Severnobanatska liga 2018-2019

Ukoliko stranica nije ažurna kliknite na http://www.vojvodinachess.net/ pod

takmičenja i pogledajte ligu

.

Pozicija posle kola 3

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Zadrugar-Lazarevo 3 3 0 0 9 12½
2 Mladost-Lukićevo 2 2 0 0 6 8
3 Petrovgrad-Zrenjanin 2 2 0 0 6
4 Napredak-Čestereg 3 1 1 1 4
5 2. oktobar-Kumane 3 1 1 1 4
6 Aradac-Aradac 3 1 1 1 4 8
7 Zlatica-Zlatica 2 1 0 1 3 6
8 Novi Kneževac-Novi Kneževac 2 1 0 1 3 6
9 Sarča-Sutjeska 3 0 1 2 1 7
10 Lehel-Mužlja 3 0 0 3 0 6
11 Jedinstvo-Ečka 2 0 0 2 0 5

Severnobanatska liga 2019.

Kolo 3 na 26.05.2019 u 10:00
3.1 3 2. oktobar-Kumane 2 – 4 1 Zlatica-Zlatica
1 Matić Radovan 2127 1 : 0 Dumanić Nevena 0
2 Marjanović Petar 0 0 : 1 Višković Duško 0
3 Maletić Jovica 1797 ½:½ Stojanović Slobodan 1911
4 Radin Dušan 0 0 : 1 Stašević Milenko 0
5 Jakovljevski Vjačeslav 0 ½:½ Baranac Vidosav 0
6 Radišić Stefan 0 0 : 1 Knežević Gojko 0
3.2 4 Zadrugar-Lazarevo 4½ – 1½ 11 Lehel-Mužlja
1 Radivojević Ostoja 0 + : –
2 Bjelica Milenko 0 ½:½ Poša Mihalj 0
3 Arsić Zdravko 0 ½:½ Fišer Vilmoš 0
4 Vidaković Milan 0 + : –
5 Kovačević Predrag 0 ½:½ Trifković Novak 0
6 Draganić Saša 0 + : –
3.3 5 Aradac-Aradac 1½ – 4½ 10 Napredak-Čestereg
1 Milovic Nikola 1985 0 : 1 Rikalović Zoran 2019
2 Bartoš Aleksej 1631 0 : 1 Grbić Zoran 2078
3 Rekić Željko 1638 0 : 1 Kasalović Zoran 2019
4 Janješ Nedeljko 0 0 : 1 Maković Željko 0
5 Šarvari Dario 0 1 : 0 Salapura Željko 0
6 Petrović Goran 2077 ½:½ Samolovac Saša 0
3.4 6 Petrovgrad-Zrenjanin 4 – 2 9 Sarča-Sutjeska
1 Jaćimović Zoran 2142 1 : 0 Madaras Janoš 0
2 Parkajić Branislav 1886 1 : 0 Babić Milivoje 0
3 Petković Saša 1761 1 : 0 Pantelić Marko 0
4 Petronijević Ognjen 0 1 : 0 Radović Radoslav 0
5 Vučetić Stefan 0 0 : 1 Erceg Nebojša 0
6 Litričin Nikola 0 0 : 1 Pankarićan Konstantin 0
3.5 7 Jedinstvo-Ečka 2½ – 3½ 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac
1 Vojinov Ljubomir 1813 ½:½ Riđički Nenad 0
2 Birčaković Stjepan 0 ½:½ Riđički Vlajko 1788
3 Čulić Neđo 0 ½:½ Tomin Kristifor 1884
4 Magda Mirče 0 ½:½ Maraci Andraš 1971
5 Miok Kosta 0 ½:½ Uverić Nebojša 1562
6 – : + Arnovljev Ivan 0

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 Mladost-Lukićevo 2 2 0 0 6 8
2 Zadrugar-Lazarevo 2 2 0 0 6 8
3 Aradac-Aradac 2 1 1 0 4
4 2. oktobar-Kumane 2 1 1 0 4
5 Petrovgrad-Zrenjanin 1 1 0 0 3
6 Napredak-Čestereg 2 0 1 1 1 5
7 Sarča-Sutjeska 2 0 1 1 1 5
8 Lehel-Mužlja 2 0 0 2 0
9 Novi Kneževac-Novi Kneževac 1 0 0 1 0
10 Jedinstvo-Ečka 1 0 0 1 0
11 Zlatica-Zlatica 1 0 0 1 0 2

Severnobanatska liga 2019.

Kolo 1 na 12.05.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 2 Mladost-Lukićevo 4 – 2 Lehel-Mužlja
2 3 2. oktobar-Kumane 3 – 3 Napredak-Čestereg
3 4 Zadrugar-Lazarevo 4 – 2 Sarča-Sutjeska
4 5 Aradac-Aradac 3½ – 2½ Novi Kneževac-Novi Kneževac
5 6 Petrovgrad-Zrenjanin 3½ – 2½ Jedinstvo-Ečka
6 1 Zlatica-Zlatica 0 – Nesparen
Kolo 2 na 19.05.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Petrovgrad-Zrenjanin
2 9 Sarča-Sutjeska 3 – 3 Aradac-Aradac
3 10 Napredak-Čestereg 2 – 4 Zadrugar-Lazarevo
4 11 Lehel-Mužlja 2½ – 3½ 2. oktobar-Kumane
5 1 Zlatica-Zlatica 2 – 4 Mladost-Lukićevo
6 7 Jedinstvo-Ečka 0 – Nesparen
Kolo 3 na 26.05.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 3 2. oktobar-Kumane Zlatica-Zlatica
2 4 Zadrugar-Lazarevo Lehel-Mužlja
3 5 Aradac-Aradac Napredak-Čestereg
4 6 Petrovgrad-Zrenjanin Sarča-Sutjeska
5 7 Jedinstvo-Ečka Novi Kneževac-Novi Kneževac
6 2 Mladost-Lukićevo 0 – Nesparen
Kolo 4 na 02.06.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 9 Sarča-Sutjeska Jedinstvo-Ečka
2 10 Napredak-Čestereg Petrovgrad-Zrenjanin
3 11 Lehel-Mužlja Aradac-Aradac
4 1 Zlatica-Zlatica Zadrugar-Lazarevo
5 2 Mladost-Lukićevo 2. oktobar-Kumane
6 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac 0 – Nesparen
Kolo 5 na 09.06.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 4 Zadrugar-Lazarevo Mladost-Lukićevo
2 5 Aradac-Aradac Zlatica-Zlatica
3 6 Petrovgrad-Zrenjanin Lehel-Mužlja
4 7 Jedinstvo-Ečka Napredak-Čestereg
5 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Sarča-Sutjeska
6 3 2. oktobar-Kumane 0 – Nesparen
Kolo 6 na 16.06.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 10 Napredak-Čestereg Novi Kneževac-Novi Kneževac
2 11 Lehel-Mužlja Jedinstvo-Ečka
3 1 Zlatica-Zlatica Petrovgrad-Zrenjanin
4 2 Mladost-Lukićevo Aradac-Aradac
5 3 2. oktobar-Kumane Zadrugar-Lazarevo
6 9 Sarča-Sutjeska 0 – Nesparen
Kolo 7 na 08.09.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 5 Aradac-Aradac 2. oktobar-Kumane
2 6 Petrovgrad-Zrenjanin Mladost-Lukićevo
3 7 Jedinstvo-Ečka Zlatica-Zlatica
4 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Lehel-Mužlja
5 9 Sarča-Sutjeska Napredak-Čestereg
6 4 Zadrugar-Lazarevo 0 – Nesparen
Kolo 8 na 15.09.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 11 Lehel-Mužlja Sarča-Sutjeska
2 1 Zlatica-Zlatica Novi Kneževac-Novi Kneževac
3 2 Mladost-Lukićevo Jedinstvo-Ečka
4 3 2. oktobar-Kumane Petrovgrad-Zrenjanin
5 4 Zadrugar-Lazarevo Aradac-Aradac
6 10 Napredak-Čestereg 0 – Nesparen
Kolo 9 na 22.09.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 6 Petrovgrad-Zrenjanin Zadrugar-Lazarevo
2 7 Jedinstvo-Ečka 2. oktobar-Kumane
3 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Mladost-Lukićevo
4 9 Sarča-Sutjeska Zlatica-Zlatica
5 10 Napredak-Čestereg Lehel-Mužlja
6 5 Aradac-Aradac 0 – Nesparen
Kolo 10 na 29.09.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 1 Zlatica-Zlatica Napredak-Čestereg
2 2 Mladost-Lukićevo Sarča-Sutjeska
3 3 2. oktobar-Kumane Novi Kneževac-Novi Kneževac
4 4 Zadrugar-Lazarevo Jedinstvo-Ečka
5 5 Aradac-Aradac Petrovgrad-Zrenjanin
6 11 Lehel-Mužlja 0 – Nesparen
Kolo 11 na 06.10.2019 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa
1 7 Jedinstvo-Ečka Aradac-Aradac
2 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Zadrugar-Lazarevo
3 9 Sarča-Sutjeska 2. oktobar-Kumane
4 10 Napredak-Čestereg Mladost-Lukićevo
5 11 Lehel-Mužlja Zlatica-Zlatica
6 6 Petrovgrad-Zrenjanin 0 – Nesparen

Severnobanatska liga 2019.

Kolo 1
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 Mladost-Lukićevo Lehel-Mužlja 11
2 3 2. oktobar-Kumane Napredak-Čestereg 10
3 4 Zadrugar-Lazarevo Sarča-Sutjeska 9
4 5 Aradac-Aradac Novi Kneževac-Novi Kneževac 8
5 6 Petrovgrad-Zrenjanin Jedinstvo-Ečka 7
6 1 Zlatica-Zlatica 0 – Nesparen
Kolo 2
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Petrovgrad-Zrenjanin 6
2 9 Sarča-Sutjeska Aradac-Aradac 5
3 10 Napredak-Čestereg Zadrugar-Lazarevo 4
4 11 Lehel-Mužlja 2. oktobar-Kumane 3
5 1 Zlatica-Zlatica Mladost-Lukićevo 2
6 7 Jedinstvo-Ečka 0 – Nesparen
Kolo 3
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 2. oktobar-Kumane Zlatica-Zlatica 1
2 4 Zadrugar-Lazarevo Lehel-Mužlja 11
3 5 Aradac-Aradac Napredak-Čestereg 10
4 6 Petrovgrad-Zrenjanin Sarča-Sutjeska 9
5 7 Jedinstvo-Ečka Novi Kneževac-Novi Kneževac 8
6 2 Mladost-Lukićevo 0 – Nesparen
Kolo 4
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 9 Sarča-Sutjeska Jedinstvo-Ečka 7
2 10 Napredak-Čestereg Petrovgrad-Zrenjanin 6
3 11 Lehel-Mužlja Aradac-Aradac 5
4 1 Zlatica-Zlatica Zadrugar-Lazarevo 4
5 2 Mladost-Lukićevo 2. oktobar-Kumane 3
6 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac 0 – Nesparen
Kolo 5
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 Zadrugar-Lazarevo Mladost-Lukićevo 2
2 5 Aradac-Aradac Zlatica-Zlatica 1
3 6 Petrovgrad-Zrenjanin Lehel-Mužlja 11
4 7 Jedinstvo-Ečka Napredak-Čestereg 10
5 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Sarča-Sutjeska 9
6 3 2. oktobar-Kumane 0 – Nesparen
Kolo 6
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 Napredak-Čestereg Novi Kneževac-Novi Kneževac 8
2 11 Lehel-Mužlja Jedinstvo-Ečka 7
3 1 Zlatica-Zlatica Petrovgrad-Zrenjanin 6
4 2 Mladost-Lukićevo Aradac-Aradac 5
5 3 2. oktobar-Kumane Zadrugar-Lazarevo 4
6 9 Sarča-Sutjeska 0 – Nesparen
Kolo 7
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 Aradac-Aradac 2. oktobar-Kumane 3
2 6 Petrovgrad-Zrenjanin Mladost-Lukićevo 2
3 7 Jedinstvo-Ečka Zlatica-Zlatica 1
4 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Lehel-Mužlja 11
5 9 Sarča-Sutjeska Napredak-Čestereg 10
6 4 Zadrugar-Lazarevo 0 – Nesparen
Kolo 8
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 11 Lehel-Mužlja Sarča-Sutjeska 9
2 1 Zlatica-Zlatica Novi Kneževac-Novi Kneževac 8
3 2 Mladost-Lukićevo Jedinstvo-Ečka 7
4 3 2. oktobar-Kumane Petrovgrad-Zrenjanin 6
5 4 Zadrugar-Lazarevo Aradac-Aradac 5
6 10 Napredak-Čestereg 0 – Nesparen
Kolo 9
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 6 Petrovgrad-Zrenjanin Zadrugar-Lazarevo 4
2 7 Jedinstvo-Ečka 2. oktobar-Kumane 3
3 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Mladost-Lukićevo 2
4 9 Sarča-Sutjeska Zlatica-Zlatica 1
5 10 Napredak-Čestereg Lehel-Mužlja 11
6 5 Aradac-Aradac 0 – Nesparen
Kolo 10
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 Zlatica-Zlatica Napredak-Čestereg 10
2 2 Mladost-Lukićevo Sarča-Sutjeska 9
3 3 2. oktobar-Kumane Novi Kneževac-Novi Kneževac 8
4 4 Zadrugar-Lazarevo Jedinstvo-Ečka 7
5 5 Aradac-Aradac Petrovgrad-Zrenjanin 6
6 11 Lehel-Mužlja 0 – Nesparen
Kolo 11
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 7 Jedinstvo-Ečka Aradac-Aradac 5
2 8 Novi Kneževac-Novi Kneževac Zadrugar-Lazarevo 4
3 9 Sarča-Sutjeska 2. oktobar-Kumane 3
4 10 Napredak-Čestereg Mladost-Lukićevo 2
5 11 Lehel-Mužlja Zlatica-Zlatica 1
6 6 Petrovgrad-Zrenjanin 0 – Nesparen

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobanatska liga za 2019.:

U viši rang odlazi ŠK “Borac” Aleksandrovo                                       10 – 1 = 9

U ligu se vraća ŠK “Napredak” Čestereg i ŠK “Mladost” Bočar         9 + 2 = 11

MOL Zrenjanin se ukida i postavljaju se ekipe iz MOL u Severnobanatsku ligu:

  1. ŠK “Jedinstvo” Ečka, 2. ŠK “Lehel” Mužlja, 3. ŠK “Mlada Lika” Banatsko Karađorđevo   i   4. ŠK “Radnički” Jaša Tomić                                  11 + 4 = 15

 

Takmičarska komisija će posle registracije svih klubova izvršiti podelu na dve grupe ako tako bude zahtevala situacija. Neki klubovi se nisu preregistrovali a neki nisu sigurni da će nastupati u 2019. godini pa će se konačna odluka doneti posle završetka registracija, marta 2019.

 

Severnobanatska liga 2019

Ekipa
   1. ŠK “Zlatica” – Zlatica
   2. ŠK “Mladost” – Lukićevo
   3. ŠK “Sarča” – Sutjeska
   4. ŠK “Petrovgrad” – Zrenjanin
   5. ŠK “Zadrugar” – Lazarevo
   6. ŠK “Lehel” – Mužlja
   7. ŠK “Jedinstvo” – Ečka
   8. ŠK “Radnički” – Jaša Tomić
   9. ŠK “Mlada Lika” – Banatsko Karađorđevo
 10. ŠK “Aradac”- Aradac
 11. ŠK “Napredak” – Čestereg
 12. ŠK “2. oktobar” – Kumane
 13. ŠK “Budućnost 2” – Srpska Crnja ODUSTALI
 14. ŠK “Novi Kneževac” – Novi Kneževac
 15. ŠK “Mladost” Bočar     ODUSTALI

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobanatska 2018.

Konacna lista

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “Borac” Aleksandrovo 9 7 1 1 22 34
2 “Aradac” Aradac 9 5 1 3 16 31
3 “Zlatica” Zlatica 9 5 1 3 16 28
4 “Budućnost 2” Srpska Crnja 9 5 0 4 15 27
5 “2. oktobar” Kumane 9 3 3 3 12 27½
6 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 9 3 3 3 12 27
7 “Zadrugar” Lazarevo 9 3 3 3 12 26½
8 “Mladost” Lukićevo 9 3 1 5 10 25
9 “Petrovgrad” Zrenjanin 9 2 3 4 9 25½
10 “Sarča” Sutjeska 9 0 2 7 2 18½

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 “Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ “Mladost” Lukićevo 6
3 9 “Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica 3 – 3 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo 2 – 4 “Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
Kolo 6 na 02.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
2 9 “Borac” Aleksandrovo 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
3 1 “2. oktobar” Kumane 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
4 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3½ – 2½ “Aradac” Aradac 5
5 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
Kolo 7 na 09.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Sarča” Sutjeska 10
2 5 “Aradac” Aradac 2½ – 3½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
3 6 “Mladost” Lukićevo 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
4 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “2. oktobar” Kumane 1
5 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
Kolo 8 na 16.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
2 1 “2. oktobar” Kumane 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
3 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2 – 4 “Zadrugar” Lazarevo 7
4 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
5 4 “Zlatica” Zlatica 3½ – 2½ “Aradac” Aradac 5
Kolo 9 na 23.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 “Aradac” Aradac 5½ – ½ “Sarča” Sutjeska 10
2 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zlatica” Zlatica 4
3 7 “Zadrugar” Lazarevo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
4 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 3 – 3 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
5 9 “Borac” Aleksandrovo 3 – 3 “2. oktobar” Kumane 1

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 8

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “Borac” Aleksandrovo 8 7 0 1 21 31
2 “Zlatica” Zlatica 8 5 1 2 16 25½
3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 8 5 0 3 15 24½
4 “Aradac” Aradac 8 4 1 3 13 25½
5 “2. oktobar” Kumane 8 3 2 3 11 24½
6 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8 3 2 3 11 24
7 “Zadrugar” Lazarevo 8 2 3 3 9 23
8 “Petrovgrad” Zrenjanin 8 2 2 4 8 22½
9 “Mladost” Lukićevo 8 2 1 5 7 21½
10 “Sarča” Sutjeska 8 0 2 6 2 18

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 “Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ “Mladost” Lukićevo 6
3 9 “Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica 3 – 3 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo 2 – 4 “Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
Kolo 6 na 02.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
2 9 “Borac” Aleksandrovo 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
3 1 “2. oktobar” Kumane 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
4 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3½ – 2½ “Aradac” Aradac 5
5 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
Kolo 7 na 09.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Sarča” Sutjeska 10
2 5 “Aradac” Aradac 2½ – 3½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
3 6 “Mladost” Lukićevo 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
4 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “2. oktobar” Kumane 1
5 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
Kolo 8 na 16.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
2 1 “2. oktobar” Kumane 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
3 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2 – 4 “Zadrugar” Lazarevo 7
4 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
5 4 “Zlatica” Zlatica 3½ – 2½ “Aradac” Aradac 5
Kolo 9 na 23.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 “Aradac” Aradac “Sarča” Sutjeska 10
2 6 “Mladost” Lukićevo “Zlatica” Zlatica 4
3 7 “Zadrugar” Lazarevo “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
4 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Petrovgrad” Zrenjanin 2
5 9 “Borac” Aleksandrovo “2. oktobar” Kumane 1

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 7

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “Borac” Aleksandrovo 7 6 0 1 18 26
2 “Aradac” Aradac 7 4 1 2 13 23
3 “Zlatica” Zlatica 7 4 1 2 13 22
4 “Budućnost 2” Srpska Crnja 7 4 0 3 12 21
5 “2. oktobar” Kumane 7 3 1 3 10 21½
6 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 7 3 1 3 10 21
7 “Petrovgrad” Zrenjanin 7 2 2 3 8 20½
8 “Mladost” Lukićevo 7 2 1 4 7 19
9 “Zadrugar” Lazarevo 7 1 3 3 6 19
10 “Sarča” Sutjeska 7 0 2 5 2 17

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 “Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ “Mladost” Lukićevo 6
3 9 “Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica 3 – 3 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo 2 – 4 “Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
Kolo 6 na 02.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
2 9 “Borac” Aleksandrovo 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
3 1 “2. oktobar” Kumane 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
4 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3½ – 2½ “Aradac” Aradac 5
5 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
Kolo 7 na 09.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Sarča” Sutjeska 10
2 5 “Aradac” Aradac 2½ – 3½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
3 6 “Mladost” Lukićevo 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
4 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “2. oktobar” Kumane 1
5 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
Kolo 8 na 16.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Borac” Aleksandrovo 9
2 1 “2. oktobar” Kumane “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
3 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Zadrugar” Lazarevo 7
4 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Mladost” Lukićevo 6
5 4 “Zlatica” Zlatica “Aradac” Aradac 5
Kolo 9 na 23.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 “Aradac” Aradac “Sarča” Sutjeska 10
2 6 “Mladost” Lukićevo “Zlatica” Zlatica 4
3 7 “Zadrugar” Lazarevo “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
4 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Petrovgrad” Zrenjanin 2
5 9 “Borac” Aleksandrovo “2. oktobar” Kumane 1

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 5

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “Aradac” Aradac 5 4 1 0 13 18
2 “Borac” Aleksandrovo 5 4 0 1 12 18½
3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 5 3 0 2 9 15½
4 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 5 2 1 2 7 15
5 “Zlatica” Zlatica 5 2 1 2 7 14
6 “2. oktobar” Kumane 5 2 0 3 6 15
7 “Petrovgrad” Zrenjanin 5 1 2 2 5 15
8 “Zadrugar” Lazarevo 5 1 2 2 5 14
9 “Mladost” Lukićevo 5 1 1 3 4 12½
10 “Sarča” Sutjeska 5 0 2 3 2 12½

Severnobanatska 2018.

Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
5.1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ -2½ 10 “Sarča” Sutjeska
1 Šuša Milan ½ : ½ Pantelić Marko
2 Đurin Dragan 1 : 0 MK Babić Milivoje
3 Ećim Predrag 0 : 1 II Madaras Janoš
4 Babić Pero 1 : 0 Pankarićan Konstantin
5 Arsin Darko 0 : 1 VK Miloš Kristinel
6 Gojević Aleksandar 1 : 0 Miloš Valentin
5.2 4 “Zlatica” Zlatica 3 – 3 2 “Petrovgrad” Zrenjanin
1 I Knežević Gojko 0 : 1 II Kozić Mirko
2 MK Stojanović Slobodan 1 : 0 II Parkajić Branislav
3 I Višković Duško 1 : 0 II Petković Saša
4 I Baranac Vidosav 0 : 1 III Malinić Nebojša
5 I Stašević Milenko 1 : 0 IV Petronijević Ognjen
6 III Dumanić Srđan 0 : 1 IV Vuković Boris
5.3 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ 1 “2. oktobar” Kumane
1 II Rekić Željko ½ : ½ I Marjanović Petar
2 II Fečkeš Zoltan 0 : 1 MK Matić Radovan
3 MK Popov Srđan 1 : 0 III Jakovljevski Vjačeslav
4 MK Onjin Branko ½ : ½ II Maletić Jovica
5 I Janješ Nedeljko 1 : 0 III Radin Dušan
6 II Bartoš Aleksej ½ : ½ III Radivojević Bojana
5.4 6 “Mladost” Lukićevo 2 – 4 9 “Borac” Aleksandrovo
1 MK Maksimović Nikola 0 : 1 I Adamov Dragan
2 III Lazić Ratko 0 : 1 I Petrović Jovan
3 MK Miljanović Radiša 1 : 0 II Marinkov Despot
4 Vidović Zdravko 0 : 1 I Vujadinov Zoran
5 MK Pavlović Slavoljub 1 : 0 I Marinkov Željko
6 Miljević Nikola 0 : 1 III Nađ Anita
5.5 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac
1 I Kovačević Predrag ½ : ½ I Uverić Nebojša
2 I Draganić Saša 0 : 1 MK Tomin Kristifor
3 II Vidaković Milan 1 : 0 I Mendergiš Branko
4 Bjelica Milenko 0 : 1 I Riđički Nenad
5 MK Arsić Zdravko ½ : ½ I Maraci Andraš
6 IV Karaica Marko 1 : 0 IV Šoklovački Vanja

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ “Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 “Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 “Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ “Mladost” Lukićevo 6
3 9 “Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3½ – 2½ “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica 3 – 3 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo 2 – 4 “Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
Kolo 6 na 02.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
2 9 “Borac” Aleksandrovo “Zadrugar” Lazarevo 7
3 1 “2. oktobar” Kumane “Mladost” Lukićevo 6
4 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Aradac” Aradac 5
5 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Zlatica” Zlatica 4

Severnobanatska 2018.

Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
4.1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ 7 “Zadrugar” Lazarevo
1 Pankarićan Konstantin ½ : ½ Arsić Zdravko
2 Pantelić Marko ½ : ½ Vidaković Milan
3 MK Babić Milivoje ½ : ½ Bjelica Milenko
4 II Madaras Janoš 0 : 1 Kovačević Predrag
5 Erceg Nebojša 1 : 0 Draganić Saša
6 Valentin Miloš 0 : 1 Karaica Marko
4.2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ 6 “Mladost” Lukićevo
1 Tomin Kristifor 1 : 0 VK Savić Slobodan
2 Šobot Svetozar ½ : ½ Vidović Zdravko
3 Uverić Nebojša ½ : ½ VK Begović Bojan
4 Maraci Andraš 1 : 0 Tomić Tanasko
5 Riđički Nenad ½ : ½ Ajdarić
6 Šoklovački Vanja 1 : 0 VK Zdravković Nađa
4.3 9 ” Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ 5 “Aradac” Aradac
1 Milinkov 0 : 1 Fečkeš Zoltan
2 I Adamov Dragan 1 : 0 Popov Srđan
3 I Petrović Jovan 1 : 0 Tomin N.
4 I Marinkov Željko 0 : 1 Varga Robert
5 I Vujadinov Zoran ½ : ½ MK Onjin Branko
6 III Nađ Anita 0 : 1 Bartoš Aleksej
4.4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 4 “Zlatica” Zlatica
1 MK Matić Radovan 1 : 0 MK Stojanović Slobodan
2 I Marjanović Petar 0 : 1 I Knežević Gojko
3 II Maletić Jovica ½ : ½ I Višković Duško
4 III Radin Dušan 0 : 1 I Stašević Milenko
5 Radivojević Bojana ½ : ½ III Višković Dragoljub
6 IV Šijan Tara 0 : 1 Dumanić Srđan
4.5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja
1 II Kozić Mirko 1 : 0 Šuša Milan
2 II Parkajić Branislav 1 : 0 Ećim Predrag
3 Malinić Nebojša ½ : ½ Đurin Dragan
4 II Petković Saša 1 : 0 Arsin Darko
5 IV Vuković Boris 0 : 1 Babić Pero
6 III Petronijević Ognjen 1 : 0 Gojević Aleksandar

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 4

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “Aradac” Aradac 4 3 1 0 10 14½
2 ” Borac” Aleksandrovo 4 3 0 1 9 14½
3 “2. oktobar” Kumane 4 2 0 2 6 12½
4 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 2 0 2 6 12
5 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 2 0 2 6 12
6 “Zlatica” Zlatica 4 2 0 2 6 11
7 “Petrovgrad” Zrenjanin 4 1 1 2 4 12
8 “Zadrugar” Lazarevo 4 1 1 2 4 11
9 “Mladost” Lukićevo 4 1 1 2 4 10½
10 “Sarča” Sutjeska 4 0 2 2 2 10

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ ” Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 ” Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 ” Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 2½ – 3½ “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4½ – 1½ “Mladost” Lukićevo 6
3 9 ” Borac” Aleksandrovo 2½ – 3½ “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane 2 – 4 “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 4½ – 1½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo ” Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8

Severnobanatska 2018.

Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
3.1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 10 “Sarča” Sutjeska
1 II Kozić Mirko 1 : 0 II Madaras Janoš
2 II Parkajić Branislav 1 : 0 MK Babić Milivoje
3 IV Vuković Boris 0 : 1 Pantelić Marko
4 Malinić Nebojša 0 : 1 Pankarićan Konstantin
5 Vučetič Stefan 0 : 1 Erceg Nebojša
6 IV Jokić Aleksa 1 : 0 Vukas Sandra
3.2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 1 “2. oktobar” Kumane
1 Šuša Milan 1 : 0 I Marjanović Petar
2 Babić Pero 1 : 0 III Jakovljevski Vjačeslav
3 Đurin Dragan ½ : ½ II Maletić Jovica
4 Jokić Petar ½ : ½ III Radin Dušan
5 Arsin Darko ½ : ½ Radivojević Bojana
6 Gojević Aleksandar ½ : ½ IV Šijan Tara
3.3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 9 ” Borac” Aleksandrovo
1 I Knežević Gojko 0 : 1 II Marinkov Despot
2 MK Stojanović Slobodan 1 : 0 I Petrović Jovan
3 I Višković Duško 0 : 1 I Adamov Dragan
4 I Baranac Vidosav 0 : 1 I Vujadinov Zoran
5 I Stašević Milenko 0 : 1 I Marinkov Željko
6 III Dumanić Nevena 0 : 1 III Nađ Anita
3.4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac
1 Popov Srđan ½ : ½ Uverić Nebojša
2 MK Onjin Branko 1 : 0 Maraci Andraš
3 Varga Robert ½ : ½ Riđički Nenad
4 Fečkeš Zoltan 1 : 0 Tomin Kristifor
5 Janješ Nedeljko ½ : ½ Šobot Svetozar
6 Bartoš Aleksej 1 : 0 Šoklovački Vanja
3.5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ 7 “Zadrugar” Lazarevo
1 Maksimović Nikola 1 : 0 Bjelica Milenko
2 Lazić Ratko ½ : ½ Arsić Zdravko
3 MK Miljanović Radiša 1 : 0 Vidaković Milan
4 Pavlović Slavoljub 1 : 0 Kovačević Predrag
5 Tomić Tanasko 0 : 1 Draganić Saša
6 Miljević Jelena 0 : 1 Karaica Marko

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 3

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 ” Borac” Aleksandrovo 3 3 0 0 9 12
2 “Aradac” Aradac 3 2 1 0 7 11
3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 3 2 0 1 6 10½
4 “2. oktobar” Kumane 3 2 0 1 6 10½
5 “Mladost” Lukićevo 3 1 1 1 4 9
6 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 3 1 0 2 3
7 “Zlatica” Zlatica 3 1 0 2 3 7
8 “Sarča” Sutjeska 3 0 2 1 2
9 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 0 1 2 1
10 “Zadrugar” Lazarevo 3 0 1 2 1

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ ” Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 ” Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 3 – 3 “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica 1 – 5 ” Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac 4½ – 1½ “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo 3½ – 2½ “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Mladost” Lukićevo 6
3 9 ” Borac” Aleksandrovo “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Budućnost 2” Srpska Crnja 3

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 2

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “2. oktobar” Kumane 2 2 0 0 6
2 ” Borac” Aleksandrovo 2 2 0 0 6 7
3 “Aradac” Aradac 2 1 1 0 4
4 “Budućnost 2” Srpska Crnja 2 1 0 1 3
5 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 2 1 0 1 3 6
6 “Zlatica” Zlatica 2 1 0 1 3 6
7 “Mladost” Lukićevo 2 0 1 1 1
8 “Zadrugar” Lazarevo 2 0 1 1 1 5
9 “Sarča” Sutjeska 2 0 1 1 1
10 “Petrovgrad” Zrenjanin 2 0 0 2 0

Severnobanatska 2018.

Severnobanatska 2018.

Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
2.1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 6 “Mladost” Lukićevo
1 Erceg Nebojša + : –
2 II Madaras Janoš 1 : 0 Tomić Tanasko
3 MK Babić Milivoje 0 : 1 Kandić Miladin
4 Pantelić Marko 0 : 1 Lazić Ratko
5 Pankarićan Konstantin 0 : 1 Pavlović Slavoljub
6 Valentin Miloš + : –
2.2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 5 “Aradac” Aradac
1 Arsić Zdravko ½ : ½ Fečkeš Zoltan
2 Vidaković Milan 0 : 1 Varga Robert
3 Bjelica Milenko 1 : 0 Avram Marko
4 Draganić Saša ½ : ½ Popov Srđan
5 Kovačević Predrag 1 : 0 Rekić Željko
6 Karaica Marko 0 : 1 Bartoš Aleksej
2.3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 4 “Zlatica” Zlatica
1 Maraci Andraš 0 : 1 Stojanović Slobodan
2 Riđički Nenad ½ : ½ Stašević Milenko
3 Šobot Svetozar 1 : 0 Višković Duško
4 Tomin Kristifor 1 : 0 Baranac Vidosav
5 Mendergiš Branko ½ : ½ Knežević Gojko
6 Šoklovački Vanja 1 : 0 Dumanić Srđan
2.4 9 ” Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja
1 I Petrović Jovan 1 : 0 Đurin Dragan
2 II Marinkov Despot 0 : 1 Šuša Milan
3 Vujadinov Zoran ½ : ½ Babić Pero
4 Dobrić Lazar 0 : 1 Ećim Predrag
5 I Marinkov Željko 1 : 0 Jokić D.
6 Nađ Anita 1 : 0 Arsin Darko
2.5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin
1 MK Matić Radovan 1 : 0 II Kozić Mirko
2 I Marjanović Petar 0 : 1 II Parkajić Branislav
3 II Maletić Jovica 1 : 0 III Petronijević Ognjen
4 III Jakovljevski Vjačeslav 1 : 0 IV Vuković Boris
5 Radivojević Bojana 1 : 0 Malinić Nebojša
6 IV Šijan Tara 0 : 1 Vučetič Stefan
Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ ” Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska 3 – 3 “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo 3 – 3 “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 4 – 2 “Zlatica” Zlatica 4
4 9 ” Borac” Aleksandrovo 3½ – 2½ “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane 4 – 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica ” Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo “Zadrugar” Lazarevo 7

Severnobanatska 2018.

Pozicija posle kola 1

Plasman Ekipa OdKola + = PM3 Poena
1 “2. oktobar” Kumane 1 1 0 0 3
2 “Budućnost 2” Srpska Crnja 1 1 0 0 3 4
“Zlatica” Zlatica 1 1 0 0 3 4
4 “Aradac” Aradac 1 1 0 0 3
” Borac” Aleksandrovo 1 1 0 0 3
6 “Petrovgrad” Zrenjanin 1 0 0 1 0
“Mladost” Lukićevo 1 0 0 1 0
8 “Zadrugar” Lazarevo 1 0 0 1 0 2
“Novi Kneževac” Novi Kneževac 1 0 0 1 0 2
10 “Sarča” Sutjeska 1 0 0 1 0

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane 4½ – 1½ “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin 2½ – 3½ ” Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja 4 – 2 “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica 4 – 2 “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac 3½ – 2½ “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Zlatica” Zlatica 4
4 9 ” Borac” Aleksandrovo “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane “Petrovgrad” Zrenjanin 2

Severnobanatska 2018.

Kolo 1 na 13.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 1 “2. oktobar” Kumane “Sarča” Sutjeska 10
2 2 “Petrovgrad” Zrenjanin ” Borac” Aleksandrovo 9
3 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
4 4 “Zlatica” Zlatica “Zadrugar” Lazarevo 7
5 5 “Aradac” Aradac “Mladost” Lukićevo 6
Kolo 2 na 27.05.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Mladost” Lukićevo 6
2 7 “Zadrugar” Lazarevo “Aradac” Aradac 5
3 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Zlatica” Zlatica 4
4 9 ” Borac” Aleksandrovo “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
5 1 “2. oktobar” Kumane “Petrovgrad” Zrenjanin 2
Kolo 3 na 03.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Sarča” Sutjeska 10
2 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “2. oktobar” Kumane 1
3 4 “Zlatica” Zlatica ” Borac” Aleksandrovo 9
4 5 “Aradac” Aradac “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
5 6 “Mladost” Lukićevo “Zadrugar” Lazarevo 7
Kolo 4 na 10.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Zadrugar” Lazarevo 7
2 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Mladost” Lukićevo 6
3 9 ” Borac” Aleksandrovo “Aradac” Aradac 5
4 1 “2. oktobar” Kumane “Zlatica” Zlatica 4
5 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
Kolo 5 na 17.06.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Sarča” Sutjeska 10
2 4 “Zlatica” Zlatica “Petrovgrad” Zrenjanin 2
3 5 “Aradac” Aradac “2. oktobar” Kumane 1
4 6 “Mladost” Lukićevo ” Borac” Aleksandrovo 9
5 7 “Zadrugar” Lazarevo “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
Kolo 6 na 02.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
2 9 ” Borac” Aleksandrovo “Zadrugar” Lazarevo 7
3 1 “2. oktobar” Kumane “Mladost” Lukićevo 6
4 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Aradac” Aradac 5
5 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Zlatica” Zlatica 4
Kolo 7 na 09.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 4 “Zlatica” Zlatica “Sarča” Sutjeska 10
2 5 “Aradac” Aradac “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
3 6 “Mladost” Lukićevo “Petrovgrad” Zrenjanin 2
4 7 “Zadrugar” Lazarevo “2. oktobar” Kumane 1
5 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac ” Borac” Aleksandrovo 9
Kolo 8 na 16.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 10 “Sarča” Sutjeska ” Borac” Aleksandrovo 9
2 1 “2. oktobar” Kumane “Novi Kneževac” Novi Kneževac 8
3 2 “Petrovgrad” Zrenjanin “Zadrugar” Lazarevo 7
4 3 “Budućnost 2” Srpska Crnja “Mladost” Lukićevo 6
5 4 “Zlatica” Zlatica “Aradac” Aradac 5
Kolo 9 na 23.09.2018 u 10:00
Br. SBr. Ekipa Rez. Ekipa SBr.
1 5 “Aradac” Aradac “Sarča” Sutjeska 10
2 6 “Mladost” Lukićevo “Zlatica” Zlatica 4
3 7 “Zadrugar” Lazarevo “Budućnost 2” Srpska Crnja 3
4 8 “Novi Kneževac” Novi Kneževac “Petrovgrad” Zrenjanin 2
5 9 ” Borac” Aleksandrovo “2. oktobar” Kumane 1

СЕВЕРНОБАНАТСКА ЛИГА  2018

SEVERNOBANATSKA  ŠAHOVSKA  LIGA

P R O P O Z I C I J E   ZA  2018. GODINU

U Severnobanatskoj šahovskoj ligi u sezoni 2018. takmičiće se 10 klubova, a to su:



  1. 2.oktobar (Kumane),
  2. Petrovgrad (Zrenjanin),
  3. Budućnost 2 (Srpska Crnja),
  4. Zlatica (Zlatica),
  5. Aradac (Aradac),
  6. Mladost (Lukićevo),
  7. Zadrugar (Lazarevo),
  8. Novi Kneževac (N. Kneževac),
  9. Borac (Aleksandrovo),
  10. Sarča (Sutjeska).

Ligom rukovodi Šahovski savez Zrenjanin.

Rukovodilac lige je Saša Samolovac, ul. Novosadska 1/15, Zrenjanin, tel 062/8032624,

e-mail: samolovacs@yahoo.com.

Takmičenje se održava po Bergerovom sistemu jednokružno i počinje 13. maja 2018. godine.

Ekipe se sastoje od 6 (šest) igrača, sa obavezom da u sastavu imaju jednog omladinca ili ženu, koji obavezno nastupaju na 6. tabli. Omladinci su takmičari rođeni 1998. godine i mlađi!

Obavezno je da su svi članovi ekipe registrovani kod Šahovskog saveza Vojvodine i da imaju overene takmičarske knjižice za 2018. godinu. Uz sastav kapiten je obavezan da preda na uvid i takmičarske knjižice, bez kojih ekipa ne može da nastupi. Pred svaki meč kapiten predaje sudiji sastav svoje ekipe.

Sastav ekipe može se dati po slobodnom izboru, bez obzira na kategoriju i rejting. Tempo igre je 40 poteza za prvih 120 minuta i 30 minuta po igraču do kraja partije. Seansa ukupno traje najviše 5 sati.

Član 10.2 pravila igre FIDE se ne primenjuje.

Domaća ekipa ima bele figure na neparnim tablama. Gostujuća ekipa snosi svoje troškove puta, a domaćin je dužan da obezbedi prigodnu salu i rekvizite za igru.

Sudije za sve mečeve određuje koordinator lige.

Domaćin je dužan da sudiji isplati putne troškove i sudijsku taksu koja, iznosi 1.200,00 dinara.

Ukoliko delegirani sudija ne dođe u zakazano vreme, meč će se održati, a sudiće domaći sudija.

Mečevi se igraju prema rasporedu koji sadrže ove Propozicije UVEK SA POČETKOM  u 10 časova.

Odlaganje mečeva nije dozvoljeno, jedino se isti mogu igrati ranije u toku nedelje, ukoliko se obe ekipe međusobno o tome dogovore i obaveste koordinatora lige i delegiranog sudiju. Izuzetno meč se može odložiti uz saglasnost koordinatora ukoliko najmanje 2 (dva) člana ekipe učestvuju na državnom ili međunarodnom takmičenju, ali ne u poslednja 3 (tri) kola.

Sudija meča obavezno u ponedeljak poštom dostavlja koordinatoru lige na njegovu adresu zapisnik sa meča potpisan od oba kapitena. Sudija je obavezan da odmah posle odigranog meča javi mobilnim telefonom rezultat koordinatoru lige.

Sve eventualne primedbe, kao i najavu žalbe, kapiteni su dužni da unesu u zapisnik, a klub koji je nezadovoljan odlukom sudije u meču obavezan je da u roku od 48 časova po završetku meča uloži žalbu Takmičarskoj komisiji ŠS Vojvodine. Žalba se ne može uložiti ukoliko nije stavljena primedba u zapisnik meča. Uz žalbu treba uplatiti 2.000,00 (dve hiljade) dinara na ime takse, koja se žaliocu vraća u slučaju povoljnog rešenja žalbe. Žalbe bez dokaza o uplaćenoj taksi neće se razmatrati. Taksa se uplaćuje na žiro račun ŠS Vojvodine broj: 340-1945-12.

U slučaju da neka ekipa istupi iz takmičenja, ili izgubi jedan meč bez igre, a odigrala je manje od polovine mečeva, onda se ona briše iz daljeg takmičenja, a dotadašnji rezultati te ekipe se poništavaju.

Ako je ta ekipa odigrala polovinu ili više od polovine mečeva tada preostale mečeve gubi sa “0” (nula), a protivnici u sledećim kolima dobijaju tri meč boda i onoliko poena koliko je ta ekipa najviše izgubila u jednom meču u toku takmičenja, ali ne manje od 3,5 poena!

Ukoliko igrač na početku meča sedne za pogrešnu tablu, na kojoj nije prijavljen u sastavu ekipe i povuče potez i pritisne sat (započne sa igrom), on će biti odmah kontumaciran i gubi svoju partiju, na tabli na kojoj je trebao da igra po sastavu ekipe. Partija koju je počeo na pogrešnoj tabli se poništava i smatra ne odigranom, i na njoj se normalno igra partija koja je trebala.

Ekipe koje neopravdano napuste takmičenje biće kažnjene prebacivanjem u najniži rang takmičenja, kao i novčano – najviše do 10.000,00 (deset hiljada) dinara.

 U sportskom takmičenju može učestvovati sportista kome je u periodu od šest meseci pre održavanja sportskog takmičenja utvrđena opšta zdravstvena sposobnost za obavljanje sportskih aktivnosti, odnosno delatnosti (Pravilnik o utvrđivanju zdravstvene sposobnosti sportista za obavljanje sportskih aktivnosti i učestvovanje na sportskim takmičenjima član 3. Stav 1)

Posedovanje mobilnog telefona u sali za igru nije dozvoljeno makar i da nije uključen i ono se kažnjava gubitkom partije. Pre početka meča igrači koji imaju mobilni telefon kod sebe, daće ga sudiji na čuvanje, a u protivnom rizikuju gubitak partije. Sudija će do kraja meča čuvati primljene mobilne telefone. Nije predviđeno da sudija pretresa bilo koga, ali mora reagovati ako uoči prekršaj.

Konačan plasman se određuje na osnovu zbira osvojenih MEČ BODOVA. Pobeda u meču se vrednuje sa 3 (tri) boda, nerešen rezultat sa 1 (jednim) bodom, a izgubljen meč bez bodova. U slučaju da dve ili više ekipa imaju isti broj meč bodova, odlučuje veći broj ukupno osvojenih poena, pa zatim bolji međusobni rezultat ekipa koje dele mesto, potom bolji uspeh po Soneborn – Bergeru (primenjen na meč bodove), a ako je sve isto odlučuje naknadni meč, odnosno mečevi ekipa koje dele kritično mesto. Prvak lige se plasira u Banatsku ligu Sever, a poslednjeplasirana ekipa ispada u MOL Zrenjanin. Pretposlednja ekipa (ili prva ekipa koja ne ispada direktno, što zavisi od broja ekipa koje ispadaju iz Banatske – sever) će igrati baraž meč protiv drugoplasirane ekipe MOL Zrenjanin 2018. Ukoliko MOL Zrenjanin ne bude formirana u 2019. godini, onda iz ove lige nema ispadanja.

Sve što nije obuhvaćeno ovim Propozicijama rešavaće se u skladu sa važećim FIDE pravilima šahovske igre i Pravilnicima ŠS Vojvodine.

NA SVIM ZVANIČNIM TAKMIČENJIMA U VOJVODINI ZABRANJENO JE PUŠENJE !

OBAVEZUJU SE SUDIJE NA STRIKTNO POŠTOVANJE OVE ODLUKE !

RASPORED  ODIGRAVANJA  MEČEVA:

 

Prolećni deo:

  1.      kolo  –  13. maj 2018. godine,
  2.       kolo  –  27. maj 2018. godine,
  3.        kolo  –  03. jun 2018. godine,
  4.        kolo  –  10. jun 2018. godine,
  5.         kolo  –  17. jun 2018. godine,

Jesenji deo:

  1. kolo  –  02. septembar 2018. godine,
  2. kolo  –  09. septembar 2018. godine,
  3. kolo  –  16. septembar 2018. godine,

9. kolo  –  23. septembar 2018. godine,

ТАКМИЧАРСКИ БРОЈЕВИ
р. бр. клуб место
1 . 2. октобар Кумане
2 . Петровград Зрењанин
3 . Будућност 2 Српска Црња
4 . Златица Златица
5 . Арадац Арадац
6 . Младост Лукићево
7 . Задругар Лазарево
8 . Н.Кнежевац Нови Кнежевац
9 . Борац Александрово
10 . Сарча Сутјеска
1. kolo     2. октобар – Сарча . : . Петровград – Борац . : . Будућност 2 – Н. Кнежевац . :
. Златица – Задругар . : . Арадац – Младост . : .
2 . коло 27.05.2018. Сарча – Младост . : . Задругар – Арадац . : . Н. Кнежевац – Златица . :
. Борац – Будућност 2 . : . 2. октобар – Петровград . : .
3 . коло 03.06.2018. Петровград Сарча . : . Будућност 2 – 2. октобар . : . Златица – Борац . :
. Арадац – Н. Кнежевац . : . Младост – Задругар . : .
4 . коло 10.06.2018. Сарча – Задругар . : . Н. Кнежевац – Младост . : . Борац – Арадац . :
. 2. октобар – Златица . : . Петровград – Будућност 2 . : .
5 . коло 17.06.2018. Будућност 2 – Сарча . : . Златица – Петровград . : . Арадац – 2. октобар . :
. Младост – Борац . : . Задругар – Н. Кнежевац . : .
Сарча – Н. Кнежевац . : . Борац – Задругар . : . 2. октобар – Младост . :
. Петровград – Арадац . : . Будућност 2 – Златица . : .
7 . коло 09.09.2018. Златица – Сарча . : . Арадац – Будућност 2 . :
. Младост – Петровград . : . Задругар – 2. октобар . : . Н. Кнежевац – Борац . : .
8 . коло 16.09.2018. Сарча – Борац . : . 2. октобар – Н. Кнежевац . :
. Петровград – Задругар . : . Будућност 2 – Младост . : . Златица – Арадац . : .
9 . коло 23.09.2018. Арадац – Сарча . : . Младост – Златица . :
. Задругар – Будућност 2 . : . Н. Кнежевац – Петровград . : . Борац – 2. октобар . : .

ADRESAR EKIPA

 

r. br. klub / mesto kontakt osoba telefon e-mail
1. “2. oktobar” Kumane Petar Marjanović 060/4672564 sahklubkumane@gmail.com
2. “Petrovgrad” Zrenjanin Zoran Jaćimović 064/8116275 mufakikiija@gmail.com
3. “Budućnost 2” Srpska Crnja Dragan Đurin 069/5812199 predrag.ecim@mk-group.org
4. “Zlatica” Milenko Stašević 064/3047254 milenkostasevic2013@gmail.com
5. “Aradac” Srđan Popov 064/4348239 popic0106@.gmail.com
6. “Mladost” Lukićevo Miladin Kandić 064/5163878 punjac023@gmail.com
7. “Zadrugar” Lazarevo Zdravko Arsić 069/1583683 vidakovic1953@gmail.com
8. “Novi Kneževac” Kristifor Tomin 061/1686324 ivanarnovljev@gmail.com
9. “Borac” Aleksandrovo Jovan Petrović 065/3330868 jovan.petrovic@hotmail.com
10. “Sarča” Sutjeska Konstantin Pankarićan 065/4505473 sutjeska.sah@gmail.com
.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Severnobanatska liga  obe grupe zajedno ZR i KI  za 2018

 

U viši rang odlazi šk Jedinstvo  Novi Bečej 6+9-1= 14

U ligu se vraća šk Aradac  14+1 =15

 

Koordinator ovih liga će posle registracije svih klubova izvršiti

podelu na dve grupe ako tako bude zahtevala situacija.

Neki klubovi se nisu preregistrovali a neki nisu sigurni da

će nastupati u 2018 godini pa će se konačna odluka doneti

posle završetka registracija, marta 2018 .

 

Borac – Aleksandrovo
2. oktobar – Kumane
Budućnost 2 – Srpska Crnja
Novi Kneževac – Novi Kneževac
Mlada Lika – Banatsko Karađorđevo

 

 

Ekipa
Zlatica – Zlatica
Mladost – Lukićevo
Sarča – Sutjeska
Petrovgrad – Zrenjanin
Zadrugar – Lazarevo
Lehel – Mužlja
Jedinstvo – Ečka
Radnički – Jaša Tomić
Sloga – Jarkovac

Aradac- Aradac