – 0 1 ADA Ada
1 :
2 : -Gosti nisu došli na meč
3 :
4 :
5 :
6 :

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 8

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 8 8 0 0 24 38
2 POLET II Rastina 8 6 1 1 19 28
3 MILJO VUJOVIC Crvenka 8 4 2 2 14 25
4 PRIGREVACKi SK Prigrevica 8 4 1 3 13 27
5 ADA Ada 8 3 2 3 11 22
6 KARAVUKOVO Karavukovo 8 3 0 5 9 20
7 MILOS RAKIC Ratkovo 8 2 2 4 8 20½
8 MLADOST Odzaci 8 2 1 5 7 19
9 RADNICKI Tornjos 8 1 2 5 5 20
10 ZEDNIK Stari Zednik 8 1 1 6 4 19½

Severnobacka liga 2018

Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00
8.1 10 ZEDNIK Stari Zednik 4½ – 1½ 9 MLADOST Odzaci
1 Rajic Ivan 1929 0 : 1 Milenkovic Stojko 1985
2 Poljakovic Goran 2048 1 : 0 Ljubisavljevic Stevan 2105
3 Prcic Marijan 1826 ½ : ½ Pesic Zoran S 1985
4 Tomic Mico 1810 1 : 0 Orelj Milan 1886
5 Smit Jovan 1795 1 : 0 Orelj Rajko 1725
6 Lakatos Miklos 1407 1 : 0 Dombrovski Mihajlo 1524
8.2 1 ADA Ada 3 – 3 8 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Nagymelykuti Istvan 2086 0 : 1 Djordjevic Stojan 2123
2 Manojlovic Radivoj 0 0 : 1 Kovacevic Milorad Mi 1813
3 Nyilas Laszlo 1859 1 : 0 Mladenovic Svetislav 1939
4 Tot Zoltan M 1960 ½ : ½ Kovacevic Branko 1830
5 Sakac Elemer 1755 1 : 0 Markovic Srdjan 2050
6 Pothorcki Laszlo 1387 ½ : ½ Knezevic Lazar 0
8.3 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica
1 Kozomora Dragan 2067 1 : 0 Stojanovic Andrej 2143
2 Andjelkovic Dragan 2036 0 : 1 Ristovski Branislav 2133
3 Grubor Dragi 2081 1 : 0 Gajcin Sinisa 1743
4 Karalic Radovan 1752 ½ : ½ Sakic Radislav 2053
5 Filipovic Dragoslav 2012 ½ : ½ Tomasevic Bosko 1918
6 Miljus Srdjan 1452 0 : 1 Gajcin Aleksa 1461
8.4 3 KARAVUKOVO Karavukovo 1½ – 4½ 6 VUK-MAT Backa Topola
1 Stajic Miloje 2064 1 : 0 Jovanovic Milan B 2031
2 Stajic Milos 1981 0 : 1 Fatyol Istvan 1954
3 Arsic Radovan 2120 0 : 1 Pletl Akos 2201
4 Cvetkovic Slobodan 1976 ½ : ½ Matkovic Jovan 1909
5 Stajic Marko 0 0 : 1 Nadj Zoltan 2045
6 Stanic Strahinja 0 0 : 1 Pavlovic Valentina 1611
8.5 4 POLET II Rastina 3 – 3 5 RADNICKI Tornjos
1 Malbasa Branko 1823 1 : 0 Juhasz Jeno 1946
2 Travica Robert 2008 1 : 0 Kalmar Robert 1828
3 Zakula Budimir 1753 ½ : ½ Kis Bicskei Vendel 1791
4 Lalic Miroslav 1922 0 : 1 FM Kecskemeti Arpad 2193
5 Krivokuca Nikola 1845 ½ : ½ Lorincz Laszlo V 1805
6 Mihailovic Milos 1710 0 : 1 Kecskemeti Krisztina 1891

Pozicija posle kola 7

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 7 7 0 0 21 33½
2 POLET II Rastina 7 6 0 1 18 25
3 MILJO VUJOVIC Crvenka 7 4 1 2 13 22
4 PRIGREVACKi SK Prigrevica 7 4 0 3 12 24
5 ADA Ada 7 3 1 3 10 19
6 KARAVUKOVO Karavukovo 7 3 0 4 9 18½
7 MILOS RAKIC Ratkovo 7 2 1 4 7 17½
8 MLADOST Odzaci 7 2 1 4 7 17½
9 RADNICKI Tornjos 7 1 1 5 4 17
10 ZEDNIK Stari Zednik 7 0 1 6 1 15

Severnobacka liga 2018

Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00
7.1 4 POLET II Rastina 4 – 2 10 ZEDNIK Stari Zednik
1 Malbasa Branko 1823 0 : 1 Poljakovic Goran 2048
2 Divnic Milos 1882 1 : 0 Rajic Ivan 1929
3 Travica Robert 2008 1 : 0 Prcic Marijan 1826
4 Lalic Miroslav 1922 1 : 0 Smit Jovan 1795
5 Rapajic Vajo 0 0 : 1 Tomic Mico 1810
6 Mihailovic Milos 1710 1 : 0 Lakatos Miklos 1407
7.2 5 RADNICKI Tornjos 2½ – 3½ 3 KARAVUKOVO Karavukovo
1 Kalmar Robert 1828 ½ : ½ Stajic Milos 1981
2 Lorincz Laszlo V 1805 0 : 1 Stajic Marko 0
3 FM Kecskemeti Arpad 2193 1 : 0 Bogdanovic Dragan V 1972
4 Juhasz Jeno 1946 0 : 1 Stajic Miloje 2064
5 Markus Tibor 1862 ½ : ½ Cvetkovic Slobodan 1976
6 Piri Molnar Gabor Angela 0 ½ : ½ Stanic Strahinja 0
7.3 6 VUK-MAT Backa Topola 4½ – 1½ 2 MILJO VUJOVIC Crvenka
1 FM Dragovic Momcilo 2348 1 : 0 Karalic Radovan 1752
2 Pletl Akos 2201 1 : 0 Laketa Vladimir 2074
3 Jovanovic Milan B 2031 0 : 1 Kozomora Dragan 2067
4 Nadj Zoltan 2045 ½ : ½ Filipovic Dragoslav 2012
5 Matkovic Jovan 1909 1 : 0 Andjelkovic Dragan 2036
6 Pavlovic Valentina 1611 + : –
7.4 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 5 – 1 1 ADA Ada
1 Ristovski Branislav 2133 1 : 0 Nemet Janos 0
2 Ostojic Aleksandar 2058 ½ : ½ Nyilas Laszlo 1859
3 Stojanovic Andrej 2143 1 : 0 Tot Zoltan M 1960
4 Sakic Radislav 2053 ½ : ½ Sakac Elemer 1755
5 Tomasevic Bosko 1918 1 : 0 Racz Bela 1761
6 Gajcin Aleksa 1461 1 : 0 Pothorcki Laszlo 1387
7.5 8 MILOS RAKIC Ratkovo 3½ – 2½ 9 MLADOST Odzaci
1 Mladenovic Svetislav 1939 ½ : ½ Milenkovic Stojko 1985
2 Stojanovic Goran A 1926 1 : 0 Orelj Milan 1886
3 Markovic Srdjan 2050 1 : 0 Stankovic Ivan M 1931
4 Kovacevic Branko 1830 ½ : ½ Ljubisavljevic Stevan 2105
5 Kovacevic Milorad Mi 1813 ½ : ½ Dombrovski Branislav 1457
6 Knezevic Lazar 0 – : + Dombrovski Mihajlo 1524

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 6

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 6 6 0 0 18 29
2 POLET II Rastina 6 5 0 1 15 21
3 MILJO VUJOVIC Crvenka 6 4 1 1 13 20½
4 ADA Ada 6 3 1 2 10 18
5 PRIGREVACKi SK Prigrevica 6 3 0 3 9 19
6 MLADOST Odzaci 6 2 1 3 7 15
7 KARAVUKOVO Karavukovo 6 2 0 4 6 15
8 RADNICKI Tornjos 6 1 1 4 4 14½
9 MILOS RAKIC Ratkovo 6 1 1 4 4 14
10 ZEDNIK Stari Zednik 6 0 1 5 1 13

Severnobacka liga 2018

Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00
6.1 10 ZEDNIK Stari Zednik 3 – 3 8 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Rajic Ivan 1929 ½ : ½ Mladenovic Svetislav 1939
2 Poljakovic Goran 2048 1 : 0 Djordjevic Stojan 2123
3 Prcic Marijan 1826 ½ : ½ Stojanovic Goran A 1926
4 Sijan Branko 1762 0 : 1 Kovacevic Milorad Mi 1813
5 Smit Jovan 1795 1 : 0 Kovacevic Branko 1830
6 Lakatos Miklos 1407 0 : 1 Knezevic Lazar 0
6.2 9 MLADOST Odzaci 4 – 2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica
1 Orelj Milan 1886 1 : 0 Ostojic Aleksandar 2058
2 Pesic Zoran S 1985 0 : 1 Ristovski Branislav 2133
3 Milenkovic Stojko 1985 1 : 0 Gajcin Sinisa 1743
4 Orelj Rajko 1725 ½ : ½ Sakic Radislav 2053
5 Ljubisavljevic Stevan 2105 + : –
6 Dombrovski Mihajlo 1524 ½ : ½ Gajcin Aleksa 1461
6.3 1 ADA Ada ½ – 5½ 6 VUK-MAT Backa Topola
1 Vilagos Nandor 2009 0 : 1 Pletl Akos 2201
2 Tot Zoltan M 1960 0 : 1 FM Dragovic Momcilo 2348
3 Nyilas Laszlo 1859 0 : 1 Nadj Zoltan 2045
4 Nemet Janos 0 0 : 1 Matkovic Jovan 1909
5 Sakac Elemer 1755 ½ : ½ Fatyol Istvan 1954
6 Pothorcki Laszlo 1387 0 : 1 Pavlovic Valentina 1611
6.4 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 – 2 5 RADNICKI Tornjos
1 Kler Borko 2156 1 : 0 Lorincz Laszlo V 1805
2 Laketa Vladimir 2074 1 : 0 Kis Bicskei Vendel 1791
3 Grubor Dragi 2081 0 : 1 Markus Tibor 1862
4 Andjelkovic Dragan 2036 ½ : ½ Kalmar Robert 1828
5 Kozomora Dragan 2067 1 : 0 Juhasz Jeno 1946
6 Miljus Srdjan 1452 ½ : ½ Piri Molnar Gabor Angela 0
6.5 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 4 POLET II Rastina
1 Arsic Radovan 2120 1 : 0 Malbasa Branko 1823
2 Bogdanovic Dragan V 1972 0 : 1 Travica Robert 2008
3 Stajic Marko 0 1 : 0 Divnic Milos 1882
4 Stajic Milos 1981 0 : 1 Lalic Miroslav 1922
5 Stajic Miloje 2064 0 : 1 Zakula Budimir 1753
6 Stanic Strahinja 0 0 : 1 Mihailovic Milos 1710

Severnobacka liga 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 ADA Ada 4 – 2 ZEDNIK Stari Zednik 10
2 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 MLADOST Odzaci 9
3 3 KARAVUKOVO Karavukovo 1½ – 4½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
4 4 POLET II Rastina 3½ – 2½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
5 5 RADNICKI Tornjos 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 3½ – 2½ RADNICKI Tornjos 5
3 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 POLET II Rastina 4
4 9 MLADOST Odzaci 1 – 4 KARAVUKOVO Karavukovo 3
5 1 ADA Ada 4 – 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3½ – 2½ ZEDNIK Stari Zednik 10
2 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 ADA Ada 1
3 4 POLET II Rastina 4 – 2 MLADOST Odzaci 9
4 5 RADNICKI Tornjos 4½ – 1½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
5 6 VUK-MAT Backa Topola 4½ – 1½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
2 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 VUK-MAT Backa Topola 6
3 9 MLADOST Odzaci 5 – 1 RADNICKI Tornjos 5
4 1 ADA Ada 2½ – 3½ POLET II Rastina 4
5 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 – 2 KARAVUKOVO Karavukovo 3
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 KARAVUKOVO Karavukovo 3½ – 2½ ZEDNIK Stari Zednik 10
2 4 POLET II Rastina 2 – 4 MILJO VUJOVIC Crvenka 2
3 5 RADNICKI Tornjos 3 – 3 ADA Ada 1
4 6 VUK-MAT Backa Topola 6 – 0 MLADOST Odzaci 9
5 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 5 – 1 MILOS RAKIC Ratkovo 8
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 3 – 3 MILOS RAKIC Ratkovo 8
2 9 MLADOST Odzaci 4 – 2 PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
3 1 ADA Ada ½ – 5½ VUK-MAT Backa Topola 6
4 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 – 2 RADNICKI Tornjos 5
5 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 POLET II Rastina 4

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 5

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 5 5 0 0 15 23½
2 POLET II Rastina 5 4 0 1 12 17
3 ADA Ada 5 3 1 1 10 17½
4 MILJO VUJOVIC Crvenka 5 3 1 1 10 16½
5 PRIGREVACKi SK Prigrevica 5 3 0 2 9 17
6 KARAVUKOVO Karavukovo 5 2 0 3 6 13
7 RADNICKI Tornjos 5 1 1 3 4 12½
8 MLADOST Odzaci 5 1 1 3 4 11
9 MILOS RAKIC Ratkovo 5 1 0 4 3 11
10 ZEDNIK Stari Zednik 5 0 0 5 0 10

Severnobacka liga 2018

Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
5.1 3 KARAVUKOVO Karavukovo 3½ – 2½ 10 ZEDNIK Stari Zednik
1 Arsic Radovan 2157 0 : 1 Stojanovski Zdravko 2076
2 Bogdanovic Dragan V 2025 0 : 1 Poljakovic Goran 2039
3 Cvetkovic Slobodan 1925 ½ : ½ Engi Zlatko 1956
4 Stajic Milos 1987 1 : 0 Smit Jovan 1793
5 Stajic Miloje 2088 1 : 0 Prcic Marijan 1842
6 Stanic Strahinja 0 1 : 0 Tomic Biljana 0
5.2 4 POLET II Rastina 2 – 4 2 MILJO VUJOVIC Crvenka
1 Zakula Budimir 1755 0 : 1 Kler Borko 2171
2 Malbasa Branko 1839 0 : 1 Kozomora Dragan 2068
3 Travica Robert 1930 ½ : ½ Laketa Vladimir 2092
4 Vrcelj Dusan 1996 ½ : ½ Filipovic Dragoslav 2026
5 Krivokuca Nikola 1853 0 : 1 Grubor Dragi 2090
6 Mihailovic Milos 1682 1 : 0 Miljus Srdjan 1485
5.3 5 RADNICKI Tornjos 3 – 3 1 ADA Ada
1 Markus Tibor 1853 0 : 1 Nagymelykuti Istvan 2058
2 Kaszas Viktor 2075 0 : 1 Nyilas Laszlo 1818
3 FM Kecskemeti Arpad 2308 1 : 0 Tot Zoltan M 1966
4 Juhasz Jeno 1935 1 : 0 Sakac Elemer 1739
5 Kalmar Robert 1843 0 : 1 Racz Bela 1768
6 Kovacs Marija 1863 1 : 0 Pothorcki Laszlo 1369
5.4 6 VUK-MAT Backa Topola 6 – 0 9 MLADOST Odzaci
1 Matkovic Jovan 1900 1 : 0 Stankovic Ivan M 1983
2 Takacs Tibor 1887 1 : 0 Orelj Milan 1854
3 Nadj Zoltan 2032 1 : 0 Milenkovic Stojko 2005
4 FM Dragovic Momcilo 2342 1 : 0 Ljubisavljevic Stevan 2107
5 Pletl Akos 2220 1 : 0 Pesic Zoran S 2005
6 Pavlovic Valentina 1660 1 : 0 Dombrovski Mihajlo 1541
5.5 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 5 – 1 8 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Stojanovic Andrej 2162 + : – Crnjak Milos 0
2 Ostojic Aleksandar 2079 ½ : ½ Djordjevic Stojan 2120
3 Ristovski Branislav 2154 1 : 0 Kovacevic Branko 1833
4 Sakic Radislav 2072 ½ : ½ Mladenovic Svetislav 1941
5 WIM Gajcin Marina 2236 1 : 0 Stojanovic Goran A 1929
6 Gajcin Aleksa 1543 1 : 0 Knezevic Lazar 0

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 4

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 4 4 0 0 12 17½
2 POLET II Rastina 4 4 0 0 12 15
3 ADA Ada 4 3 0 1 9 14½
4 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 2 1 1 7 12½
5 PRIGREVACKi SK Prigrevica 4 2 0 2 6 12
6 MLADOST Odzaci 4 1 1 2 4 11
7 MILOS RAKIC Ratkovo 4 1 0 3 3 10
8 KARAVUKOVO Karavukovo 4 1 0 3 3
RADNICKI Tornjos 4 1 0 3 3
10 ZEDNIK Stari Zednik 4 0 0 4 0

Severnobacka liga 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 ADA Ada 4 – 2 ZEDNIK Stari Zednik 10
2 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 MLADOST Odzaci 9
3 3 KARAVUKOVO Karavukovo 1½ – 4½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
4 4 POLET II Rastina 3½ – 2½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
5 5 RADNICKI Tornjos 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 3½ – 2½ RADNICKI Tornjos 5
3 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 POLET II Rastina 4
4 9 MLADOST Odzaci 1 – 4 KARAVUKOVO Karavukovo 3
5 1 ADA Ada 4 – 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3½ – 2½ ZEDNIK Stari Zednik 10
2 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 ADA Ada 1
3 4 POLET II Rastina 4 – 2 MLADOST Odzaci 9
4 5 RADNICKI Tornjos 4½ – 1½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
5 6 VUK-MAT Backa Topola 4½ – 1½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
2 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 VUK-MAT Backa Topola 6
3 9 MLADOST Odzaci 5 – 1 RADNICKI Tornjos 5
4 1 ADA Ada 2½ – 3½ POLET II Rastina 4
5 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 4 – 2 KARAVUKOVO Karavukovo 3
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 KARAVUKOVO Karavukovo ZEDNIK Stari Zednik 10
2 4 POLET II Rastina MILJO VUJOVIC Crvenka 2
3 5 RADNICKI Tornjos ADA Ada 1
4 6 VUK-MAT Backa Topola MLADOST Odzaci 9
5 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica MILOS RAKIC Ratkovo 8

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 3

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 3 3 0 0 9 13½
2 ADA Ada 3 3 0 0 9 12
3 POLET II Rastina 3 3 0 0 9 11½
4 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 1 1 1 4
5 RADNICKI Tornjos 3 1 0 2 3
6 MILOS RAKIC Ratkovo 3 1 0 2 3 8
7 KARAVUKOVO Karavukovo 3 1 0 2 3
PRIGREVACKi SK Prigrevica 3 1 0 2 3
9 MLADOST Odzaci 3 0 1 2 1 6
10 ZEDNIK Stari Zednik 3 0 0 3 0 6

Severnobacka liga 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 ADA Ada 4 – 2 ZEDNIK Stari Zednik 10
2 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 MLADOST Odzaci 9
3 3 KARAVUKOVO Karavukovo 1½ – 4½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
4 4 POLET II Rastina 3½ – 2½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
5 5 RADNICKI Tornjos 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ VUK-MAT Backa Topola 6
2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 3½ – 2½ RADNICKI Tornjos 5
3 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 POLET II Rastina 4
4 9 MLADOST Odzaci 1 – 4 KARAVUKOVO Karavukovo 3
5 1 ADA Ada 4 – 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3½ – 2½ ZEDNIK Stari Zednik 10
2 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 ADA Ada 1
3 4 POLET II Rastina 4 – 2 MLADOST Odzaci 9
4 5 RADNICKI Tornjos 4½ – 1½ MILOS RAKIC Ratkovo 8
5 6 VUK-MAT Backa Topola 4½ – 1½ PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
2 8 MILOS RAKIC Ratkovo VUK-MAT Backa Topola 6
3 9 MLADOST Odzaci RADNICKI Tornjos 5
4 1 ADA Ada POLET II Rastina 4
5 2 MILJO VUJOVIC Crvenka KARAVUKOVO Karavukovo 3

Severnobacka liga 2018

Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
3.1 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3½ – 2½ 10 ZEDNIK Stari Zednik
1 Kler Borko 2171 ½ : ½ Stojanovski Zdravko 2076
2 Laketa Vladimir 2092 ½ : ½ Poljakovic Goran 2039
3 Grubor Dragi 2090 ½ : ½ Engi Zlatko 1956
4 Kozomora Dragan 2068 ½ : ½ Smit Jovan 1793
5 Filipovic Dragoslav 2026 ½ : ½ Tomic Mico 1820
6 Miljus Srdjan 1485 1 : 0 Tomic Biljana 0
3.2 3 KARAVUKOVO Karavukovo 2 – 4 1 ADA Ada
1 Cvetkovic Slobodan 1925 1 : 0 Farago Szilveszter 0
2 Stajic Milos 1987 0 : 1 Nyilas Laszlo 1818
3 Arsic Radovan 2157 1 : 0 Tot Zoltan M 1966
4 Bogdanovic Dragan V 2025 0 : 1 Sakac Elemer 1739
5 Stajic Miloje 2088 0 : 1 Nagymelykuti Istvan 2058
6 – : + Pothorcki Laszlo 1369
3.3 4 POLET II Rastina 4 – 2 9 MLADOST Odzaci
1 Travica Robert 1930 1 : 0 Milenkovic Stojko 2005
2 Malbasa Branko 1839 0 : 1 Ljubisavljevic Stevan 2107
3 Lalic Miroslav 1957 1 : 0 Ljubisavljevic Radovan 0
4 Vrcelj Dusan 1996 0 : 1 Orelj Milan 1854
5 Divnic Milos 1864 1 : 0 Pesic Zoran S 2005
6 Mihailovic Milos 1682 + : –
3.4 5 RADNICKI Tornjos 4½ – 1½ 8 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Kis Bicskei Vendel 1802 0 : 1 Mladenovic Svetislav 1941
2 FM Kecskemeti Arpad 2308 1 : 0 Kovacevic Milorad Mi 1811
3 Kalmar Robert 1843 1 : 0 Kovacevic Branko 1833
4 Juhasz Jeno 1935 ½ : ½ Djordjevic Stojan 2120
5 Markus Tibor 1853 1 : 0 Stojanovic Goran A 1929
6 Kecskemeti Krisztina 1891 + : – Knezevic Lazar 0
3.5 6 VUK-MAT Backa Topola 4½ – 1½ 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica
1 Pletl Akos 2220 1 : 0 Ristovski Branislav 2154
2 FM Dragovic Momcilo 2342 ½ : ½ Stojanovic Andrej 2162
3 Nadj Zoltan 2032 1 : 0 Sakic Radislav 2072
4 Fatyol Istvan 1935 1 : 0 Tomasevic Bosko 1985
5 Matkovic Jovan 1900 1 : 0 Gajcin Sinisa 1733
6 Pavlovic Valentina 1660 0 : 1 WIM Gajcin Marina 2236

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 2

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 2 2 0 0 6 9
2 ADA Ada 2 2 0 0 6 8
3 POLET II Rastina 2 2 0 0 6
4 MILOS RAKIC Ratkovo 2 1 0 1 3
5 PRIGREVACKi SK Prigrevica 2 1 0 1 3 6
6 KARAVUKOVO Karavukovo 2 1 0 1 3
7 MILJO VUJOVIC Crvenka 2 0 1 1 1 5
8 MLADOST Odzaci 2 0 1 1 1 4
9 RADNICKI Tornjos 2 0 0 2 0 4
10 ZEDNIK Stari Zednik 2 0 0 2 0

Severnobacka liga 2018

Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
2.1 10 ZEDNIK Stari Zednik 1½ – 4½ 6 VUK-MAT Backa Topola
1 Poljakovic Goran 2039 ½ : ½ Fatyol Istvan 1935
2 Stojanovski Zdravko 2076 1 : 0 Jovanovic Milan B 2040
3 Prcic Marijan 1842 0 : 1 FM Dragovic Momcilo 2342
4 Engi Zlatko 1956 0 : 1 Pletl Akos 2220
5 Rajic Ivan 1946 0 : 1 Nadj Zoltan 2032
6 Tomic Biljana 0 0 : 1 Pavlovic Valentina 1660
2.2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 3½ – 2½ 5 RADNICKI Tornjos
1 Stojanovic Andrej 2162 1 : 0 Markus Tibor 1853
2 Sakic Radislav 2072 0 : 1 FM Kecskemeti Arpad 2308
3 Ristovski Branislav 2154 1 : 0 Lorincz Laszlo V 1801
4 Ostojic Aleksandar 2079 ½ : ½ Kalmar Robert 1843
5 Tomasevic Bosko 1985 0 : 1 Juhasz Jeno 1935
6 WIM Gajcin Marina 2236 1 : 0 Piri Molnar Gabor Angela 0
2.3 8 MILOS RAKIC Ratkovo 2 – 4 4 POLET II Rastina
1 Djordjevic Stojan 2120 1 : 0 Divnic Milos 1864
2 Stojanovic Goran A 1929 0 : 1 Travica Robert 1930
3 Ivancic Milosav 2070 ½ : ½ Malbasa Branko 1839
4 Kovacevic Branko 1833 0 : 1 Lalic Miroslav 1957
5 Kovacevic Milorad Mi 1811 ½ : ½ Vrcelj Dusan 1996
6 Knezevic Lazar 0 0 : 1 Mihailovic Milos 1682
2.4 9 MLADOST Odzaci 1 – 4 3 KARAVUKOVO Karavukovo
1 Ljubisavljevic Stevan 2107 ½ : ½ Stajic Milos 1987
2 Milenkovic Stojko 2005 0 : 1 Arsic Radovan 2157
3 Stankovic Ivan M 1983 0 : 1 Bogdanovic Dragan V 2025
4 Pesic Zoran S 2005 ½ : ½ Stajic Miloje 2088
5 Orelj Milan 1854 0 : 1 Cvetkovic Slobodan 1925
6 – : –
2.5 1 ADA Ada 4 – 2 2 MILJO VUJOVIC Crvenka
1 Vilagos Nandor 2046 1 : 0 Kler Borko 2171
2 Tot Zoltan M 1966 ½ : ½ Laketa Vladimir 2092
3 Nyilas Laszlo 1818 ½ : ½ Grubor Dragi 2090
4 Nagymelykuti Istvan 2058 1 : 0 Andjelkovic Dragan 2061
5 Sakac Elemer 1739 0 : 1 Kozomora Dragan 2068
6 Pothorcki Laszlo 1369 1 : 0 Miljus Srdjan 1485

Severnobacka liga 2018

Pozicija posle kola 1

Plasman Ekipa OdKola + = PM Poena
1 VUK-MAT Backa Topola 1 1 0 0 3
MILOS RAKIC Ratkovo 1 1 0 0 3
3 ADA Ada 1 1 0 0 3 4
4 POLET II Rastina 1 1 0 0 3
5 MILJO VUJOVIC Crvenka 1 0 1 0 1 3
MLADOST Odzaci 1 0 1 0 1 3
7 PRIGREVACKi SK Prigrevica 1 0 0 1 0
8 ZEDNIK Stari Zednik 1 0 0 1 0 2
9 KARAVUKOVO Karavukovo 1 0 0 1 0
RADNICKI Tornjos 1 0 0 1 0

Severnobacka liga 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
1.1 1 ADA Ada 4 – 2 10 ZEDNIK Stari Zednik
1 Vilagos Nandor 2046 0 : 1 Stojanovski Zdravko 2076
2 Tot Zoltan M 1966 1 : 0 Rajic Ivan 1946
3 Nagymelykuti Istvan 2058 ½ : ½ Engi Zlatko 1956
4 Manojlovic Radivoj 0 ½ : ½ Poljakovic Goran 2039
5 Nyilas Laszlo 1818 1 : 0 Tomic Mico 1820
6 Pothorcki Laszlo 1369 1 : 0 Tomic Biljana 0
1.2 2 MILJO VUJOVIC Crvenka 3 – 3 9 MLADOST Odzaci
1 Kler Borko 2171 1 : 0 Stankovic Ivan M 1983
2 Kozomora Dragan 2068 0 : 1 Ljubisavljevic Stevan 2107
3 Grubor Dragi 2090 ½ : ½ Milenkovic Stojko 2005
4 Andjelkovic Dragan 2061 0 : 1 Orelj Milan 1854
5 Filipovic Dragoslav 2026 1 : 0 Orelj Rajko 1731
6 Miljus Srdjan 1485 ½ : ½ Dombrovski Mihajlo 1541
1.3 3 KARAVUKOVO Karavukovo 1½ – 4½ 8 MILOS RAKIC Ratkovo
1 Arsic Radovan 2157 0 : 1 Kovacevic Branko 1833
2 Macura Radoslav 0 0 : 1 Djordjevic Stojan 2120
3 Cvetkovic Slobodan 1925 1 : 0 Mladenovic Svetislav 1941
4 Stajic Milos 1987 0 : 1 Ivancic Milosav 2070
5 Stajic Miloje 2088 0 : 1 Stojanovic Goran A 1929
6 Stajic Strahinja 0 ½ : ½ Knezevic Petar 1575
1.4 4 POLET II Rastina 3½ – 2½ 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica
1 Malbasa Branko 1839 0 : 1 WIM Gajcin Marina 2236
2 Divnic Milos 1864 1 : 0 Tomasevic Bosko 1985
3 Travica Robert 1930 + : –
4 Vrcelj Dusan 1996 ½ : ½ Stojanovic Andrej 2162
5 Lalic Miroslav 1957 0 : 1 Gajcin Sinisa 1733
6 Mihailovic Milos 1682 1 : 0 Gajcin Aleksa 1543
1.5 5 RADNICKI Tornjos 1½ – 4½ 6 VUK-MAT Backa Topola
1 Kalmar Robert 1843 ½ : ½ Miljkovic Vukasin 1748
2 Lorincz Laszlo V 1801 0 : 1 Pletl Akos 2220
3 FM Kecskemeti Arpad 2308 0 : 1 FM Dragovic Momcilo 2342
4 Juhasz Jeno 1935 0 : 1 Fatyol Istvan 1935
5 Markus Tibor 1853 ½ : ½ Nadj Zoltan 2032
6 Kovacs Marija 1863 ½ : ½ Pavlovic Valentina 1660

Severnobacka liga 2018

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobacka liga 2018

Tabela/pocetni plasman posle kola 0

SBr. Ekipa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 PM Poena Plasman
1 ADA Ada * 0 0 1
2 CRVENKA Crvenka * 0 0 2
3 KARAVUKOVO Karavukovo * 0 0 3
4 POLET II Rastina * 0 0 4
5 RADNICKI Tornjos * 0 0 5
6 VUK-MAT Backa Topola * 0 0 6
7 PRIGREVACKi SK Prigrevica * 0 0 7
8 MILOS RAKIC Ratkovo * 0 0 8
9 MLADOST Odzaci * 0 0 9
10 ZEDNIK Stari Zednik * 0 0 10

Severnobacka liga 2018

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 ADA Ada ZEDNIK Stari Zednik 10
2 2 CRVENKA Crvenka MLADOST Odzaci 9
3 3 KARAVUKOVO Karavukovo MILOS RAKIC Ratkovo 8
4 4 POLET II Rastina PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
5 5 RADNICKI Tornjos VUK-MAT Backa Topola 6
Kolo 2 na 20.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik VUK-MAT Backa Topola 6
2 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica RADNICKI Tornjos 5
3 8 MILOS RAKIC Ratkovo POLET II Rastina 4
4 9 MLADOST Odzaci KARAVUKOVO Karavukovo 3
5 1 ADA Ada CRVENKA Crvenka 2
Kolo 3 na 27.05.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 CRVENKA Crvenka ZEDNIK Stari Zednik 10
2 3 KARAVUKOVO Karavukovo ADA Ada 1
3 4 POLET II Rastina MLADOST Odzaci 9
4 5 RADNICKI Tornjos MILOS RAKIC Ratkovo 8
5 6 VUK-MAT Backa Topola PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
Kolo 4 na 03.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
2 8 MILOS RAKIC Ratkovo VUK-MAT Backa Topola 6
3 9 MLADOST Odzaci RADNICKI Tornjos 5
4 1 ADA Ada POLET II Rastina 4
5 2 CRVENKA Crvenka KARAVUKOVO Karavukovo 3
Kolo 5 na 10.06.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 KARAVUKOVO Karavukovo ZEDNIK Stari Zednik 10
2 4 POLET II Rastina CRVENKA Crvenka 2
3 5 RADNICKI Tornjos ADA Ada 1
4 6 VUK-MAT Backa Topola MLADOST Odzaci 9
5 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica MILOS RAKIC Ratkovo 8
Kolo 6 na 09.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik MILOS RAKIC Ratkovo 8
2 9 MLADOST Odzaci PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
3 1 ADA Ada VUK-MAT Backa Topola 6
4 2 CRVENKA Crvenka RADNICKI Tornjos 5
5 3 KARAVUKOVO Karavukovo POLET II Rastina 4
Kolo 7 na 16.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 POLET II Rastina ZEDNIK Stari Zednik 10
2 5 RADNICKI Tornjos KARAVUKOVO Karavukovo 3
3 6 VUK-MAT Backa Topola CRVENKA Crvenka 2
4 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica ADA Ada 1
5 8 MILOS RAKIC Ratkovo MLADOST Odzaci 9
Kolo 8 na 23.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 ZEDNIK Stari Zednik MLADOST Odzaci 9
2 1 ADA Ada MILOS RAKIC Ratkovo 8
3 2 CRVENKA Crvenka PRIGREVACKi SK Prigrevica 7
4 3 KARAVUKOVO Karavukovo VUK-MAT Backa Topola 6
5 4 POLET II Rastina RADNICKI Tornjos 5
Kolo 9 na 30.09.2018 u 10.00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 RADNICKI Tornjos ZEDNIK Stari Zednik 10
2 6 VUK-MAT Backa Topola POLET II Rastina 4
3 7 PRIGREVACKi SK Prigrevica KARAVUKOVO Karavukovo 3
4 8 MILOS RAKIC Ratkovo CRVENKA Crvenka 2
5 9 MLADOST Odzaci ADA Ada 1

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PRAVILNIK TAKMIČENJA  SEVERNO BAČKE LIGE  za 2018. godinu

 

 

            Takmičenje u Severno Bačkoj ligi  počinje   13. 05. 2018. godine .

U Severno Bačkoj ligi učestvuje 10 ekipa i to:

Imena ekipa su složena prema izvučenim turnirskim brojevima:

Br.             IME EKIPE                             –                             MESTO
1 ŠK  “ADA”                                                      – Ada
2 ŠK  “CRVENKA”                                            – Crvenka
3 ŠK “KARAVUKOVO”                                     – Karavukovo                      
4 ŠK „POLET“ II                                                – Rastina
5 ŠK “RADNIČKI”                                               – Tornjoš
 6 ŠK  “VUK-MAT”                                             – Bačka Topola
7 PRIGREVAČKI ŠK“                                      – Prigrevica
8 ŠK „MILOŠ RAKIĆ“                                       – Ratkovo
9 ŠK “MLADOST”                                             – Odžaci
10 ŠK “ŽEDNIK”                                                 – Stari Žednik

Organizator takmičenja je ŠS Vojvodine, a tehničku organizaciju sprovodi Šahovski savez Subotice, preko komesara lige IA FIDE Brindza Ištvana.

Pobednik lige stiče pravo igranja u višem rangu 2019. godine – u Bačkoj ligi SU.

Iz lige ispada u niži rang takmičenja najmanje jedna (poslednjeplasirana) ekipa, plus  onoliko ekipa,  koliko iz BAČKE lige SU  ispada u ovaj rang takmičenja (osim ako prvak ode u viši rang posle kvalifikacija).

         

Na tehničkom  sastanku održanom 26.04.2018. godine, ekipe koje učestvuju u Severno – Bačkoj ligi 2018. godine  su se dogovorile.

 

  1. Da se Severno – Bačka liga za 2018. god odigra po Bergerovom

 jednostrukom bod sistemu

  1. Da se liga podeli na prolećni i jesenji deo
  1. Da se u prolećnom delu odigraju pet  kola i to
  2. 05.20 05. – 27. 05. – 03. 06. – 10.06 2018. god
  1. Da se u jesenjem delu odigra preostalih četiri kola i to
  2. 09. – 16. 09. – 23.09. – 30.09. 2018. god.

 

  1. Konačan plasman u ligi određuje na osnovu:

 

 Ukupnog zbira osvojenih meč  bodova svake ekipe. Bodovi se dodeljuju

  1. – pobeda u meču       3 boda.
  2. – nerešen rezultat      1bod.
  3. –  poraz u meču         0bodova.
  4. b) U slučaju da dve ili više ekipa imaju ISTI BROJ MEČ BODOVA, odlučuje:
  5. – veći broj osvojenih poena,
  6. – bolji međusobni rezultat ekipa koje dele kritično mesto,
  7. – uspeh po Soneborn-Bergeru (primenjen na meč bodove)
  8.   – novi meč (mečevi) zainteresovanih ekipa

Na tehničkom sastanku predstavnika ekipa 26. aprila,  odlučeno je  da se liga rejtinguje na svih šest tabli. Troškovi rejtingovanja lige se ravnomerno dele po ekipama i iznose 2.000,00 dinara. Ovaj iznos ekipe trebaju uplatiti do kraja maja   (31.05.2018.) zbog izmene načina rejtingovanja lige koje je stupilo na snagu od 01.01.2013. na žiro račun:   160 – 356956 – 88, primalac: Šahovski savez Subotice.  Svrha: Troškovi rejtingovanja  SBL 2018. Prema predračunima koje će ŠS Subotice poslati klubovima

 

Kapiten ekipe je dužan da sudiji za meč preda sastav svoje ekipe po tablama, za sve igrače koji nastupaju u meču.

Pred svaki meč,  kapiten predaje sudiji spisak igrača, sastav ekipe i overene članske karte  Š.S. Vojvodine  za 2018. godinu. Igra se na 6 tabli. Sastav ekipe može biti proizvoljan, tako da  nisu merodavne kategorije/titule odnosno rejting sa obavezom da u sastavu imaju jednu omladinku (ženu) ili jednog omladinca na šestoj table, shodno odluci IO ŠS Vojvodine. Omladinac je takmičar rođen 1998. godine i mlađi! Igrači koji su uvršteni u sastav ekipe, a nemaju overene članske karte,  ne mogu da nastupe i gube svoje partije kontumacijom po isteku jednog sata od zakazanog vremena za početak meča. Ukoliko se desi da neki igrač sedne na pogrešnu tablu u odnosu na kojoj je prijavljen i započne partiju, on gubi kontumacijom partiju na tabli gde je trebao da nastupi a partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i u njoj se normalno sastaju oni koji su po predatim sastavima i trebali tamo da igraju.

Sudija meča je DUŽAN da u zapisnik meča upiše sve  podatke koje treba: Ime i prezime, PUN datum rođenja i rejting ili FIDE Id. broj ako je upisan u takmičarskoj knjižici igrača (da li ima ili nema).

Igra se po FIDE pravilima. Tempo igre je 40 poteza za  2 (dva časa) (kada je i prva kontrola vremena)+ 30 minuta po igraču do kraja partije (ubrzani završetak). Partije ukupno traju 5 časova. Član 10.2 Pravila igre Fide se ne primenjuje.

Pisanje poteza je obavezno, kako u redovnom toku, tako  i u ubrzanom  završetku  do  poslednjih 5 minuta na satu. Igrač koji u cajtnotu nepiše poteze gubi pravo na reklamaciju remija po osnovu ponovljenih pozicija ili slika i pravila 50 (pedeset) poteza.

Domaća ekipa ima bele figure na neparnim pločama.

Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta i ishrane, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru, formulare zapisnika meča, formulare za pisanje poteza.

Sudije koje sude  mečeve, moraju imati sudijsku legitimaciju sa plaćenom članarinom kod ŠSV za 2018. godinu.

Sudije delegira voditelj lige u saradnji sa komesarom za sudjenje, koji daje pismene naloge za sudjenje sudijama a isti služe domaćoj ekipi za pravdanje troškova.

Domaćin je dužan da sudiji isplati putne troškove (ako ih ima) i sudijski honorar od 1.200 dinara.

Klub koji odmah po završetku meča ne isplati sudiji honorar biće kažnjen prvo suspenzijom a u ponovljenom slučaju je moguće i  isključenje iz takmičenja.

Ukoliko delegirani sudija ne dođe na meč, domaći kapiten će, u dogovoru sa gostujućim kapitenom, odrediti drugog sudiju na licu mesta a ako takvog nema, onda će se kapiteni dogovoriti ako je to moguće, koje će lice obavljati dužnost sudije uz uslov da to lice ne može presudjivati u spornim situacijama već će biti svedok. Ukoliko jedna od ekipa smatra da se ne može igrati zato što nema sudije ili zbog loših uslova za igru a sudija nije došao pa nema ko da to proceni, ta ekipa može odbiti da igra meč.

Sudija je dužan da se stara za primenu FIDE Pravila šaha, da vodi zapisnik o meču u tri primerka i da se stara o redu i miru tj.  o odgovarajućim uslovima za igru.

Svi prolećni i jesenji mečevi počinju u 10,00 časova.

 Sudija meča je dužan da se striktno pridržava vremena određenog za početak meča i da se na časovnicima ekipe koja kasni, nadoknadi vreme koje je prošlo od početka meča. Isto tako, ukoliko jedna ekipa nema 3 igrača na početku meča, celoj ekipi rade časovnici a ni prisutni ne mogu da igraju. Ukoliko obe ekipe zakasne na početak meča, meč ne otpočinje, a postupak je sledeći: Uključe se satovi igrača koji imaju bele figure. Kad dodje jedna od ekipa sa dovoljno igrača, onda njeni igrači koji imaju bele figure odigraju potez i uključe sat protivniku i tako čekaju da se protivnička ekipa pojavi sa dovoljnim brojem igrača. Ovako se radi kad se igra običnim satovima sa zastavicom.

Ako se igra digitalnim satovima sudija mora podesiti sat ispravno uzimajući u obzir da bi sat pritiskom na polugu prvo na strani crnog  uračunao crnom jedan odigran potez.

Ako se cela ekipa ili bar polovina ekipe ne pojavi na meču, cela ekipa gubi meč kontumacijom a protivnička ekipa dobija meč sa najvećim rezultatom sa kojim je ova druga ekipa izgubila meč do tog momenta i 3 meč boda, ali pod uslovom da je kontumacirana ekipa odigrala više od pola mečeva. U slučaju da neka ekipa istupi iz takmičenja  ili izgubi jedan meč bez igre, a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja a dosadašnji rezultati se poništavaju. Ako je odigrala više od polovine mečeva, tada preostale gubi sa »0« (nulom), a protivnici u sledećim kolima dobijaju mečeve bez igre, sa rezultatom kojim je ekipa koja napušta takmičenje najviše izgubila u toku takmičenja. Ukoliko ta ekipa nije izgubila nijedan meč, ekipa koja dobija meč bez igre, dobija ga sa rezultatom 4:0 i 3 meč boda.

Mečevi se igraju prema rasporedu, koji je prilog ovih  Propozicija, a koji je utvrđen prilikom izvlačenja brojeva na tehničkom sastanku sa predstavnicima ekipa.

Odlaganje mečeva nije dozvoljeno, jedino se isti mogu igrati  ranije u toku nedelje, ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste Komesara lige.

 Izuzetno, meč se može odložiti uz saglasnost Saveza/Komesara, ukoliko najmanje dva standardna člana ekipe učestvuju na  državnom ili međunarodnom takmičenju, ali ne u poslednja tri kola.

U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)

         Domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu  za igru.

Kašnjenje igrača na partiju se toleriše 59 min i 59 sekundi  s tim što se vreme kašnjenja obračunava igraču koji kasni kao vreme koje je razmišljao za potez.

Za vreme trajanja meča u sali je zabranjeno  točenje i konzumiranje alkohola i pušenje.

Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno, makar i nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe, daće ga sudiji na čuvanje a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga za vreme meča ali mora reagovati ako uoči prekršaj.

Odmah po završetku meča, a najkasnije u nedelju do 20,00 časova, domaća ekipa ili sudija meča treba da pošalje zapisnik  sa meča komesaru lige e-mailom na adresu: brindzai@hotmail.com

Originalne zapisnike delegirani sudija meča treba da čuva do kraja lige i onda šalje sve zajedno komesaru lige na adresu:Brindza Ištvan, ul. Lenjinova 37. 24342 Pačir.

Kapiteni ekipa ili sudije sa pojedinih mečeva  obavezne su  da  po završetku meča, o rezultatu  izveste komesara lige SMS porukom na   mob/tel: 064 215 1671.

Komesaru treba dostaviti originalni zapisnik posle završenog meča, samo ako u nekom  meču bude žalba sa izjavama sudije i kapitena na poleđini zapisnika ili na posebnom listu papira.

Propozicije Severnobačke lige, rezultati i tabela u toku lige mogu se pratiti

na  sajtu  www.vojvodinachess.net  pod Takmičenja/Severno Bačka liga 2018. , a rezultati na  www.chessnovisad.in.rs    i na   www.chess-arbiter.net /Severno Bačka liga 2018. Pored gornjeg, svi rezultati će biti postavljeni i moći će se pratiti na specijalizovanom sajtu: www.chess-results.com  pod SRB

Sve eventualne primedbe kao i najavu žalbe, kapiteni su dužni da unesu u zapisnik meča.  Žalba na odluku sudije ili ako se igralo bez sudije, podnosi se u prvom stepenu u pismenoj formi, voditelju lige najkasnije 48 časova po nastalom sporu uz uplatu takse od 2.000,00 dinara na Ž.R. Šahovskog saveza Subotice 160–356956–88. U drugom stepenu žalba se predaje Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine uz taksu od 2.000,00 dinara na Ž.R. Šahovskog saveza Vojvodine 340-1945-12.

Žalba se može uložiti ako je u zapisnik meča stavljena primedba da će ista biti uložena.

U slučaju pozitivnog rešenja žalbe taksa se vraća, a u suprotnom ostaje Savezu.

Žalbe bez uplaćene takse neće se razmatrati.

Sve ekipe za takmičenje u ligi su dužne uplatiti kotizaciju od 3.400,00 dinara. Kotizacija se plaća na žiro račun br. 160–356956–88.  Primalac: Šahovski savez Subotice.  Uplaćena kotizacija će savezu  služiti za pokrivanje troškova nastalih oko organizacije lige.

U takmičenju Severno Bačke zonske  lige mogu učestvovati ekipe koje su uredno izvršile registraciju kluba kod Šahovskog Saveza Vojvodine za 2018.godinu.

Ekipe koje ne uplate predviđenu kotizaciju do 14.05.2018. i ne dostave fotokopiju overene  liste igrača od strane ŠS Vojvodine, Komesaru, ne mogu učestvovati u takmičenju i biće brisane iz turnirske tabele!

Ekipe koje promene mesto odigravanja mečeva navedenih u Propozicijama, dužne su da svoje protivnike i sudije izveste o eventualnoj novoj adresi prostorija gde se odigravaju mečevi, najkasnije 48 časova pred početak meča.

 Sve što nije predviđeno ovim pravilnikom, rešavaće se u skladu sa važećim pravilnicima FIDE i Šahovskog Saveza Vojvodine.

Ovaj Pravilnik je usvojen na tehničkom sastanku predstavnika ekipa  Severno Bačke lige, održanog  26. 04. 2018.  u prostorijama ŠK »Penzioner« Subotica

                          KOMESAR TAKMIČENJA  SEVERNO BAČKE  LIGE 2018. god.

 

Brindza Ištvan, IA FIDE

Lenjinova ul. br.  37.

24342 PAČIR

Mob/tel:  + 381 (0) 64 215 16 71

e-mail:  brindzai@hotmail.com

 

 

 

 

ADRESAR KLUBOVA SEVERNO BAČKE LIGE 2018. god.

NAZIV

EKIPE

KONTAKT OSOBA

BROJ TELEFONA

e-mail adrese:

 

MESTO IGRANJA
ŠK „CRVENKA“

Crvenka

Grubor Dragi

065 873 0078

dkozomora@yahoo.com Šah klub u centru Crvenke
 “PRIGREVAČKI ŠK”

Prigrevica

Ristovski Branislav

062  850 60 03

branislavristovski@gmail.com   
ŠK “VUK-MAT”

Bačka Topola

Vukašin Miljković

Bačka Topola, Adi Endrea 24

   063 527 144

vule954@gmail.com
 ŠK “MLADOST”

Odžaci

Stevan Ljubisavljević

025/762-763, 063 350 139

 steki1812963@gmail.com    Sportski centar

Odžaci

ŠK “MILOŠ RAKIĆ”

Ratkovo

Stojan Đorđević

Karađorđeva 26.

025/883-756

069 5528099

litopres@gmail.com

sk.milosrakic@gmail.com

ŠK „ŽEDNIK“

Stari Žednik

Šmit Jovan

Bože Šarčevića 3 

064 9384 080

Kovač Kalic Šandor

024 787-086,

061 2822494

 

jovicasmit61@gmail.com ,  ili

mz-zednik@open.telekom.rs

 

 

ŠK “KARAVUKOVO”

Karavukovo

Mitrović Jovan

062 9632 538

025 762 101

mesnazajednicakaravukovo@gmail.com      Prostorije DVD, Prohora Pčinskog 66, ili Zadružni dom 62 u istoj ul.)
ŠK “ADA”

Ada

 Rac Bela,    Vuka Karadžića 24 

tel: 024 851 303

gitkakm@gmail.com  Ada, Lenjinova  br. 1
ŠK “POLET” II

Rastina

  Divnić Miloš

Živojina Mišića 33 Rastina

0637608509

divnicm@open.telekom.rs

vukasin.elez@gmail.com

Solunskih boraca bb
ŠK “RADNIČKI”

Tornjoš

Lerinc  Laslo

024 815 889,

024 841 207,

064 0909433

lorincztornyos@gmail.com Šah klub

Centar Tornjoša

                 

KOMESAR TAKMIČENJA  SEVERNO BAČKE  LIGE  2018

Brindza Ištvan, IA FIDE

Lenjinova ul. br.  37.

24342 Pačir

Mob/tel:  + 381 (0) 64 215 1671    e-mail:  brindzai@hotmail.com          

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Prema odluci Takmičarske komisije zbog gašenja ŠK Elektrovojvodina iz Subotice za upražnjeno mesto igraju drugoplasirane

ekipe iz MOL Subotica i MOL Sombor

U prilogu Vam dostavljam zapisnik sa revans meca za popunu Severno Backe lige izmedju SK “Backi Breg” i Sk Zednik”. koji je odigran u Backom Bregu 11.02.2018. godine.

Rezultat meca je 3,5:2,5 u korist ekipe domacina SK BACKI BREG.

Prvi mec u Zedniku 04.02.2018. godine dobila je  ekipa iz Zednika sa rezultatom 4,5:1,5

Ukupan rezultat doigravanja je:

Zednik  4,5 + 2,5  =  7       a Backi Breg 1,5 + 3,5 =  5

U Severno Backu ligu se plasirala ekipa SK “Zednik” iz Starog Zednika

Prvi meč 4 2 2018 u Žedniku   a  revanš se igra 11 2 2018 u Bačkom Bregu

Kapiten – ŠK Žednik
Prezime i ime:  Poljaković Goran
Kapiten -ŠK Bački Breg
Prezime i ime:  Šašić Miodrag
Tabla Domaći Prezime i Ime i

kategorija  ili titula

Pun datum rođenja FIDE Id. broj Gosti Prezime i Ime i

kategorija  ili titula

Pun datum rođenja FIDE Id. broj Rezultat
1.  Rajić Ivan                                MK 03.05.52. 958220   Živanović  Nikola              MK 03.08.77   1 – 0
2. Stojanovski   Zdravko            MK 01.09.65. 953636 Katačić Stipan                     III 12.09.66.   1 – 0
3. Poljaković Goran                    MK 16.01.69. 955469 Horvat Stipan                      III 02.02.63.   0,5 – 0,5
4. Ribar Vladimir                           II       10.02.69. 955477 Ilić Marin                             III 09.11.53.   0,5 – 0,5
5. Šmit Jovica                                  II 26.05.61. 945161 Šašić Miodrag                        I 11.06.50.   1- 0
6. Tomić Mića                                  I 09.06.66. 911623 Ćetković Andrija                 III              05.05.50.   0,5 – 0,5
    Ukupan rezultat meča:                     4,5 -1,5

—————————————————————————————————————-

Severnobačka liga 2018 se popunjava na osnovu rezultata 

play off meča između Crvenke i Lajoš Segi  Bač Topola gde je pobedila ekipa Lajoš Segi

Iz lige ide BTŠK i Lajoš Segi u viši rang   10-2=8

Iz lige ispada HAŠk Zrinjski   8-1= 7

U ligu dolazi iz višeg ranga Crvenka 7+1=8

U ligu ulazi iz nižeg ranga VUK Mat  Bačka Topola  8+1= 9

U ligu ulazi iz nižeg ranga šk Miloš Rakić Ratkovo 9+1=10

 

Vuk Mat Bačka Topola
 Crvenka
RADNICKI Tornjos
PRIGREVACKI SK Prigrevica
POLET II  Rastina
MLADOST Odzaci
ADA Ada
KARAVUKOVO Karavukovo
Žednik  Stari Žednik
Miloš Rakić Ratkovo